yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Dastan    620

Penie głównie od pogody i nawożenia bo od czego innego. Tylko z tym nawożeniem też różnie bywa, w tym roku połówę pszenicy nawiozłem 3 dawką N mimo, że dość wcześnie jak jeszcze była wilgoć to zamiast poprawić sprawę to ją pogorszyło, ziarno drobniejsze i bardziej zaschnięte niż tam gdzie 3 dawki nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pola skoszone.

Wilejka (0,66ha) rozczarowała po całości, plon niższy jak ubiegłorocznej mieszanki jarej (ok 3t/66ar, pszenica, jęczmień) tj, ok 2,7t/66ar. Ziarno chude i pewnie część wyleciała z kombajnu. Moja też trochę w tym wina bo sita ustawiłem zbyt szczelnie ;). Dam jej jeszcze raz szansę na stanowisku po łubinie.

Ostroga za to dała z 4ha łącznie 2,5t więcej niż rok temu. Średnia to marne 4t/ha 5,4t/ha, ale i tak lepiej niż poprzednio bez ochrony, teraz był 2x grzyb i skracanie, słomy ciut więcej ale jakościowo nieporównywalnie lepsza, ziarno Ostrogi też na oko grubsze niż w poprzednim roku (no i zdecydowanie grubsze niż Wilejki z tego roku ;), a obie pszenice były identycznie prowadzone). Było około 13% białka w poprzednim roku, a teraz jeszcze nie wiem.

 

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Też mam wilejke i ostroge, wczoraj kosilem ostroge i jestem pozytywnie zaskoczony wagi nie znam ale na oko nie cale 5t powinno być ale to moje najlepsze stanowisko dołek i blisko rzeki reszta pewnie do 4t nie dobije... klosy mają po 5-6 pieterek z czego górne to poslad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja ostroga 5,7 tony z ha a belissa 5,6. jestem zadowolony jak na suchy rok . teraz jeszcze czeka jarka harenda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hondia sypała 5,5 t/ha, a następne kawałki Ostrogi 5,3-5,5 t/ha - zaczyna być widać u mnie nie suszę, a ograniczenia w ilości NPK, bo średnio wychodzi około 5,5 t na dość zróżnicowanych klasowo kawałkach ( od 4b do 3a). Jeszcze 2 kawałki ozimej mi zostały ale deszcz przerwał, zaś jara pszenica jeszcze miękka u mnie. Suszę to było widać bardziej na Wilejce i na części jarych niż na Ostrodze. Zwykle oścista odmiana jest mniej plenna a tu nie widać różnic w tym roku.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Moja Tobak oddała 5-5.5t to i tak super jak na tą susze. Zakładany plon był o wiele większy ale trzeba się cieszyć z tego co jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Hondia leżała ale oddała  prawie siedem ton. 👍

Edytowano przez waldeko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Dziś koniec żniw w tym roku tylko ostroga która dała od 5 do 6.5t mimo wiosennego problemu z grzybem jestem pozytywnie zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

akurat co do ostrogi nie byłbym zdziwiony

normalnie plon pszenicy na poziomie 5-6t to dla wielu szału nie robi, ale w słabych latach ostroga równo i wiernie plonuje, za to ją cenię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas hondia zostaje kolejny rok, po rzepaku na 4b-5 klasie dała 6,2t/ha, kwalifikant, przy 220kg Polifoski 6, 3 zabiegach fungicydowych, 3 dawkach azotu (60+85+35), 2 zabiegach insektycydowych. Uratowały ją deszcze majowe, w maju opad ponad 200l. Błąd jaki został popełniony to zbyt gęsty siew i taki plac na działce gdzie wyszła miotła i perz właściwy wiosną. Jest to najsłabsza działka jaką oprawiamy, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

U mnie medalistka 5,5 tony patras 6,5 tony. Medalistka 220 kg/ha, Patras 200 kg/ha. 400 kg saletry na h. Jesienią 200 kg polifoski 6. Zabieg t1 wirtuoz skracanie plus odżywka i na tym koniec. Stanowisko po pszenicy. 

Edytowano przez eddi87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

pszenica tytanika- cos dziwnego stalo sie z ziarnem, czesc jest zielono-zolta, nie to ze jest niedojrzala tylko ziarniaki maja taki kolor, nigdy sie nie spotkalem z tym , inna odmiana jest normalna, pozostalych jeszcze nie kosilem-mial ktos taki przypadek ?? przeszkadza to w sprzedazy ? wyblaknie - bo  dziwny kolor jest dobrze widoczny.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie co na słomę humus activ, słomex czy mocznik 100kg? Tylko to jest u mnie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

640 brutto

To jest k**wa rozbój przy tak niskich plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, eddi87 napisał:

Panowie co na słomę humus activ, słomex czy mocznik 100kg? Tylko to jest u mnie dostępne.

Też nurtuje mnie to pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

ja stawiam na mocznik, bakterie potrzebują azotu do rozłożenia słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

ostroga i arkadia dały ok 6.5 t/ha przy nakladach na 8


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ozime skoszone, średnio Ostroga dała 5,5t/ha (na jednym kawałku nawet 5,8, ciekawe bo teren z przewagą V klasy, a nawet tam gdzie była 4a i 3 dało ciut mniej), Wilejka (na 4b/5 około 4t/ha), Hondia minimalnie więcej od Ostrogi. A jara pszenica jeszcze miejscami niedojrzała ;/ i ten tydzień będzie trzeba czekać. Ogólnie plon ozimin całościowy z tych samych kawałków to 18-20% więcej w stosunku do poprzedniego sezonu i jakieś 10% więcej jak 2 lata temu. Jak na pogodę uważam, że źle nie jest, tym bardziej że to łódzkie, w  teorii jeden z najbardziej suchych obszarów kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mial ktos odmiane apostel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, u mnie już po zniwach i czas zastanowić się nad zasiewami na kolejny rok. Z racji że ostatnie 2 lata charakteryzują się długa jesienią to chce w rym roku zrobić zabieg t0 w pszenicy bo wiosna miałem duży problem z maczniakiem i podstawa źdźbła i do tego chciałbym dorzucić jakieś mikro i jakiś insektycyd. czy ktoś robi taki zabieg jesienią i czym pryska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
17 minut temu, monix napisał:

A mial ktos odmiane apostel

Słomek miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj