yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

greg91    59

Do 200kg dwa razy skracanie woj podkarpackie no niewiem czy nie orze być gorzej są jeszcze umnie gołębie i tego się obawiam najgorzej jak wpada taka chmara 100 a może i więcej to jest porażka.


Podkarpackie umnie 200 też dwa razy 0,4+1lccc a drugie Medax 0,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

u mnie powiat przeworski wiało niemiłosiernie ale nie było deszczu znaczy przyszedł ale jak wiatr ucichł i w miarę stoi, jak staram się 150n nie przekraczać bo inaczej wyleganie na 2-3 klasie to standard choćby nie wiadomo jak mocno skracał.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A jak u ciebie z gęstośćią siewu może tu popełniamy błąd chociaż nie na wszystkich odmianach tak leży. Umnie to wiatr i deszcz był ale i tak trochę bokiem obeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7
14 godzin temu, galan99 napisał:

Dlatego się trzyma że na oranym ziemia więcej napiła się wody , dlatego trzeba głęboszem robić jak się nie orze .

Zgadzam się taki wniosek z tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

tej jesieni było sucho to siałem około 300-400 szt zależy od terminu ale nigdy nie sieje prędzej jak 28 września a kończę koniec października po ostatnich qq, patras akurat lubi wylegać u mnie tez go trochę bierze miejscami i na to wpływu nie mamy, patrząc np na hondie a na patras'a to on ma dłuższe wąsy i może to przez to szybciej leży, rok temu nie było wichur tylko sam deszczem i hondia /julius stały 95% a patras 100% leżał, nawet miałem z niego rezygnować ale myślę zrobię 2x skracania i mało n może coś z tego będzie bo odmiana jak ustoi to mocno plonuje., audi dużo tak zbóż wygląda? u mnie taka nawałnica było ale to dwa lata temu na koniec czerwca i coś tam jeszcze dało się nakosić.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

150 N na drugiej połowie 180N różnicy nie widać. Patras siany w monokulturze na 4b skracany modusem w nocy i leżał raczej nie będzie.

20190614_200840.jpg

20190614_200830.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
1 godzinę temu, sawka71 napisał:

Zgadzam się taki wniosek z tego.

 

Ja się nie zgadzam. Moja bez orki i głębosza po buraku nie skracana 250kg saletrosanu i 250kg salmagu+1l. duet star.

20190615_150656.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    56

Panowie. W pszenicy ozimej Montana wyskoczyła miotła o dość dużym zagęszczeniu, praktycznie tylko na 1 polu. Pryskane było z wiosny Lancetem na chwasty a mimo to miotła wyskoczyła. Dodam że na innych polach było pryskane tym samym herbicydem i pszenica jest czyściutka. Aha no i jeszcze na tym polu są takie placyki nieduże gdzie pszenica jest niższa, słabsza i ma o wiele wiele krótsze kłosy. Może być to wina zbyt kwaśnego odczynu gleby? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

U mnie na działkach o niskim pH jest więcej miotły i też są słabsze place (zazwyczaj jest tak na dzierżawach) 2,3 lata pod rząd dobre wapno i jest wysoka poprawa.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Audi213 napisał:

Patras klasa 5b. Kombajnista będzie zadowolony.

YDXJ0332.jpg

A od kiedy to mamy klasę 5 B ?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

A można zrobić tak,że po skoszonym zbożu rozrzucić obornik,przyorać,a na to wapno węglanowe i siew gorczycy?Jeżeli potem zorałbym to na zimę to wapno nie wyląduje na samym spodzie?Nie będzie dużych strat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Byłem dzisiaj sprawdzić jak wygląda moja pszenica ozima i zobaczyłem coś takiego (patrz zdjecie). Ostatni zabieg na grzyba 12.05 zamir 1l. Jak myślicie powinienem teraz wykonać kolejny zabieg czy już odpuścić? 

20190617_201208.jpg

20190617_201242.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie.. co to może być i czym najlepiej prysnąć aby się pozbyć?

img_20190618025104_IMG_20190617_195529_z

 

To fuzarioza...tak myślę...ten rok jest specyficzny..nigdy nie musiałam robić t3- ale teraz trzeba :/ ehhh :/ drogie te hobby się robi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
10 godzin temu, Audi213 napisał:

Patras klasa 5b. Kombajnista będzie zadowolony.

YDXJ0332.jpg

ty pewnie też bedziesz zadowolony jak 1 ha pokosi w 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta pszenica kwitła w maju teraz próbuje na 12 ton nalewać 😀 kilimanjaro????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

He he mogła by dać 12 😉 odmiana to Praktik. Czyli można jechać? Muszę prysnac na skrzypionke to od razu podam tebukonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
aletes napisał:

Panowie.. co to może być i czym najlepiej prysnąć aby się pozbyć?

 

To fuzarioza...tak myślę...ten rok jest specyficzny..nigdy nie musiałam robić t3- ale teraz trzeba :/ ehhh :/ drogie te hobby się robi.

To jest septorioza plew, nie fuzarioza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już poszedł topsin z insektycydem...zobaczymy co podziała..tylko to mieli na stanie :/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, aletes napisał:

Już poszedł topsin z insektycydem...zobaczymy co podziała..tylko to mieli na stanie :/

Na patrasie mi wyskoczyła, menara 0,4 + tebu pojechałem.

Do zwalczania polecają:

  • opryski fungicydami strobilurynowymi, benzymidazolowymi, triazolowymi lub ftalanowymi w oparciu o progi szkodliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
Dnia 17.06.2019 o 10:40, Audi213 napisał:

Patras klasa 5b. Kombajnista będzie zadowolony.

YDXJ0332.jpg

Aj jak to kosić jak są kamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj