yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

arek_124711    202

W moim przypadku tak to wyglada:

20 tyś litrów/ha gnojowki od tucznika pod orkę

potem startowa na wiosne mocznik 48% 80kg/ha, potem druga 100 kg/ha i przed kłoszeniem kolejne 80-100kg zależnie jak wygląda xd jak już się chce kłaść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

tak, teraz dobrze by było zmienić z fosfoorganicznych na pyretroidy a to tanie i skuteczne, byle przed deszczem, bo ochrona do pierwszego deszczu. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

przeglądam temat pszenicy codziennie i dużo można się nauczyć nawet nie zadawajac pytań a teraz skakać po tematach bez sensu... i tak ludzie wybiorą jeden temat i będą w nim pisać o ozimej i jarej(takie moje zdanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dla mnie ten podział też jest bez sensu, nie mam tyle czasu żeby przeglądać 10 tematów po koleji, jak nie wróci jeden to wątpię że w ogóle będę zaglądał zresztą pewnie jak większość. 

@yacenty Twój pomysł to strzał w kolano a nie udogodnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
14 godzin temu, miwigos napisał:

zwykły perytroid za 10 zł

Wszystko fajnie tylko ta substancja nie działa powyżej 20 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

Arkadia cztery dni po fungicydzie(artea 0,4+bukat 0,3)na rdzę, sam nie wiem czy coś się zatrzymało,placami ją złapało , miejscami bardzo porażona, zwłaszcza dolne liście, sam nie wiem czy coś można jeszcze zrobić. 

 

 

IMG_20190604_142244.jpg

 

IMG_20190604_141947.jpg

 

IMG_20190604_141953.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

O kurła, to w porę widzę że zabieg zrobiłeś, najlepiej kontrolować sytuację na polu i nie dopuścić do takiego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, damiandg napisał:

Wszystko fajnie tylko ta substancja nie działa powyżej 20 stopni.

działa lecz trochę z opóźnionym zapłonem, pryskałem tamtego sezonu łubin na oprzędzika Sumi Alpha (esfenwalerat, z pyretroidów) łącznie z Atpolanem (olejowym), było jakieś 23-25 stopnie, a oprzędzika wzięło. Dawka taka jak na butelce. To że piszą że nie działa to taki dupochron i żeby nie pryskać za dnia. Ja to robiłem około 19.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Zapraszam do artukułu na blogu poświeconego ochronie kłosa: 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

W tym roku nie ma prkatycznie co chronic w pszenicach, w wiekszosci bardzo zdrowe, mimo braku ochrony fungicydowej. Wiekszym problemem jest brak opadow,. Jesli sie utrzyma jeszcze tydzien przy tak wysokich temperaturach to sama sloma zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

T1 robiłem na czas(morfolina +prochloraz), w jednym dniu na Hondii i Arkadii, i było czysto, niestety potem nastała w okolicy pora deszczowa(cały maj lało z chwilowymi przerwami) i wyszło szydło z worka, o dziwo Hondia obok bez oznak grzyba,zastanawiam się czy można to jakoś zastopować, żeby się bardziej nie rozlazło, kłosy nie są zainfekowane jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Witam

 

Tak to jest z tym opryski em pszenicy ozimej kiedy kwitnie. Pasuje mi ją opryskac na skrzypionke i na grzyba czy mogę kiedy kwitnie oczywiście Oprysk nocny

Witam

 

Tak to jest z tym opryski em pszenicy ozimej kiedy kwitnie. Pasuje mi ją opryskac na skrzypionke i na grzyba czy mogę kiedy kwitnie oczywiście Oprysk nocny

Witam

Mogę pryskac pszenicę ozima na grzyba i skrzypionke jak pszenica kwitnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

W okresie kwitnienia zbóż zabiegów dokarmiania dolistnego nie wykonujemy. Mocznik, siarczan magnezu czy jakiekolwiek odżywki mogą bowiem powodować sklejanie pręcików powodując problemy w zapylaniu. Reszta można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Pamiętajmy, że mowa o pszenicy, bo żyto i pszenżyto ( może nie każda odmiana tego nie wiem) nie toleruje żadnych oprysków podczas kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostroga w pełni kwitnienia (jakieś 2 dni po Wilejce), kłosy pomimo lepszych gleb (3b/4a, Wilejka 4b/5) krótsze o jedno pięterko, azoxystrobina chyba jeszcze trochę działa (inny odcień liści i źdźbła) po t2, myślę że jeszcze z tydzień powinno wytrzymać (na razie jest 25/26 dni po zabiegu), dolne liście jak nigdy jeszcze zielone (na Wilejce już są suche). Pod flagowe i flagowe na obu jeszcze w pełni zielone (kropkowane jaśniejsze niż liść na Wilejce, na Ostrodze kropki ciemniejsze niż liść- dlaczego to sam nie wiem, może niedobór jakiś), na pozostałych liściach widać ubytki od robali i chyba początki dtr. Nie robię już żadnych zabiegów (ani robala, ani T3), widzę że pszeniczki ogólnie mają lepszą zdrowotność, szczególnie podstawy i liścia flagowego jak w poprzednich latach. Hondia zaś najlepiej wygląda (na 3a/3b) z tych obu, jednak u mnie odpada na innych kawałkach przez zwierzęta. Wilejka wygląda lepiej niż sąsiedzkie żyto i pszenżyto (na takiej samej ziemi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
U mnie po gradobiciu klosy które kręciło ładnie się prostują. Liść flagowy lekko odczuł widać gdzieniegdzie że biorą go choroby.
U mnie po gradobiciu klosy które kręciło ładnie się prostują. Liść flagowy lekko odczuł widać gdzieniegdzie że biorą go choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy Julius ma to genetycznie że ma bardzo duży wywiniety, nie sterczacy do góry liść flagowy? Bo u nas dostał 1-sze kolanko Cuadro 0.4 i na liść flagowy Cuadro 0.14 i liść ogromny, przez miedzę u znajomego to 1/3 tego co u nas w Juliusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Pszenica jara Tybalt ale pisze tutaj bo przez podział tematów prawdopodobnie nie będzie przebicia. Co może być przyczyną i czy odbije się to jakoś negatywnie na plonie?

IMG_20190605_164113.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Audi213 napisał:

Pszenica jara Tybalt ale pisze tutaj bo przez podział tematów prawdopodobnie nie będzie przebicia. Co może być przyczyną i czy odbije się to jakoś negatywnie na plonie?

 

to bardziej w ochronie jarej, a nie nawożeniu jarej, a tym bardziej ochronie ozimej tak dla jasności... "Zepsuli" forum i każdy jak dziecko... błądzi. Zresztą nie można teraz tego do nowego podziału tematów prosto zakwalifikować.

 

Na poważnie to jakaś klęska pogodowa typu ulewa, grad lub zbyt późne pryskanie na chwasty. Nie widzę innej możliwości. 

 

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

No właśnie że nie. Ulewy nie było, gradu tym bardziej. Chwasty w fazie krzewienia. Kłosy wychodzą bokiem, bo wygląda na to że pochwa liściowa jeszcze się nie otworzyła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj