yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Agrest    25234

To i ja tak . 3 tygodnie do miesiąca. 

Dawałem 2 razy po 200l/ha.

Tak myślę czy w tym roku nie zrobić 220 i 180l. 

Więcej jak 400lrsm 32 na hektar raczej nie planuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

A ja zamierzam zejść do 180  N. Póki co jest po 2-3 rozkrzewienia. Obsada była ok 350 szt. Jak wykarmi te 600-700  klosow to będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

U mnie na tym zdjęciu ok, ale w większości miejsc trochę za niska obsada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
10 minut temu, Agrest napisał:

To i ja tak . 3 tygodnie do miesiąca. 

Dawałem 2 razy po 200l/ha.

Tak myślę czy w tym roku nie zrobić 220 i 180l. 

Więcej jak 400lrsm 32 na hektar raczej nie planuję. 

Masie rozumieć  128 N w czystym składniku wystarcza na godziwy plon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

galan99 400 litrów RSMu 32 to nie 128kg czystego N ;)

 

Edytowano przez Frontier
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

Skoro pszenica ma dopiero 1 rozkrzewienie i leży magnez siarka to ile kizerytu i saletry na start podać ? Na druga dawkę mocznik czy saletra , jeżeli mocznik to gruby czy drobny ?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

Na dokrzewienie 80-90 N na start planuje podać kizerytu myśle dać 150-200 kg a co na druga dawkę ziemie 4 klasa lepszy mocznik czy saletra . 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

a taki bystrzak

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Masie rozumieć  128 N w czystym składniku wystarcza na godziwy plon .

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Po co podnosicie spbie koszty i dajecie ten kizeryt??? 
wapnowac to magnez podniesiecie. Siarka s zbożach nie jest tak potrzebna. Bez sensu podnosić sobie koszty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Po co ci ten kizeryt? Lecisz z kizerytem a zastanawiasz się co podać na druga dawkę . Kizeryt sprzedaj żonie kup kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanko robiłem badanie gleby i wyszło ze mam mało potasu na jesień nic nie sypałem ze względów finansowych , czy warto dać coś z potasem na wiosnę czy sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak średnia i  niski pozostałe jak magnez i fosfór wysoki , a z azotowych co proponujesz bo rozważałem yare npk 21-6-12. tą sól to w lutym rzucić chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
17 minut temu, mariuszsz1lez napisał:

witam. mam pytanko robiłem badanie gleby i wyszło ze mam mało potasu na jesień nic nie sypałem ze względów finansowych , czy warto dać coś z potasem na wiosnę czy sobie odpuścić.

Możesz już sypnac Korn kali albo sól potasowa, nawet byłoby wskazane jeśli nie masz śniegu na polu a możesz wjechać, fajnie się ci rozpuścić i przemiesci do strefy korzeniowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
7 minut temu, mariuszsz1lez napisał:

tak średnia i  niski pozostałe jak magnez i fosfór wysoki , a z azotowych co proponujesz bo rozważałem yare npk 21-6-12. tą sól to w lutym rzucić chyba.

Ja u siebie azot stosuje solo w pszenicy czyli saletra 34, w rzepaku saletrosan 26, to zależy co z potasem zastosujesz, bo jeżeli korn kali to tam jest siarka więc azot bym dał solo, jak dasz samą sól potasową to można by się pokusić o saletrosan 30 jak bys miał gdzieś do dostania. Ewentualnie RSM jeżeli bawisz się w nawozy płynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2416
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Po co podnosicie spbie koszty i dajecie ten kizeryt??? 
wapnowac to magnez podniesiecie. Siarka s zbożach nie jest tak potrzebna. Bez sensu podnosić sobie koszty

 

Jak u mnie rędziny i naturalne PH to 7.2  -  7.5  , a ty każesz wapnować  , a tu trzeba zbić to ph  , ale nie jest to takie proste .A magnezu jest mało ( przynajmniej przyswajalnego) wiec coś kiserytu lub siarczanu magnezu trzeba rzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Pod koniec stycznia ile siac Tybalta? 400sztuk czy wiecej? Ktos praktykowal ten termin siewu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

moja wygląda tak.
Pierwsza fotka to pszenica siana 30. listopada, druga siana normalnie 10. października

 

IMG_1370.jpg

IMG_1375.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25234

Przy takim ph to pasowało by nawozić siarczanem amonu. Tylko problem z podaniem magnezu się robi bo podając w formie siarczanu magnezu tej siarki będzie już od groma. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2416
3 minuty temu, Agrest napisał:

Przy takim ph to pasowało by nawozić siarczanem amonu. Tylko problem z podaniem magnezu się robi bo podając w formie siarczanu magnezu tej siarki będzie już od groma. 

 

no i na rzepak tak właśnie daje 200 kg siarczanu amonu i 200 kg siarczanu magnezu posypowego  , a pod pszenice 150 kg siarczanu magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj