yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

ravoj    1287

0,3 Expert met+ 1l Lentipur + 0,1 Legato i na dobitkę możesz 8g Gleanu. Popryskać na 3 - 4 liść i przy mroźnej zimie zero poprawek. 

Możesz też dać 2 l Trinity albo zrobić ten środek samemu Pendigan+Legato+Lentipur ( po Triniity nie poprawiałem) 

Albo 1l Boxer +  1l. Lentipur + 0,15 Legato i też nie poprawiałem. 

Do wyboru do koloru, jest w czym wybierać według mnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak miotłę to wczesny zabieg, jak chaber przytulia to opóźnić. i tak coś zostanie. ...gorzej jak to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

A mieszanka Expert, Glean i Legato? Jakie dawki żeby było skutecznie i w rozsądnej cenie? Zeszły rok poszło 0,35 Experta i 8gr Glean i była poprawka na dwuliścienne. Jedna z pszenic to Hondia więc chlorotoluron odpada :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Kurcze a u mnie nie idzie wjechać nawet a już faza zaraz minie. A to wiatr a to deszcz a to przymrozki. Oprysk kupiony a coś czuję że trzeba będzie odchwaszczać na wiosnę... Jak tak dalej z pogodą u mnie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

dzisiaj posiana pszeniczka bezorkowo, warunki idealne jeszcze zapowiadają ciepło więc powinna ładnie powschodzić, 280szt/m2 - 80kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

wiem, że temat  o pszenicy a ja mam pytanko dotyczące żyta - expert +glean ? da radę bez poprawki na wiosne ? chciałbym coś po taniości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
12 godzin temu, Buszido007 napisał:

A mieszanka Expert, Glean i Legato? Jakie dawki żeby było skutecznie i w rozsądnej cenie? Zeszły rok poszło 0,35 Experta i 8gr Glean i była poprawka na dwuliścienne. Jedna z pszenic to Hondia więc chlorotoluron odpada :/ 

Dlatego z niej zrezygnowałem, wyczniec od sąsiada mi się przeniósł a tylko CTU w tej mieszance go zwalcza skutecznie.

3 godziny temu, PanPawel napisał:

@ansu wychodzi 3 liść

 

to jaka faza Ci ucieka? na sraczkę - stoperan. Mi już przeszło.

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jeśli na początku października 3 liść, to ciekawy jestem jeszcze ile było wysiane szt./m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

500 zgodnie z COBRU czy jakoś tak 🤣🤣

Nie no żart, może akurat obsada 250 i będzie git, ale czytając to forum to nic mnie zdziwi.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

No obsada tak jak mówisz 250 roślin. Czyli mówisz że sraczka i minie? 😛 nie no 1 raz będę odchwaszczał na jesień i tak mówili żeby pryska Maks do 3 liścia. Ja tam nie wiem nie znam się dlatego pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

to Ci mówię, że jak poczekasz parę dni to się nic nie stanie, zwłaszcza że od jutra ma być ciepło. Też jestem sraczka i za bardzo się wszystkim przejmuję, więc wiem jak to jest. Dlatego mam stoperan w postaci doświadczenia, tyle że trudno się go zdobywa i parę razy trzeba się obsrać zanim się nad tym zacznie panować.

Ja na poprzeczce będę robił próbę jesiennych środków łącznie z MCPA bo skrzyp mi się pojawił, więc o czym tu mowa. Luz. Może uda się nie poprawiać wiosną a chcę wiedzieć jak MCPA radzi jesienią bo ma być ciepło. 

  • Like 1
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Brak doświadczenia w temacie i sraka murowana. A po to jest forum żeby ktoś mniej obsrany mógł wesprzeć wiedzą. Także dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Podpowie ktoś czy Delawar jest wrażliwy na chlorotoluron ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15
1 godzinę temu, ovi napisał:

Podpowie ktoś czy Delawar jest wrażliwy na chlorotoluron ?

Pisałem do Syngenty nie jest wrażliwa, można pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Jak u was wygląda sprawa z Rolnicami ? Co robić jak się coś pojawi . I ogólnie cyz kiedyś mieliście z tym problem ? 

U mnie są chyba tam gdzie nie było orki bo krety poryły niesamowicie pole, więc szukają zapewne swojego przysmaku - rolnic. Sąsiad ma obok pszenicę po orce i ani jednego kretowiska.  Ale nie kopałem i osobiście żadnej rolnicy  nie widziałem. Chciałem oszczędzić to pole mam jak po  rozminowaniu przez kiepskich saperów. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
waldeko napisał:

1 godzinę temu, ovi napisał:

Podpowie ktoś czy Delawar jest wrażliwy na chlorotoluron ?

Pisałem do Syngenty nie jest wrażliwa, można pryskać.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj