yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Mateusz0110    10

Według tabelki wygląda ze nie można mieszać tylko dlaczego? 

Stanowisko po fasoli przejechałem brona talerzowa, rozsialem krede w granulacie następnie polifoska 6 i jeszcze raz przejechałem talerzowa i zaśmiałem pszenicę ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Fosfor z polifoski łączy się z wapniem z wapna i tworzy trudno rozpuszczalne związki, przez co roślina nie może skorzystać potem ani z tego fosforu ani wapnia. Tyle wg teorii.

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
1 godzinę temu, kellyq napisał:

tworzy trudno rozpuszczalne związki

Prawdopodobnie nierozpuszczalne, nieprzyswajalne...... należało zapytać przed rozsianiem , jak nie wiedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak jest życie w ziemi to zje te związki i za kilka lat będą przyswajalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ale może to jakoś zaszkodzić pszenicy? 

Jutro mam siać na tym polu pszenicę i nie wiem czy siać czy nie proszę doradzcie

Za to smiesznr wapno płaciłem 400zl za 1 tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Mateusz0110 napisał:

Ale może to jakoś zaszkodzić pszenicy? 

Jutro mam siać na tym polu pszenicę i nie wiem czy siać czy nie proszę doradzcie

Za to smiesznr wapno płaciłem 400zl za 1 tone

To jest węglan to nic nie uszkodzi , sam często daje krede przedsiewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jor    0

Czy expert met 0,35 i legato 500 0,15l wystarczy na samosiewy rzepaku? faza 1 liścia. Czy lepiej dorzucić 8 gram glean?

Edytowano przez jor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja bym to wapno granulowane rozsiał po wchodach pszenicy przed zimą po wierzchu. Np producent polcalc zaleca rozsiewac ich wapno po wierzchu ewentualnie wymieszac delikatnie broną albo agregatem ale według ich najlepsze efekty są siew powierzchniowy i tak zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Na pszenicę Patras, Ostroga i Tytanika mogę bez obaw stosować expert + dff + glean (po rzepaku)? I czy taka mieszanka nie zaszkodzi zbożu gdy nie które rośliny mają 4 liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Za późno dlatego, że liście przysłonią ziemię czy dlatego, że może przypalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, Fugeo napisał:

Za późno dlatego, że liście przysłonią ziemię czy dlatego, że może przypalić?

Nic nie przypali, A żeby dobrze zadziałał to chwasty muszą być w odpowiedniej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Słoneczna i ciepła pogoda (20-23 stopnie) to dobre warunki do oprysku czy lepiej poczekać do wieczora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Barbatoos napisał:

Ktoś się orientuje jak z wrażliwością na chlorotoluron w pszenicy RGT Bilanz?

Nie ma wrażliwości.  W tamtym roku pryskalem.  Śmiało możesz pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2
1 godzinę temu, pawelll66692 napisał:

Nie ma wrażliwości.  W tamtym roku pryskalem.  Śmiało możesz pryskać

Dzięki, a tak w ogóle jak planowała i trzymała się ta odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Panowie oprysk bizonem zaszkodzi tym nasionkom pszenicy które dopiero kiełkują bądź będą wychodzić już po oprysku 1l/ha ? Bo mam takie jedno miejsce pasek ze musiałem dosiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, lukasz493 napisał:

Panowie oprysk bizonem zaszkodzi tym nasionkom pszenicy które dopiero kiełkują bądź będą wychodzić już po oprysku 1l/ha ? Bo mam takie jedno miejsce pasek ze musiałem dosiac

Mam takie samo pytanie tylko oprysk Expert met+legato+glean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Czy expertem, kinara i gleanem można pryskać rano jak jest dość duża rosa czy lepiej poczekać do wieczora? Pytam bo codziennie dość mocno u mnie wieje i dopiero pod wieczór przestaje, rano też nie wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barbatoos napisał:

Dzięki, a tak w ogóle jak planowała i trzymała się ta odmiana?

Fajna odmiana. Parametry ma słabe ale dostała mało N z powodu suszy. Plon około 7.5 tony. W jednym kawałku lepiej w drugim gorzej . Jeśli chodzi o choroby tez w miarę ok . Ogólnie spoko. Jak zadbasz plus dobra pogoda można wyciągnąć na pewno sporo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej fazie lecieć expert met + chlorotoluron ,czekać do 3 liści ? A może ktoś jechał taką mieszaniną jak miała 2 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Ja chce leciec expert+dff+ctu tylko czy czekac na 3 lisc czy mozna juz od pierwszego liscia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam połaczeni expert 0.25 plus komplet 0.25 na rośliny w fazie początku krzewienia podziała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj