pit17

3 miesięczny cielak nie wstaje

Polecane posty

pit17    185

Mam  problem z 3 miesięcznym cielakiem. Od dwoch nie wstaje. Wyglada to tak jak by miał jakis paraliż kończyn. Stalo się to nagle z nocy. Apetyt ma. Dostał  antybiotyk który nie dał  poprawy. Miał ktoś taki przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jak stało się to  z dnia na dzień to zapewne jakiś uraz, weź igłę i dotykaj wzdłuż kręgosłupa, ewentualnie na nogach zobaczy czy ma jakieś odruchy, jak nie będzie ruchu to raczej nic już nie będzie z niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
1 godzinę temu, micgal39533 napisał:

a próbowałeś go postawić? 

Wogole nie chce stanac 

1 godzinę temu, Bartek933 napisał:

Wet był?

Na razie tylko konsultowalem sie i dostałem antybiotyk dla niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki odświeżę temat. Wycieliła mi się dziś krowka, poród bez żadnych komplikacji spokojnie by się sama wycieliła, delikatnie pociągnąłem. Jest problem z cielakiem, nie jest duży, ale nie chce wcale wstać a podnoszony nie utrzymuje się na nogach.  Nogi ma władne bo jak leży to nimi rusza, łebek trzyma normalnie w górze, tylko nie może wstać. Dostał już dziś siarę 3 razy z mamki i wet powiedział że więcej nic nie można zrobić. Macie może jakieś pomysły? Jest jeszcze szansa ze wstanie jak myślicie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wstanie . Daj mu czasu . Jak apetyt ma , to wydobrzeje ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Witaminę E plus selen podaj bo najprawdopodobniej dystrofia miesniowa. Zdrowy cielak do półtorej godziny po urodzeniu stoi na nogach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ok. Musi dostać to dzisiaj czy może być jutro z rana? Dziś nie mam bardzo gdzie kupić a lokalny weterynarz wątpliwe żeby to miał a nawet wiedział co to selen :P  To mówicie ze jest szansa ze jeszcze wstanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Jeżeli tylko dystrofia to po uzupełnieniu niedoboru selenu i Wit. E powinien po kilku godzinach od podania wstać. 

Podać trzeba jak najszybciej bo u niektórych może nawet serducho stanąć ale jak nie ma problemów z oddychaniem, gorączki nie jest spocony to raczej powinien do jutra wytrzymać. 

Kiepski Wet jak takich rzeczy nie wie a innych nie ma w okolicy. 

Edytowano przez Slodki66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U nas raczej zwierząt niewiele więc i wetów dobrych brak. Najbliższy w miarę ogarnięty około 60 km ale  w niedziele niedostępny. Z cielakiem chyba lepiej już, pewniej stoi na nogach jak go podniosę i co najważniejsze ssie z chęcią ,może coś z niego będzie jednak.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

To przekichane masz z Wet. Bo przy takiej odległości to za sam przyjazd sporo kasy. U nas w promieniu 20 km koło 20 wetow a kumatych to połowa. Najważniejsze że cielak ma apetyt bo to podstawa. Jak postawisz to nogi proste czy zginaja się przednie za kopytkami.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Nogi proste, dziś już sam spaceruje chociaż jeszcze się chwieje, coś widać z niego będzie jednak. A z wetami to na serio porażka, jak coś nagłego wyskoczy to trzeba na sam przyjazd czekać ze 2 godziny najmniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Dobrze ze się poprawia. Przekichane masz z takim czasem to przy porażeniu np może niedo jechać na czas. Mam najbliżej 3 km od domu kumaty Wet z 25 letnim stażem ale u nas mleczne wszędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj