yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

jasiuhonda    65

Witam napisze troche nie na temat ale tutaj wiecej ludzi zaglada.... pierwszy raz posialem jeczmien ozimy i chce go opryskac jesienia na chwasty. W sklepie z srodkami polecili mi legato pro 2.5l ha i adiunkt 0.13l ha bedzie to skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jasiuhonda napisał:

Witam napisze troche nie na temat ale tutaj wiecej ludzi zaglada.... pierwszy raz posialem jeczmien ozimy i chce go opryskac jesienia na chwasty. W sklepie z srodkami polecili mi legato pro 2.5l ha i adiunkt 0.13l ha bedzie to skuteczne?

Tak dobry środek,  jest to popularna mieszanina chlorotoluronu i diflufenikanu  tylko już przygotowana przez producenta, podobna do snajpera tylko inny udział procentowy substancji czynnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

siema Może wy mi doradzić czym opryskać pszenicę na chwasty . Głównie mam problem z miotła zbożowa, przytulia i wyczyncem polnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Pryskał ktoś pszenicę na chwasty bezpośrednio po siewie ? Jeśli tak to jakim środkiem i jak ze skutecznością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Turok napisał:

siema Może wy mi doradzić czym opryskać pszenicę na chwasty . Głównie mam problem z miotła zbożowa, przytulia i wyczyncem polnym.

Z miotłą i przytulia snajper sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
dzikiWschód napisał:

Turok napisał:

siema Może wy mi doradzić czym opryskać pszenicę na chwasty . Głównie mam problem z miotła zbożowa, przytulia i wyczyncem polnym.

Z miotłą i przytulia snajper sobie radzi

a jak snajper poradzi sobie z wyczyncem bo trochę mam z nim problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam mam posianą przenice emil i na moje nieszczęście popryskalem ją lentipurem . A teraz się dowiedziałem że  ta odmiana jest wrażliwa na substancje w tym środku. Czy ktoś miał taki przypadek ,i co z tym zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Trzeba czekać i obserwować może jej nic nie będzie niemam tej odmiany ale podobny przypadek miałem z hondia też jest niby wrażliwa a nic jej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez mam ponad hektar Emila i mam juz zakupiony chlorotoluron. Tez dopiero zobaczyłem że w opisie jest wrażliwa na chlorotoluron. Może ktoś coś napisze na ten temat kto miał Emila i pryskal chlorotoluronem. Chociaż znalazłem post z 2017r to ktoś pisał że można pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17
6 godzin temu, andrzej1988 napisał:

tez mam ponad hektar Emila i mam juz zakupiony chlorotoluron. Tez dopiero zobaczyłem że w opisie jest wrażliwa na chlorotoluron. Może ktoś coś napisze na ten temat kto miał Emila i pryskal chlorotoluronem. Chociaż znalazłem post z 2017r to ktoś pisał że można pryskac

2 lata temu pryskałem chlorotoluronem emila i nic mu nie było.

Dzwoniłem nawet do przedstawiciela KWS i powiedziałem że można pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no to będziemy pryskac. Tez nie wiem czy czasami kiedyś nie pytałem doradcy z kwsu o wrażliwość Emila na chlorotoluron i powiedział że można pryskac ale ręki sobie nie dam uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey01    0

Witam

Zasiałem pszenicę Arkadię. Jesienią nie było dawane azotu. Po wschodach wydaje mi się bardzo jasnozielona.

Czy wskazane byłoby podanie azotu, np oprysk mocznikiem, czy lepiej zostawić i nic nie robić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w jakim celu ten N jesienią ?

możesz podać, ale nikt Ci nie zagwarantuje że wiosną jeszcze będzie coś rosło


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
12 minut temu, Massey01 napisał:

Witam

Zasiałem pszenicę Arkadię. Jesienią nie było dawane azotu. Po wschodach wydaje mi się bardzo jasnozielona.

Czy wskazane byłoby podanie azotu, np oprysk mocznikiem, czy lepiej zostawić i nic nie robić.

Pozdrawiam

 

Lepiej zasil ją czymś co poprawi jej ukorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Opryskałem wczoraj na chwasty i mszycę, sporo tego zielona i latająca. Mam nadzieję, że żółtej karłowatości mi nie naniosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
14 godzin temu, Massey01 napisał:

Witam

Zasiałem pszenicę Arkadię. Jesienią nie było dawane azotu. Po wschodach wydaje mi się bardzo jasnozielona.

Czy wskazane byłoby podanie azotu, np oprysk mocznikiem, czy lepiej zostawić i nic nie robić.

Pozdrawiam

Jaki przedplon, ph i nawożenie przedsiewne, druga rzecz jest taka że pszenica do fazy 2÷3 liści pobiera składniki pokarmowe z ziarniaka, więc jeśli u Ciebie jest we wcześniejszej fazie rozwojowej niż 2÷3 liść to dlaczego ma jej brakować azotu którego jeszcze nie pobiera? We wcześniejszych latach również tak miałeś że przy braku podania azotu przedsiewnie kolor po wschodach był taki? Może to taka cecha tej odmiany.

Tak mikro przed wszystkim, tylko mikro, za niedługo to bez mikro to pszenica na jesieni nie urośnie.

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj