yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikiWschód    230

czy po 7 dniach od opryski na chwasty snajperem można jechać z odżywka mikro? pokazuja się pojedyńcze mszyce i chciałbym spróbować do cyperkilu dodać 1kg odżywki dr green zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jest jakiś środek na jesień żeby zwalczyć perz w pszenicy? 

Na jesień planuje expert 0.35, 0.2l legato, 15g trib. Metylowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

PYTANIE CZY    LENTIPUR FLO 500  można pryskać pszenicę jak ma 1 do 2 listków , nic się nie stanie pszenicy ktoś praktykował .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Panowie pytanie mozna wapno i obornik dac pod orke razem czy nie bardzo bo chce jeszcze siac po kuku pszenice a trzeba by bylo dac wapno a jest troche obornika to by sie wywiozlo i byłby porzadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wszystkie mądre głowy mówią że mieszanie obornika z wapnem to samo zło więc raczej 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Mam pytanie odnośnie pszenicy ozimej estivus. Może ktoś takową posiada. Chodzi mi o chlorotoluron. Można ją pryskać ta substancja czy też nie. W necie nie mogę znaleźć opisu odnośnie tego. No i jeszcze pytanko odnośnie ceny. Tolurex i expert. Za ile kupowaliscie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, jasiuhonda napisał:

Panowie pytanie mozna wapno i obornik dac pod orke razem czy nie bardzo bo chce jeszcze siac po kuku pszenice a trzeba by bylo dac wapno a jest troche obornika to by sie wywiozlo i byłby porzadek...

Lepiej daj obornik pod pług a wapno pod agregat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.10.2019 o 12:03, Raptus902 napisał:

Expert met 0.35 kg + 0.2 legato 500 bedzie dobrze czy za dużo Legato

Będzie dobrze ,sam daje 0,2 dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, damin1 napisał:

Mam pytanie odnośnie pszenicy ozimej estivus. Może ktoś takową posiada. Chodzi mi o chlorotoluron. Można ją pryskać ta substancja czy też nie. W necie nie mogę znaleźć opisu odnośnie tego. No i jeszcze pytanko odnośnie ceny. Tolurex i expert. Za ile kupowaliscie? 

Estivus jest tolerancyjny na chlorotoluron więc można pryskac 

Screenshot_20191020-082904.png

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

expert musi iśc w pełnej dawce 0.35 kg czy można zmniejszyć do 0.3 kg. do tego 0,2 dff akurat tak mi wychodzi z dwóch paczek inaczej musiałbym dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

Koledzy od czego takie dziurki koledzy? Pszenica blednie z dnia na dzień.?

IMG_20191020_101348.jpg

IMG_20191020_101352.jpg

Koledzy od czego takie dziurki koledzy? Pszenica blednie z dnia na dzień.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Plonvit zboże+Siarczan magnezu mogę dorzucić do tego coś na mszyce? Zostało mi trochę fastaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wstępnie planowałem też plonvit ale przez to że zawiera azot, co prawda nie wiele ale jest już połowa października i nie chce rozcharkowac roślin więc padło na odżywkę dr Green zboża zawiera te same składniki co plonvit tylko bez azotu. Dodatkowo chce dorzucić 0.5l tebukonazolu czyli tebu+1kg dr Green+ cyperkil 50ml


Miran daj znać jaki będzie efekt po plonvivie bo kosztuje dużo mniej niż dr green

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Kogoś kto zna podstawy matematyki i mysli w miarę logicznie nie dziwi, że plonvit zboże kosztuje dużo mniej niż dr Green zboże. Liczyłeś ile kosztuje gram miedzi/manganu w plonvicie zboże, a ile w de Green zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Trochę odbiegnę od tematu. Komu oddajecie / kto odbiera od was  puste big bagi?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakim środkiem czy substancją aktywną mogę załatwić stokłosę jesienią?? Nabawiłem się tego cholerstwa kupując materiał siewny z drugiej ręki!! Do tej pory expert + dff+ glean załatwiało wszystko. Na Pontosie napisane jest że w górnej dawce likwiduje wyczyniec polny ale czy stokłosę też? Probował ktoś? Axial 50, 100 EC można zastosować jesienią ale też tylko wyczyniec polny jest wymieniony o stokłosie nie ma wzmianki. Jak ktoś ma albo miał problemy ze stokłosą i jak sobie z tym radził proszę o poradę. Pzdr!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Ulman napisał:

Trochę odbiegnę od tematu. Komu oddajecie / kto odbiera od was  puste big bagi?

W gminie musisz się dowiedzieć gdzie masz odstawić, z tego co się orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj