yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

marian7k    110
3 minuty temu, kamilc017 napisał:

W tamtym roku 200kg 6-20-30, w tym 280kg 6-20-30.

To jak było analiza PiK na niskim poziomie i 200NPK a plon 10,5t?ha to daj na mszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
4 minuty temu, AleksanderX napisał:

ja tyle samo ale plon w granicach 6 ton po rzepaku bez fungicydów i okolo 90 N w tym roku planuję jednak 130 N

To jak tylko 130 kg N na cały okres od posiania do zbioru dobrze rozumuję ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Klasa 3b PK bardzo wysoki N 200 pH6,6 -może 6t będzie. Pszenica uschła na zielono. Szkoda, że od 4 lat susza się pogłębia.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
8 minut temu, marian7k napisał:

To jak było analiza PiK na niskim poziomie i 200NPK a plon 10,5t?ha to daj na mszę.

Może dał, jego sprawa. Jego Delewar super wyglądał i nie stosował za markowych specyfików i cudownych ulepszaczy plonowania. Prostą chemią też można uzyskać wysoki plon i nie trzeba mieć przy tym kamerki na głowie . Ważne żeby zabiegi terminowo wykonywać, a nie że sąsiad pojechał pryskać to i ja pojadę. 

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
33 minuty temu, galan99 napisał:

To jak tylko 130 kg N na cały okres od posiania do zbioru dobrze rozumuję ? .

Plus 16 N  jesienia tylko ze 7 ton mi wystarczy bo możliwe że suszy ciąg dalszy

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
51 minut temu, marian7k napisał:

To jak było analiza PiK na niskim poziomie i 200NPK a plon 10,5t?ha to daj na mszę.

 Stanowisko zawsze po rzepaku gdzie szło po 400kg. Jak jest w miarę dobry rozkład deszczu to i 200kg npk starczy. 

44 minuty temu, loquito napisał:

Może dał, jego sprawa. Jego Delewar super wyglądał i nie stosował za markowych specyfików i cudownych ulepszaczy plonowania. Prostą chemią też można uzyskać wysoki plon i nie trzeba mieć przy tym kamerki na głowie . Ważne żeby zabiegi terminowo wykonywać, a nie że sąsiad pojechał pryskać to i ja pojadę. 

Ja miałem Desamo jak coś :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, kamilc017 napisał:

W tamtym roku miałem pszenicę na działce gdzie potas i fosfor jest na niskim poziomie, magnez bardzo niski. pH 7.0. Nawóz daje zawsze pod pług, Plon 10.5t/ha. Stanowisko po rapsie. W tym roku tak samo działki potas średni, fosfor i magnez bardzo niski i plony od 8 do 8.9t/ha. Klasa 3a/b. Także ni jak ma to się do tego co napisałeś. 

Tak samo nijak ma się to co ty napisałeś. Ja nie uprawiam głębiej bo pod spodem jest ił albo skała. Gospodarstwo mam na wysokości 450- 500 m.n.p.m. okres wegetacyjny krótszy o jakieś 2 tygodnie w porównaniu z tym co jest 10 km dalej.  Także te wyniki co napisałem to jest max co można u mnie wyciągnąć. Chociaż wydaje mi się że jedna odmiana ma potencjał na 9. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

I to na słabej ziemi bez nawożenia, jak mój sąsiad który w tym roku mulczerem kończył żniwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
21 minut temu, galan99 napisał:

Kurna sprawa się rypła susza a tu panowie mają plony po 10 t  .

To plon z tamtego roku, w tym roku średnia wyszła 8.6t/ha. Wiem że każdy myśli jak można osiągać takie plony jeszcze 4lat temu jak tato prowadził gospodarstwo zbierał po 3-4ton max. Dziwił się każdemu jak można uzyskać plon rzędu np. 7-8ton. Gdy zacząłem ja uprawiać ziemię i padł plon 10.5t to nie mógł uwierzyć że można zbierać takie plony na naszych ziemiach. Wiem że może była w tym roku też susza ale na rzepak faktycznie może i była bo plon średni poniżej 3ton. Ale u nas pszenica radzi sobie bardzo dobrze jak na takie warunki pogodowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578
5 minut temu, kamilc017 napisał:

To plon z tamtego roku, w tym roku średnia wyszła 8.6t/ha. Wiem że każdy myśli jak można osiągać takie plony jeszcze 4lat temu jak tato prowadził gospodarstwo zbierał po 3-4ton max. Dziwił się każdemu jak można uzyskać plon rzędu np. 7-8ton. Gdy zacząłem ja uprawiać ziemię i padł plon 10.5t to nie mógł uwierzyć że można zbierać takie plony na naszych ziemiach. Wiem że może była w tym roku też susza ale na rzepak faktycznie może i była bo plon średni poniżej 3ton. Ale u nas pszenica radzi sobie bardzo dobrze jak na takie warunki pogodowe. 

W rzeczy samej po wiec mi z jakiego rejonu jesteś ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U mnie oprócz końca  czerwca kiedy bylo przez dwa tugodnie po 30 stopni to można powiedzieć że suszy nie było. DKL 

aha  Mewa oddała średnio 5.5 t Z czego jestem bardzo nie zadowolony. Na polu po koniczynie było równe 5. Wyglądała na 7. I bądź tu mądry...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To u mnie od marca gdzie było już sucho do dziś spadło 160l/m2. Plony w latach poprzednich ok ale w tym to masakra. Aż myślę zasiać około 10 września pszenicę ze 200sztuk, pilnować mszyc. Może lepiej się ukorzeni. Po rzepaku to 2x brona sprężynowa z wałem, płytko talerzówka, glifosat poszedł i za dwa tygodnie siew siewnikiem talerzowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Kinto plus

Scenic

Baytan trio 

Resztki kinto duo

 

Czym polecacie zaprawiac pszenica ozima

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, galan99 napisał:

W rzeczy samej po wiec mi z jakiego rejonu jesteś ? .

23-145 Kajetanów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
12 godzin temu, Sunf napisał:

Kinto plus

Scenic

Baytan trio 

Resztki kinto duo

 

Czym polecacie zaprawiac pszenica ozima

 

Sarox duo aktive co roku zaprawiam i jest ok. i tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Ja dziś zakupiłem jantarka z centrali w Kielcach jakie opinie?  Jakie doradzacie nawożenie rok temu obornik teraz po zniwach wapno klasa IVb  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, fidodido napisał:

Ja dziś zakupiłem jantarka z centrali w Kielcach jakie opinie?  Jakie doradzacie nawożenie rok temu obornik teraz po zniwach wapno klasa IVb  

 

Fajna odmiana na słabiutkie ziemie , siałem nawet na 5 klasie i przy odpowiednich opadach plony zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

190 zl brutto za 100 kg . Przedplon jęczmień ozimy teraz poplon mieszanka gorczycy słonecznika gryki łubin jaka zaprawa to jutro napiszę . W jęczmieniu był problem z stokłosą 

20190904_111107.jpg

Edytowano przez fidodido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W małopolskiej hodowli belissa, comandor, formacja po 173 zł brutto. Belissa Mtn 41 kiełk. 86%. Kiepsko. przy 350 ziarnach na metrze wychodzi 166 kg. 0.55ha na rozmnażanie bym posial. Najwyżej posieje Koło 17 września 160 kg i do zimy jeszcze się rozkrzaczy. chcę wysiac 100 kg na te 0.55 ha i coś jeszcze musi zostać w siewniku aby mijakow nie było. Chodzi mi jeszcze po głowie Emil z kwsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a hondia na 5 klasie urosnie ? tzn mam jedno pole gdzie wiekszosc gleby to 4 klasa ale jest znaczny kawałek i 5 klasy tam ,teraz rosnie tam kukurydza na ziarno i chcialbym tam zasiac pszenice na całym polu , a mam 2 odmiany pszenicy Hondie i Artist to na ta glebe którą lepiej zasiac pszenice  ? która by sobie lepiej poradziłą  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Miała być Belissa. Miał być Emil a zakupiłem dziś 100 kg Euforii. MTN 41 kiełk. 92%. Obsada tej odmiany to 300-350 ziaren. Na 0.55 ha starczy. Resztę 4.5 ha posieje swoim Spontanem który już jest oczyszczony i zaprawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Miałem siać kwalifikatem, ale to co mnie interesowało to ponad 2000zł/t. Niby 100-150kg przy wczesnym siewie ale bez przesady tyle za zaprawianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj