yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

pawelo430    2

Pryskał ktoś pszenicę na chwasty bezpośrednio po siewie ? Jeśli tak to jakim środkiem i jak ze skutecznością 

dzikiWschód    74
Turok napisał:

siema Może wy mi doradzić czym opryskać pszenicę na chwasty . Głównie mam problem z miotła zbożowa, przytulia i wyczyncem polnym.

Z miotłą i przytulia snajper sobie radzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Turok    8
dzikiWschód napisał:

Turok napisał:

siema Może wy mi doradzić czym opryskać pszenicę na chwasty . Głównie mam problem z miotła zbożowa, przytulia i wyczyncem polnym.

Z miotłą i przytulia snajper sobie radzi

a jak snajper poradzi sobie z wyczyncem bo trochę mam z nim problem

Fabian777    7

Witam mam posianą przenice emil i na moje nieszczęście popryskalem ją lentipurem . A teraz się dowiedziałem że  ta odmiana jest wrażliwa na substancje w tym środku. Czy ktoś miał taki przypadek ,i co z tym zrobić. 

greg91    22

Trzeba czekać i obserwować może jej nic nie będzie niemam tej odmiany ale podobny przypadek miałem z hondia też jest niby wrażliwa a nic jej nie było.

andrzej1988    147

tez mam ponad hektar Emila i mam juz zakupiony chlorotoluron. Tez dopiero zobaczyłem że w opisie jest wrażliwa na chlorotoluron. Może ktoś coś napisze na ten temat kto miał Emila i pryskal chlorotoluronem. Chociaż znalazłem post z 2017r to ktoś pisał że można pryskac

drizzt24    11
6 godzin temu, andrzej1988 napisał:

tez mam ponad hektar Emila i mam juz zakupiony chlorotoluron. Tez dopiero zobaczyłem że w opisie jest wrażliwa na chlorotoluron. Może ktoś coś napisze na ten temat kto miał Emila i pryskal chlorotoluronem. Chociaż znalazłem post z 2017r to ktoś pisał że można pryskac

2 lata temu pryskałem chlorotoluronem emila i nic mu nie było.

Dzwoniłem nawet do przedstawiciela KWS i powiedziałem że można pryskać

andrzej1988    147

no to będziemy pryskac. Tez nie wiem czy czasami kiedyś nie pytałem doradcy z kwsu o wrażliwość Emila na chlorotoluron i powiedział że można pryskac ale ręki sobie nie dam uciąć

Massey01    0

Witam

Zasiałem pszenicę Arkadię. Jesienią nie było dawane azotu. Po wschodach wydaje mi się bardzo jasnozielona.

Czy wskazane byłoby podanie azotu, np oprysk mocznikiem, czy lepiej zostawić i nic nie robić.

Pozdrawiam

izydor6280    834

w jakim celu ten N jesienią ?

możesz podać, ale nikt Ci nie zagwarantuje że wiosną jeszcze będzie coś rosło

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Fugeo    60
12 minut temu, Massey01 napisał:

Witam

Zasiałem pszenicę Arkadię. Jesienią nie było dawane azotu. Po wschodach wydaje mi się bardzo jasnozielona.

Czy wskazane byłoby podanie azotu, np oprysk mocznikiem, czy lepiej zostawić i nic nie robić.

Pozdrawiam

Lepiej zasil ją czymś co poprawi jej ukorzenie.

ansu    334

Opryskałem wczoraj na chwasty i mszycę, sporo tego zielona i latająca. Mam nadzieję, że żółtej karłowatości mi nie naniosła. 

loquito    157
14 godzin temu, Massey01 napisał:

Witam

Pozdrawiam

Jaki przedplon, ph i nawożenie przedsiewne, druga rzecz jest taka że pszenica do fazy 2÷3 liści pobiera składniki pokarmowe z ziarniaka, więc jeśli u Ciebie jest we wcześniejszej fazie rozwojowej niż 2÷3 liść to dlaczego ma jej brakować azotu którego jeszcze nie pobiera? We wcześniejszych latach również tak miałeś że przy braku podania azotu przedsiewnie kolor po wschodach był taki? Może to taka cecha tej odmiany.

Tak mikro przed wszystkim, tylko mikro, za niedługo to bez mikro to pszenica na jesieni nie urośnie.

Edytowano przez loquito
  • Like 1

dzikiWschód    74

czy po 7 dniach od opryski na chwasty snajperem można jechać z odżywka mikro? pokazuja się pojedyńcze mszyce i chciałbym spróbować do cyperkilu dodać 1kg odżywki dr green zboża

Mareg    45

Jest jakiś środek na jesień żeby zwalczyć perz w pszenicy? 

Na jesień planuje expert 0.35, 0.2l legato, 15g trib. Metylowy

galan99    1143

PYTANIE CZY    LENTIPUR FLO 500  można pryskać pszenicę jak ma 1 do 2 listków , nic się nie stanie pszenicy ktoś praktykował .

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj