yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

zaledwie 7,5 .... większość z nas chciała by mieć w tym roku takie " zaledwie"

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

zaglądajmy tylko do tego tematu i módlmy się żeby yacenty nie wymyślił sobie żeby ten temat też zawiesic

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Sorry za to zaledwie, ale na tych glebach dycha jest osiągalna tylko trzeba umieć a mi jeszcze brakuje. Cieszę się z 7,5 t ale widać jak Hondia reaguje na suszę. Już rok temu pisałem, że ma o połowe krótsze korzenie od Agil czy patrasa. Za to świetnie pobiera składniki z płytszych warstw.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozime dość dobrze jak na ten rok (zwyżka 18-20% jak w poprzednim), za to jare poleciało po całości na większości stanowisk połowa tego co w poprzednim roku, zaś tam gdzie był poplon z łubinu lub łubin jest jakieś 10-15% mniej pszenicy jak poprzednio. Średni plon jarych, jak w tamtym roku był 4t/ha pszenicy jarej to teraz będzie 2 do 2,5t/ha.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie takie poboczne pytanie, gorczyce siewnikiem na kółkach zbożowych czy tych rzepakowych? Nie rozsiewaczem nie będę siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

W Amazonie d7- kółka do drobnego wysiewu ustawienie na 55 daje 30kg/ha na zbożowych nie próbowałem czy się da ustawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Zeppelin 6-6,5 t/ha rok po centrali, nawożenie Bieda edyszyn, 105N, 300 kg polifoski. Raz pryskane od grzyba i odżywka fosforowa. Ziemia od gliny , potem torf a na końcu piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

To ładnie jak na taką uprawę, u mnie żniw dziś zakończone, pszenica z 20ha średnia 4.6t szału nie ma w porównaniu do waszych 6 i więcej ale dobre i tyle na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
5 godzin temu, Konrad_Duda napisał:

W Amazonie d7- kółka do drobnego wysiewu ustawienie na 55 daje 30kg/ha na zbożowych nie próbowałem czy się da ustawić. 

A rzepak na jakim ustawieniu siejesz bo ja na 29 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Pszenica Rotax plon 8690, białko 14.1, gluten 31.9, gęstość 71.9, pszenica Desamo plon 8.9t, białko 17.1, gluten 38, L.O 390, Wyrównanie 85, Gęstość 81.5, Hondia plon 8t, parametry jutro zmierzę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Harenda skoszon , plon nie zadowalający trochę ponad 3 tony 😏 nakład był minimum 5 Ale susza zebrała żniwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

głównie pogoda , i norma wysiewu im rzadsza tym gęstość lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
loquito napisał:

17 minut temu, monix napisał:

A mial ktos odmiane apostel

Słomek miał. 

Miałem.Wylegla całkowicie w czerwcu po ulewach i wiatrach.Wygladala znakomicie posiałem zaledwie 140kg/ha i dała tylko 6t. Myślę że jak by nie susza na wiosnę i te zlewy to by została na następny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie 5,5 tony przy KBW -260 (w ubiegłym roku o tej porze było -170), cały rok pracy poszedł ……….. na koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie pszenica bohemia 6,5t z ha, ostroga około 5,5t z ha, jara tybalt 4,5 t z ha. Nawożenie na wiosnę pod ozime saletrzak plus druga dawka saletra łącznie 110 kg N . Na jara mocznik przedsiewnie plus potem 100 kg saletry. Ochrona łączona T1+T2 na całości. Jak dla mnie to dość dobry rok. A, i nie ważone z przyczepami jakby co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

W tym roku też mam Tybalta i Goplanę na 1,2 i kawałek 3 klasy, kłosy o połowę większe jak w ozimych, ale za to nie są aż tak gęste. Zobaczymy co pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja hondie mialem pierwszy i ostatni rok, wyglądala na conajmniej 8t slomy na 10 a dala moze 6srednio. Arkadia na gorszej działce po qq ziarnowej 7.3t.

W tym roku piszukam artista i może Kilimandżaro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

kilimandzaro i skagena ma agrii.  TYlko ze tam ceny okolo 2300-2500 netto wiec nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

IUNG Puławy, AR (dawne) w Lublinie. W zasadzie chyba każde laboratorium badające żywność powinno sobie z tym poradzić. Może w animexie popytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jest gdzieś jakiś żywy temat o pszenicy czy dzięki mądremu yacentemu rozmowa o niej zanikla na forum? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj