yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

loquito    240

Z tymi karami to pewnie jest jak z tymi karami za rozsiewanie nawozu azotowego  przed 1 marca. Pisali ludzie że kontrole jeździły, że mandaty itp. A nikt ich nie widział.  Ale jak ktoś za dopłaty i za prow nawozów nie kupuje to co im do tego co z workami się dzieje. Ewentualnie jak ktoś ma suszarnie na miał to można zawieść to zutylizuje. Za flaszeczke można się dogadać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82
23 godziny temu, bamberszol napisał:

Koledzy od czego takie dziurki koledzy? Pszenica blednie z dnia na dzień.?

Rolnice. Rozkop glebę i poszukaj larw i uszkodzeń roślin dla pewności. Przy dużym nasileniu zobaczysz gołym okiem braki w obsadzie. 

 

Co do ekologi co z tego ze Chiny i Ameryka śmiecą jak to wy i wasze dzieci będą wdychać benzopiren. I nic nie pomoże palenie jak wieje, wszystko zostaje w powietrzu. 

comment_UUTlM5FW9BQlDPhWBkY8Ph8T6TTbeZiF

Edytowano przez Soulshakin
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
24 minuty temu, Soulshakin napisał:

Rolnice. Rozkop glebę i poszukaj larw i uszkodzeń roślin dla pewności. Przy dużym nasileniu zobaczysz gołym okiem braki w obsadzie. 

 

Co do ekologi co z tego ze Chiny i Ameryka śmiecą jak to wy i wasze dzieci będą wdychać benzopiren. I nic nie pomoże palenie jak wieje, wszystko zostaje w powietrzu. 

comment_UUTlM5FW9BQlDPhWBkY8Ph8T6TTbeZiF

Dla ludzi myślenie o przyszłości jest za trudne. Liczy się tylko tu i teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Czy po expercie (0,35) + dff (0,2) +surfer (8g) mogą wystąpić przypalenia? Na jednej działce w najniższym jej miejscu, w pszenżycie końcówki robią się żółte. Mieliście taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Co zastosować na mszyce w pszenicy? Mam w domu Fury 100EW, Fastac Active 050ME a nie chce kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

To pryska tym co masz może być fastac. Ja osobiście mieszałem fastac 0,1i bi58 0.4l, a w tym roku czekam na 3liscie i wypróbuje inazume😏

Edytowano przez luki08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
16 minut temu, luki08 napisał:

To pryska tym co masz może być fastac. Ja osobiście mieszałem fastac 0,1i bi58 0.4l, a w tym roku czekam na 3liscie i wypróbuje inazume😏

nie czekaj, robal wpierdzieli albo zarazi ci karłowatościa - jest robal to trzeba go walić w łeb, a nie patrzyć czy ma 1 czy 5 liści i na dobór środka wg liści.

Ostatnie kilka lat mówi się ze trzeba nawet i 3x jesienią robić zabieg insektycydem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
2 godziny temu, piotrols napisał:

Witam. Potrzebuję porady. Muszę niestety zastosować PK poglownie w pszenżycie. Co zastosować? 

Pewnie najnieskuteczniej zadziała nitrofoska, poszukaj jakiejś nitrofoski z Yary.   

43 minuty temu, Miran napisał:

Co zastosować na mszyce w pszenicy? Mam w domu Fury 100EW, Fastac Active 050ME a nie chce kupować.

A czytałeś etykiety tych środków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

14.10 dałem 0,5l/ha Bi58 na pszenicę, wysokie temperatury zapowiadają do końca tego tygodnia, później ochłodzenie. Mam nadzieję że to już wystarczy.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485
44 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Da się robala w pszenicy znaleźć bez zakładania pułapek? 

W dzień go nie widzę, a może one w nocy są?

Dziś kończyłem zabiegi w pszenicy na chwasty dodałem oprysk na robala ale mszyc nie widać , Garbatek ma dziurki przy samej miedzy ale szkody nie widać  na chwilę obecną , od Przyszłej niedzieli już na minusie spokój z robactwem do wiosny wschodnia Polska Zamojskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14
2 godziny temu, yacenty napisał:

nie czekaj, robal wpierdzieli albo zarazi ci karłowatościa - jest robal to trzeba go walić w łeb, a nie patrzyć czy ma 1 czy 5 liści i na dobór środka wg liści.

Ostatnie kilka lat mówi się ze trzeba nawet i 3x jesienią robić zabieg insektycydem.

no własnie w sobote leciałem z odchwaszczeniem ,zajezdzam na pole z rozmieszanym srodkiem a tam zonk-mszyca siedzi w najlepsze ,nawet głebiej nie wchodziłem tylko z brzegu juz ją widziałem,nie pozostało nic tylko w auto i do skepu . Kupiłem karate i domieszałem bo tylko to mieli a teraz jak sie uda to za tydzien opryskam wlasnie inazuma.Zółte naczynia juz zamowione jak tylko dotrą to z nimi na pole 😀

a propo czym ty pryskasz jesli mozna wiedziec , zwykły petroid czy masz juz cos sprawdzonego niezaleznie od fazy rozwojowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Ja pierwszy oprysk na mszyce robiłem juz 1.10 jak pszenica miała 1 pełny liść, było tego tyle że jak szedłem przez pole to wszystko skakalo ale od tamtej pory spokój na polu, wczoraj widz8alem tylko 1 mszyce więc będę obserwował, za pierwszym razem pomógł cyperkil to i kolejny raz pójdzie to samo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRtobacco    2

Chciałbym zastosować herbicyd Snajper ale od dwóch tygodni nie pada trochę sucho jest jak myślicie zadziała czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Zadziała


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

W zeszłym roku na początku października popryskałem boxerem gołą suchą ziemię po czym praktycznie do listopada nie padał deszcz. Bez zaskoczenia do żniw dało radę bez poprawek. W tym roku są bardzo dobre warunki do jesiennego zabiegu herbicydowego, tylko korzystać!


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Czy po expercie (0,35) + dff (0,2) +surfer (8g) mogą wystąpić przypalenia? Na jednej działce w najniższym jej miejscu, w pszenżycie końcówki robią się żółte. Mieliście taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie bieleje pszenica tam gdzie nakładkę zrobiłem 

Opryskiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A moja nie ... Bo jak narazie śor w hurtowni 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202
2 godziny temu, Fugeo napisał:

Czy po expercie (0,35) + dff (0,2) +surfer (8g) mogą wystąpić przypalenia? Na jednej działce w najniższym jej miejscu, w pszenżycie końcówki robią się żółte. Mieliście taki przypadek?

pokaz zdjecie, sulfonylomoczniki podczas stresu wody i zimnej pogody hamuje zboza i tak sie dzieje mam tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj