mechanik

MF 3080 Wyskakuje rewers na grupie A i B pod obciążeniem

Polecane posty

mechanik    0

Jak w tytule co było już zrobione to wymiana kpl. synchronizatora widełki wodzik podkładki na wałku łożyska i nadal jest to samo przy spokojnej jeździe jest ok wyskoczy tylko przy szarpnięciu przykładowo gazem lub na kołach obciążeniem. Przed naprawą synchronizator zgrzytał podczas wrzucania i wyskakiwał pod obciążeniem teraz odziwo pozostało wyskakiwanie i tu pytanie czemu tak się dzieje

lukbold    841

Zapewne tryba rewersu mają luzy na łożyskach i się kantują powodując wypychanie przesuwki

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    154

Wymieniłeś kompletny synchronizator razem z tym stałym pierścieniem https://www.olx.pl/oferta/pierscien-synchronizatora-massey-ferguson-CID757-IDz4Hdc.html#803a8fa462 

Czy może tylko taki https://www.olx.pl/oferta/synchronizator-a-b-massey-ferguson-3050-3060-3070-3080-3090-3065-CID757-IDq4GU1.html#803a8fa462

Jak bez tego pierścienia to pewnie on ma odciśnięte-wyślizgane ząbki i przez to wyskakuje. Miałem tak samo. Ale jest na to prosty sposób.

mechanik    0

Cały kompletny oryginał był założony bo na starym ząbki były wydarte jutro jak czas pozwoli będę przy nim walczył dotąd aż znajdę przyczynę a napisałem bo może ktoś miał taki przypadek i coś może podpowie

tuptusie7    0

Witam, znalazłeś przyczynę wyskakiwania? będę u siebie wymieniał rewers w 3125 i ciekaw jestem na co trzeba zwracać uwagę. Raz już robiłem to ustrojstwo ale wtedy poszedłem na łatwiznę i zamieniłem tryby przód na tył i o dziwo jakiś czas chodziło. Prawdę mówiąc na tych kołach i synchronizatorach nie widać jakiegoś mocnego zużycia i ciekaw jestem czy faktycznie nie same koła są przyczyną wyskakiwania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robadas78
      Witam. Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Kupiłem ursusa c330 z 76 roku. Po jakimś czasie zauważyłem że cieknie pompa paliwowa na środku. Oddałem do przeglądu i uszczelnienia. Od tego momentu tylko jak ursus ,,zobaczy góreczkę" to zaczyna dymić na biało i nie pali na pierwszy cylinder od chłodnicy. Po minucie wraca do normy na pełnym gazie. POmpę oddałem na gwarancji i okazało się że jest Ok. Bak wyczyszczony, wtryski zrobione, zawory ustawione, rurki paliwowe wymienione, zapłon ustawiony, luzy na zaworach ok, ciśnienie 26 atm, pali od strzała na mrozie, na wolnych obrotach to może chodzić cały dzień. 3 mechaników się bawi i to samo. Proszę o jakieś porady - może ktoś się z tym spotkał?
    • Przez Marek1387
      Witam, mam problem z moim massey-em 3080 otóż nie działa wom na 1000 obr. na 540 kręci, sprawdzałem tą linke co idzie do tyłu przy ramieniu i ta dźwignia pracuje bez oporu, tak jakby nic nie przełączała. Z góry dzięki za podpowiedzi.
    • Przez lukaszfolusz
      witam wszystkich 
      szukam schematow budowy ciagnika renault 981-4 lub moze ktos cos wie na temat ciagnika. ponieważ jest teraz troche czasu bo zima wiec chcialbym go troche wyremontować a mianowicie czasami wyskakuje rewers na dłuższych odcinkach i najczęściej jak zdejmuje noge z gazu, ktorys wtrysk juz leje i zaczyna brac olej no i lewa strona juz slabo hamuje poza tym kilka wyciekow ktore trzeba bedzie uszczelnic a no i musze wymienic walek przekazu mocy bo jest na wiekszej srednicy i musze dostac sie po lacznik ktory znajduje sie w sktzyni 
      bardzo prosze o pomoc jak ktos cos wie z gory dziekuje
      pozdrawiam Łukasz
    • Przez jacooo13
      Problem z WOM MF 3080 https://www.youtube.com/watch?v=zh44FByyaRo ? Proszę o pomoc . 

• Przez pawelus
      Witam . Jestem od pół roku posiadaczem massey ferguson 3080 . 1991 rok  sprowadzony z Danii . 

Mam problem z odpaleniem ponieważ teraz jest zima i minusowe temperatury . Jeszcze przy minus 10 odpali ale kiedyś było -16 to dałem sobie spokój .

Mój ciągnik nie ma ani świec żarowych ani płomieniowych .  Wyglada na to że fabrycznie taki wyszedł .
      Moje pytanie dotyczy tego czy można było by mu zamontować świece płomieniową ? Można prosić o jakieś wskazówki jak to jest zdrobione w waszych ciągnikach ?  W kolektorze ssacym mam zaślepkę pewnie tutaj ma być swieca wmontowana.

Skąd wziąść paliwo do zasilania takiej świecy ? 

Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj