PrzemoO

Jakiej firmy łożyska do kombajnu

Polecane posty

PrzemoO    29

Jakiej firmy polecacie łożyska do kombajnu. Polecano mi ostatnio łożyska INA -nie tanie , są ponoć bardzo dobrze uszczelnione. Do tej pory byłem zwolennikiem FAG-a, ewentualnie SKF , NSR . Polskich unikam jak ognia bo już miałem z nimi przeboje. Oryginalne Claas robi sam, czy ktoś robi je dla niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Akurat polskie łożyska to jedne z najlepszych są! FAG teraz w większości pochodzi z Chin. Dla INA dużo łożysk robią podwykonawcy i zależnie jak trafisz.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

SNR bardzo dobre łożyska, na główce kosy inne chodziły dzień-dwa a te kilka sezonów. Droższe 2-3 razy od niższej półki. To że coś pochodzi z Chin nie znaczy że jest złe. Jeśli jest złe to znaczy że albo jest tanie bo z plasteliny albo importer chciał być szybko milionerem bo brał najtańsze a sprzedawał jak wyższą półkę 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

W mojej opinii tylko INA godna uwagi. W prasie swego czasu wymienialem 3 razy z innych firm w ciągu miesiąca . Teraz włożone jest INA i już 3 lata chodzi póki co. 

Dwa razy tyle kosztowało co jedno tamto wtedy Ale jak widać na warto oszczędzać 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Polskie łożyska są na pewno lepsze od chińskich ale daleko im do markowych. Ina i fag to jedna firma a właściwie koncern schaeffler, ma oczywiście produkcję w chinach ale nie oznacza to że stamtąd wypuszczają gluta. Jeżeli chodzi o uszczelnienie to faktycznie łożyska samonastawne ina mają najlepsze uszczelnienie przeciwpyłowe, idą na pierwszy montaż do kombajnów ziemniaczanych Grimme gdzie często pracują bezpośrednio w piachu.

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

mikad dzięki za info, czyli na przenośniki ziarnowy i kłosowy trzeba dać INA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

 

2 godziny temu, samtech84 napisał:

Akurat polskie łożyska to jedne z najlepszych są !

Znalezione obrazy dla zapytania Åożysko fÅt

Tutaj są przykłady opakowań " polskich " łożysk , a opakowanie z najbardziej widocznym napisem " Made in POLAND "  to chińczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Pbf to chińczyk ale produkowany w Kraśniku.FŁT  nie są polskie jak sugeruje napis tylko azjatyckie bo nazwę zarejestrował implexmetal i ładował w opakowania co chciał .

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Jeśli chodzi np o łożyska to największy problem jest w tym aby właśnie kupić oryginał. Dla przykładu zamawiasz na Aliexpres 1 czy tam tysiąc łożysk w wybranym rozmiarze i zaznaczasz z logo jakiej firmy chcesz SKF fag ina, no poprostu do wyboru do koloru. A więc idziesz do sklepu i nigdy nie wiesz co kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Nie, zbyt duża ilość smaru włożyskach 2RS, 2Z powoduje wzrost temperatury co w konsekwencji cały smar wytopi. Chyba, że łożyska pracują z małą prędkością obrotową wówczas nie będzie to miało wpływu na trwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

ja dokladam smaru az dekielek wyciska tylko ze daje fuchsa i nie ma problemu z lozyskami chodza minimum sezon czyli poltora miesiaca koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Dlatego tak krótko chodzą bo dokładasz tego smaru


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj