yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Agrest    25492

A czemu tak zazdrościsz? Jak zadbał i na ile warunki pozwoliły tak ma😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Sorry pomyliłem tematy. A tak poza tym "zazdrość" jest to forma bezosobowa, nie napisałem przecież zazdroszczę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

@stasio32 to ty ten staszek co passatem wozisz pszenicę w nowym wcieleniu?

Pewnie. Ale chyba ten mniej zlośliwy. 

 

1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Spirella. Myślę że na 3a i b. 10 odda. A tak wyglądała 2 tyg temu na 4a

IMG_20190618_175155.jpg

U mnie w większości wygladaja zdecydowanie lepiej, a sypia 2-3 tony mniej niż napisaleś, dlatego co do plonow, to wstrzymajcie sie jak już zwazycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206
5 godzin temu, marian_machler napisał:

Nawałnica z reguły jest "potężna" 😋

cofam do tyłu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
17 godzin temu, Andrju65 napisał:

Pszeniczka zielona jakby suszy nie było kiedy to zdjęcie robione?

W zeszłym tygodniu, ziemia klasa IVa, na V juz pozolkla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko przesadziłem z nawożeniem... Zrobiłem dokładnie tak samo jak w tamtym roku, lecz różnica polega na tym że przez cały maj spadło u mnie ponad 250 litrów wody a w tamtym ledwie kilka. Czerwiec totalna susza, 0 deszczu i upały ponad 30 stopni... Ogólnie tego tu tak nie widać ale ma od 8 do 11-12 pięterek ( zazwyczaj 9-10) Było 0 wiatru, 0 deszczu i wyległa... Groźne jest to w tej fazie? Czysto obiektywnie na ile % mogę liczyć straty z tego tytułu? 

Wyległo.jpg

wyległo2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Moja leży już od około pół miesiąca, ale z tego co widzę to ziarna nalane ładne i grube, a poza tym okazało się że przez upały w okolicy pszenice nie mają już liści, tylko moja która jako jedna z nielicznych leży plackiem ma kilka liści, więc może się okazać że jeszcze uleci z niej więcej jak ze stojącej, także straty liczę głównie to czego nie da się dokładnie zebrać,a jak to będzie to tak na prawdę zweryfikuje kombajn i nikt teraz nie będzie ci w stanie dokładnie określić strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449

Dokładnie te stojące bardziej uschnięte . u mnie to samo ,pasami wywaliło to jeszcze zieleń jakaś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie tez leży od połowy czerwca no ciekawe co z tego będzie lezy plackiem kilkanascie hektarów ziarno niby nalane jeszcze lekko zielona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Panowie jak podejść do zagospodarowania ścierniska i zwalczeniu perzu. Najpierw zrobić scierniskowcem odczekać że 2,3 tygodnie i później oprysk glifosatem czy nie zaczepiać odczekać ,oprysk glifosatem i później jak spali chwasty orka albo ewentualnie jeszcze przed orka scierniskowiec ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

najpierw rusz ziemię żeby zatrzymać parowanie i pobudzić chwasty do kielkowania a potem glifosat i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Panowie szukam osoby która posiada i sieje siewnikiem nordstean lift of matic 2.5m, mam kilka pytań, proszę o wiadomość priv 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

tak. najlepiej jeszcze niech talerzówką ziemie ruszy. po skoszeniu nic nie robić ze 2 tygodnie i wtedy glifosat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Ja bym dość wysoką ściernię zostawił, pozwolił perzowi odrosnąć z miesiąc a potem glifosat i odczekac minimum 2 tygodnie . 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Ta na łatwiznę a potem raki.

Wydrapać kultywatorem, zgrabić bronami i wywieść na kupę na próchnicę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

O i to jest poważny pomysł! Zapomniałeś dopisać żeby koniem uprawiał bo tak ziemi nie ugniecie ! 

A tak poważnie to najlepiej zebrać słomę, zaczekać aż się zazieleni (czasem dwa tyg wystarczą jak pada a nieraz to miesiąc mało jak susza) solidny oprysk i zostaw tak koło miesiąca. Potem można orać. 

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Jak pszenice u Was..??  Moja pięknie wyglądala kłosy ładne tylko że połowa wypełniona i ziarno strasznie drobne spalone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
55 minut temu, adam19750609 napisał:

Jak pszenice u Was..??  Moja pięknie wyglądala kłosy ładne tylko że połowa wypełniona i ziarno strasznie drobne spalone..

U mnie pszenice wyglądają tak jak widać . 

Praktycznie wszyscy takie pszenice mają okolice Zamościa .

IMG_20190714_164107.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
16 minut temu, galan99 napisał:

U mnie pszenice wyglądają tak jak widać . 

Praktycznie wszyscy takie pszenice mają okolice Zamościa .

 

A jak ziarno w kłosie? Jaka tu klasa jest ziemi

IMG_20190703_160312.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Witajcie. Nie mam duzego doswiadczenia w poplonach na przyoranie a zaplaniwalem sobie w tym roku posiac 3 ha po pszenicy pod pszenice. Zamowilem juz 50kg gorczycy, 30 kg slonecznika i 20 kg rzodkwi oleistej. Czy bedzie to dobra opcja wymieszac razem( lub dorzucic jeszcze owies np, i ile na ha posiac) czy lepiej osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48
11 godzin temu, pawelol111 napisał:

Pszenica nie zagina kłosów - Arkadia. Ziarno ładne - co może być przyczyną?

Trineksapak etylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Nie powinno, W etykiecie Moxa (zamiennik Moddusa) jest napisane, że taki efekt może wystąpić (wyprostowane kłosy).

Edytowano przez ORZMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj