yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

galan99    7574

Pszenica rośnie dalej , temperatura nawet do +18 w czesne zasiewy robią się nie ciekawe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
23 minuty temu, galan99 napisał:

Pszenica rośnie dalej , temperatura nawet do +18 w czesne zasiewy robią się nie ciekawe .

Posmaruj się kremem z filtrem, bo opalenizny złapiesz :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Gdzie ty tam widzisz 18 stopni na lubelszczyznie?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
10 minut temu, robercikj100 napisał:

Gdzie ty tam widzisz 18 stopni na lubelszczyznie?

ja pierniczę mowa że do +18 może  podskoczyć miejscami zobaczymy  jak będzie .

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pogoda-na-termometrach-nawet-14-stopni-o-bialych-swietach-mozna-zapomniec/g6t30x1

Tydzień rozpocznie się dość słonecznie z temperaturą 5-9 stopni. Najcieplej ma być w środę. Temperatura utrzyma się na poziomie około 10-14 stopni, a w niektórych regionach kraju może wynieść nawet 18 stopni - podaje serwis Meteoprognoza.pl. Tak optymistyczne prognozy dotyczą Dolnego Śląska oraz Małopolski.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak  celujesz w 12t, to musiałeś rozlać co najmniej miesiąc temu. Ja celuje w 15 to zaraz przed siewem dałem N1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja się zastanawiam czy czasem nie rozsiać kizerytu na pszenicę i rzepak. Pogoda ładna ma być napewno obsechnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A tak już na poważnie to do 2030 roku UE ma zmniejszyć o połowę stosowanie pestycydów. Co wy na to ? Ja robię na pszenicę 2 zabiegi na grzyba. Na jęczmień jary jeden. W tym roku już kombinowalem mniejsze dawki grzybowki czy herbicydow i nie było jakiś niepokojących oznak.  w Austrii jest taki program rolnośrodowislowy ze nie wolno wogole stosowac fungicydow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, Taurus83 napisał:

A tak już na poważnie to do 2030 roku UE ma zmniejszyć o połowę stosowanie pestycydów. Co wy na to ? Ja robię na pszenicę 2 zabiegi na grzyba. Na jęczmień jary jeden. W tym roku już kombinowalem mniejsze dawki grzybowki czy herbicydow i nie było jakiś niepokojących oznak.  w Austrii jest taki program rolnośrodowislowy ze nie wolno wogole stosowac fungicydow...

Jakby dopłacali 2.5-3tys do ekologii to czemu nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nieoficjalnie wszystkie długodziałające mają być również wycofane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ponawiam pytanko kolegi kilka postów wyżej . polecacie jeszcze opryskać pszenicę od miotły plus dwuliścienne.? Nie wyrobiłem się na jesieni oprysk kupiony i na tydzień ma się utrzymać na plusie. W pszenicy widać rumianki i inne chwasty po soi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
5 godzin temu, aezakmi666 napisał:

Ponawiam pytanko kolegi kilka postów wyżej . polecacie jeszcze opryskać pszenicę od miotły plus dwuliścienne.? Nie wyrobiłem się na jesieni oprysk kupiony i na tydzień ma się utrzymać na plusie. W pszenicy widać rumianki i inne chwasty po soi . 

kto normalny ci odpowie ? żeby dobrze zadziałał środek doglebowy należało by aby po oprysku ze 2 tygodnie trwała wegetacja a najlepiej  gdyby była tem. na plusie, ja tego nie wiem. jeśli znasz przyszłość to atakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak masz dobrą prognozę pogody to pryskaj.

Ja niby późno pryskałem bo w listopadzie, gadali ze za późno a chwasty pięknie siekło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

witam panowie. mam zasiana pszenicę na stanowisku po jęczmieniu jarym, po którym na.koniec sierpnia wywiozłem obornik, przed siewem poszło 220kg/ha npk. stanowisko od dawna nie widziało wapna. Myślę aby rozrzucić teraz WAP Mag (CaMg 28-16) w dawce 250 kg/ha. ma to sens robić teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Daj sobie spokój z tym badziewiem, za te 100zł/ha co chcesz wyrzucić na pole lepiej kup coś więcej dzieciom/rodzinie pod choinkę ;)

Tak w ogóle zacząłbym od wykonania badania gleby, być może wcale nie ma potrzeby stosowania wapna? A jeśli potrzeba jest to po żniwach zamów ciężarówkę wapna prosto z kopalni i zastosuj wapno w odpowiednich dawkach.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

wydaje mi się że w ciemno mogę wapnowac. chyba że zdarzył się tam jakiś cud. próby glebowe i tak wykonam lecz chciałbym teraz coś rzucić bo stanowisko super klasa ziemi też ochronę i nawożenie planuje wykonać najlepiej jak się da. chyba że to na.lrawde jakiś badziew i szkoda kasy i zachodu..nie jest tego dużo bo działka ma 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Jak wiesz, że trzeba dać to przeczytaj pierwsze zdanie mojego poprzedniego postu. Nie warto tym bardziej, że dałeś obornik pod korzeń który złagodzi skutki słabego pH o ile ono rzeczywiście występuje, a za wapnowanie zabierz się po żniwach.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
7 godzin temu, aezakmi666 napisał:

Ponawiam pytanko kolegi kilka postów wyżej . polecacie jeszcze opryskać pszenicę od miotły plus dwuliścienne.? Nie wyrobiłem się na jesieni oprysk kupiony i na tydzień ma się utrzymać na plusie. W pszenicy widać rumianki i inne chwasty po soi . 

Ja będę pryskał teraz kawałek żyta CTU + DFF bo w październiku musiałem niecały hektar przesiać z powodu bardzo słabych wschodów i powinno zadziałać przy tej temperaturze, chwasty wegetują jest ciepło teraz w nocy. Mój sąsiad rok temu też pryskał tak późno i środek zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj