yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

ansu    392
12 godzin temu, robercikj100 napisał:

Ja pryskalem ekspert +legato a wcześniej komplet to z miotła nie było problemu z przytulia to gdzieś sporadycznie. Przepuszczał tylko chabra 

Dodawałem jeszcze Granstar generyk i robiłem zabieg 2-3 liście pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, ansu napisał:

Dodawałem jeszcze Granstar generyk i robiłem zabieg 2-3 liście pszenicy. 

Granstar na chabra ? Ile go dostawałeś ? I czy do eksperta plus legato czy do kompleta


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ansu napisał:

Ekspert 0.33 + legato 0,1-015l + jakiś helm tibi 10g 

 

8 minut temu, dzikiWschód napisał:

A jak to ma się do temperatury, przy jakiej najniższej można stosować taka mieszanke?

gdzieś czytałem, że wystarczy 10 stopni plus/minus 2, w zależności od warunków przed i po oprysku, a oddzielnie to dla diff 8 stopni, dla tribenuronu 4, a dla metrybuzyny 10,

tribenuron na jesieni zwalczy przytulię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Pytanie co dodać i czy można dodać  do ...

Ekspert met 35 gr + dff 0,3 l + coś na wyczyńca na jesieni zastosować do tych dwóch preparatów ?  Alister Grande 190 OD jak by to dodał do tych pierwszych 2 substancji .

Alister Grande 190 D 0,33 l + Ekspert Met 56 WG 0,30  kg   Tak ochrona powinna zupełności wystarczyć 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
Dnia 16.08.2019 o 14:49, ansu napisał:

Ekspert 0.33 + legato 0,1-015l + jakiś helm tibi 10g 

Robilem taką sama mieszanke experta chyba 0,35. Przepuscilo chabry ale bez tragedii, na 1 ha wyszedł powoj gdzie byly ziemniaki 2/3lata temu. Miotła sporadycznie gdzieś sie pojawiła na 1 dzialce. Chyba trzeba bedzie cos innego próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
11 minut temu, Thorod napisał:

Robilem taką sama mieszanke experta chyba 0,35. Przepuscilo chabry ale bez tragedii, na 1 ha wyszedł powoj gdzie byly ziemniaki 2/3lata temu. Miotła sporadycznie gdzieś sie pojawiła na 1 dzialce. Chyba trzeba bedzie cos innego próbować.

To  co przepuściło  to wszystko zależy od pogody u nas jak w Maju padało 2 tygodnie przepuściło gdzie nie gdzie  tego chabra po za tym czyściutko było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Robilem tylko poprawke na bezorkowo sianej pszenicy zamiennikiem staranne + herm tribi i bylo ok, miejscami stoklosa zytnia i miotła pojedynczo.gdzie mokro. Na reszcie jak mowisz po deszczach w maju wyszly te chabry bo z wcześnej wiosny nie bylo widac nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Mam pytanie odnośnie Bohemi. Dlaczego tak źle się ją kosi? Cały czas zabijają się boki hederu. Całe rośliny zostają na tych trójkątach. Później nawija się na motowidla. Najpierw kosiłem ją  swoją 514 i myślałem że to wina maszyny lub operatora  ;) ale wczoraj przyjechał lexion 750 i to samo się działo . Raz skracana  0.4 modus. Wysoka. Stojąca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Szukam opini na temat pszenicy KWS Emil. Znajomy miał ją posiany już drugi rok z rzędu i bardzo sobie ją chwalił ale chciałbym poznać opinie większej społeczności. Doradca z KWS też mi ją polecał. Na chwile obecną mam Spontana którego też sobie chwalę ale pasowało by coś nowego posiać. Spontan drugi odsiew po centrali jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Co do Bohemii - nie zauważyłem takiego problemu. Co najwyżej jak się ją za mocno skróci, to słoma taka sztywna, że w gardziel nie chce wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

@yacenty zaobserwowałeś jakieś negatywy siewu pszenicy z bardzo niską mtn? Pamiętam że siałeś okolo 80kg na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Tez mam pytanie do doświadczonych w pszenicy, jaka jest najlepsza norma wysiewu w optymalnym terminie na m2? 

350 czy moze jednak siac wiecej? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

350-450 

a ja w tym roku posieje 500. Mam za dużo nasion , niska mtz i spróbuje posiać gęściej . Widziałem teorie ze przy rozstawie 11 cm optymalny jest siew 500 roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

O matko co to za herezjeO.o

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja w tym roku hondie i arkadie sialem ok 500 nasion i niewiem wlasnie czy to nie bylo przyczyną niskiego plonu hondi. Bo arkadia po qq ziarnowej slabo zeszla, byla ewidentnie rzadsza, i dala 1.5t wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

W optymalnym terminie wysiewam 300 nasion i kazdy tydzień później dokładam po 20 nasion. Jesli po zimie bedzie 220-250 roslin i srednio 2,5 mocnego rozkrzewienia to ok 600 kłosów /m2 w zupełnosci wystarczy. 500 nasion to za gęsty łan, cgoroby , wyleganie i potencjalna produkcja plew.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Ja tylko mówię co piszą na niektórych serwisach, bodajże na nawozy.eu tez.  Zawsze tez wydawali mi się ze 400 to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 15.08.2019 o 20:56, robercikj100 napisał:

Sam boxera 2 litry nie zwalczy samosiewów rzepaku ?

W takiej dawce na pewno powinien załatwić miotłę. na samosiewy przydałoby się dodać trochę gleanu. Można też pomyśleć jeszcze mocniejszym boxer evo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Chyba tak.

Jakie odmiany pszenicy polecacie na słabsze stanowiska ( o nieuregulowanym pH) ? Arkadia i coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj