yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

SawekBraczyk    460

U mnie też w spółdzielni sieją saletre bo mówią że szybciej jest .Choć ja myślę że spokojnie by też oblecieli RSM , lub chociaż część areału . Ale to już jak kto uważa .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

to ile itrów trzeba na 34 kg azotu ?

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
23 minuty temu, robercikj100 napisał:

to ile itrów trzeba na 34 kg azotu ?

85l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Do rsm można jeszcze dodać asl- więcej formy amonowej i siarka za dobrą cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
52 minuty temu, Mareg napisał:

Sprzedajecie czy czekacie jeszcze na cenę? 

Ja czekam do przełomu stycznia/lutego ,

tylko jak ja swoja pszenice zacznę sprzedawać to zachwieję rynkiem 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

na zachodzie zapowiadają ocieplenie, ma być długo ponad 10 na plusie, zastanawiam się czy prysnąć jeszcze na chwasty, zostało mi kilka ha bo się pogoda zepsuła nocne przymrozki i temp w dzień ledwo na plusie, czy to jeszcze ma sens?  chlorotoluron + diflufenikan i chlorosulfuron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Dziś 15 grudnia - pogoda na marzec , czyli marzec zapowiada się ciepły suchy .

Czyli będzie sucha wiosna i upalne lato powtórka zeszłego roku .

Tak 16 grudzień - zapowiada pogodę  na kwiecień .

17 grudzień - zapowiada pogodę na maj .

18 grudzień - zapowiada pogodę na czerwiec .

19 grudnia - zapowiada pogodę na lipiec 

I tak dalej .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ty to albo zabobony piszesz albo katastrofy przepowiadsz. U mnie na przykład teraz pada deszcze że śniegiem na przemian A w żniwa deszcz padał z 50 razy w ciągu 3 tygodni. Z fusów też wróżysz na codzień czy tylko w andrzejki wosk lejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
Przed chwilą, Taurus83 napisał:

Ty to albo zabobony piszesz albo katastrofy przepowiadsz. U mnie na przykład teraz pada deszcze że śniegiem na przemian A w żniwa deszcz padał z 50 razy w ciągu 3 tygodni. Z fusów też wróżysz na codzień czy tylko w andrzejki wosk lejesz?

Una s Zamojskie piękna pogoda , to nie zabobony tylko z dziada i pradziada tak się mówiło widać skromna wiedza Polska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Dnia 12.12.2019 o 08:23, Mareg napisał:

Sprzedajecie czy czekacie jeszcze na cenę? 

sprzedaje transzami własnie poszła pierwsza ale jeszcze trzy czekają  na 800 brutto bo sprzedane po 733  brutto a pszenzyto po 642 brutto

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572
2 minuty temu, AleksanderX napisał:

sprzedaje transzami własnie poszła pierwsza ale jeszcze trzy czekają  na 800 brutto bo sprzedane po 733  brutto a pszenzyto po 642 brutto

Jaki rejon Polski jak można . ładna cena , nawet Piękna , u nas tak nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

rejon na pograniczu warminsko,mazowiecko,kujawskie oczywiscie to do mieszalni

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136
5 godzin temu, suzuki18l napisał:

na zachodzie zapowiadają ocieplenie, ma być długo ponad 10 na plusie, zastanawiam się czy prysnąć jeszcze na chwasty, zostało mi kilka ha bo się pogoda zepsuła nocne przymrozki i temp w dzień ledwo na plusie, czy to jeszcze ma sens?  chlorotoluron + diflufenikan i chlorosulfuron

Jak tylko jest możliwość wjazdu na pole to jedź ;) 

3 godziny temu, galan99 napisał:

Dziś 15 grudnia - pogoda na marzec , czyli marzec zapowiada się ciepły suchy .

Czyli będzie sucha wiosna i upalne lato powtórka zeszłego roku .

[..] 

I tak dalej .

U mnie patrzy się od 26.12 do 06.01, ale nikt nie przywiązuje do tego wagi. Przynajmniej w tych dniach jest temat do rozmowy podczas kawy.

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Zapisuje się od świętej Łucji do 26 i potem do 3 króli jedno i drugie wychodzi po 12 dni czyli każdy dzień na poszczególny miesiac. Oba wyliczenia się porównuje lub jeden opis na pierwszy pół miesiąca drugi na kolejne pół. Oczywiście w każdy dzień się opisuje się wszystko jaka wilgotność zachmurzenie opady słońce czy jest i wogole... Tak mi ciotka opowiada i co roku to opisuje i średnio w 80 % się jej sprawdza. Często jestem u niej jak już wszystko opiszę i sprawdzi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
8 minut temu, darekspire90 napisał:

Tak mi ciotka opowiada i co roku to opisuje i średnio w 80 % się jej sprawdza. Często jestem u niej jak już wszystko opiszę i sprawdzi

E to lipa bo na tvn zawsze sie sprawdza powyzej 90%... Z przepowiadaniem pogody na podstawie dni grudnia jest jak z kalendarzem biodynamicznym...ktoś to kiedyś wymyślił ale nikt tego nie weryfikuje. Ja sialem ze 3 lata patrząc na ten kalendarz. Jakoś plony nie pokrywały się z nim. A siałem zarówno w dni korzystne jak i niekorzystne dla danej rośliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
2 godziny temu, darekspire90 napisał:

Zapisuje się od świętej Łucji do 26 i potem do 3 króli jedno i drugie wychodzi po 12 dni czyli każdy dzień na poszczególny miesiac. Oba wyliczenia się porównuje lub jeden opis na pierwszy pół miesiąca drugi na kolejne pół. Oczywiście w każdy dzień się opisuje się wszystko jaka wilgotność zachmurzenie opady słońce czy jest i wogole... Tak mi ciotka opowiada i co roku to opisuje i średnio w 80 % się jej sprawdza. Często jestem u niej jak już wszystko opiszę i sprawdzi

to ile ten rok ma miesięcy ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj