yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Bartek933    5394

Ja mam, ładnie się trzyma jak na te suchoty


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mam trzeci rok, hondie biła na głowę i przechodziła na konsumpcje. Póki co tytanika nie gorsza, formacja wysoka, wiotka i nie spodziewam się po niej wiele


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Panowie ratunku czy puma albo axial da radę? Miotła pol na pół z owsem gluchym. Muszę to czymś przejechać bo nic z tego.. 

Podobno jak już wykłoszona i po kwitnieniu to axial dobrze sobie radzi ;)

IMG_20190613_100304.jpg

IMG_20190613_100237.jpg

IMG_20190613_095518.jpg Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Nie wiem czy Axial coś zdziała w tej fazie miotły... Do liścia flagowego podobno miotłę zatrzymuje (owies głuchy napewno), ale po wyrzuceniu przez miotłę wiechy, nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Dzownilem do sklepu gdzie są ogarnięci goście i powiedzieli że axialem można przejechać, nie powali to raczej chwastu ale go zatrzyma. Teraz zagwozdka ryzykować czy nie bo się trochę cykam że upale pszenice :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Pola oddalone o 20 m od siebie. Ta sama odmiana. Na jednym zdjęciu pszenica ma 4 liście, a na drugim max 2.Ktoś zgadnie czym różniła się agrotechnika ?

IMG_20190613_134338.jpg

IMG_20190613_133929.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jak zgadniesz mogę ci piątkę przybić albo rękę uścisnąć. Jak wolisz 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Na drugiej działce pszenica została posiana bez wcześniejszej głębokiej uprawy z błędu. Na szczęście to tylko 20ar, ale liście już pousychały , a flaga pozwijana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 12.06.2019 o 15:29, Mareg napisał:

Panowie jak delawar w tym roku u was? 😅 

Jest ok. I dopiero się wykłosił. W tamtym roku oddał 10t. Po fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    5

Panowie mam pytanie po wczorajszych deszczach położyło mi pszenicę było 0,3 modussa ale nie dało rady. Moje pytanie czy odbije się na plonie?

Edytowano przez magtom36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj