Zaloguj się, aby obserwować  
kat

Nowa Prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

Jak w temacie. Prasa ma pracować w sianie, sianokiszonce i słomie. Na pewno nie będę robił większych balotów niż 1,2m. I powiedzcie mi która jest lepsza do sianokiszonki. Bo w mojej okolicy wszyscy mają stało komorowe i twierdzą że zmienno są gorsze.

Mile widziane uzasadnienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Bo w mojej okolicy wszyscy mają stało komorowe i twierdzą że zmienno są gorsze.

 

Gorsze bo droższe, ale żadna stałokomorówka nie zbije beli tak jak zmiennokomorowa. :D

Miałem wcześniej stałokomorówkę przez 10 sezonów, teraz mam zmiennokomorową 2 sezon i nigdy nie wróciłbym do stałokomorowej:

1. Zbija od początku

2. Robisz balot jakiej chcesz wielkości

3. Większa wydajność

4. W przypadku pasówki mało elementów, które się szybko zużywają tzn łożyska, łańcuchy, a pasy wytrzymują naprawdę dużo: moja jest 2004 rok, ma już 9 tys balotów zrobione bez najmniejszej awarii :)

5. Jeśli pasówka to cicha praca :)

 

No ale za 22 tys to niełatwo bedzie znalezc dobra zmiennokomorówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

polecam firmy claas lub krone-b.dobre opinie użytkowników(szczególnie krone)

ja do mojej sipmy nie mam zastrzeżeń-od 97 służy b.dobrze ale teraz już takich nie robią :D:) teraz jak bym brał to na pewno zmiennokomorową i koniecznie z obwiązywaczem siatką

na allegro widziałem kilka ladnych:

http://allegro.pl/item203361637_prasa_rolu...ne_kr_8_16.html

http://allegro.pl/item204154169_prasa_zwij..._pack_1800.html - Chcesz kupic prase zwijajaca?-->zadzwon 0665-757-878. (może warto zadzwonić?)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2869850

http://allegro.pl/item207210956_prasa_rolujaca_claas_46.html

http://allegro.pl/item206224425_prasa_claa...rc_1997_r_.html

 

ps. jeśli prasa jest wyposażona w fabrycznie montowany obwiązywacz siatką jej żywotność(pod warunkiem że baloty były obwiązywane siatką) zwiększa się (podczas obwiązywania sznurkiem prasa chodzi na "pusto" przez czas obwiązywania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A w prasie zmienno komorowej można ustawić siłę zagęszczenia?

 

A co myślicie o prasach JD? Bo byłem ostatnio tak się przejechać po pobliskich komisach i właśnie prawie same jelonki stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja bym ci polecił stałokomorowa z firmy krone a dokładnie model KR125 która robi bele 120x120. Sam posiadam ten model juz od 4 sezonów. Moja jest z rocznika 1999 i jak narazie nic nie było w niej robione a u mnie zrobiła okolo 3 tys balotów. Naprawde bardzo dobra prasa i jak dla mnie bardzo wydajna. I za 22tys napewno sie jakas znajdzie i to nawet młodsza czyli moze rocznik 2000 a mozna nawet 2001 ( była ostatnio u nas taka na sprzedaz na 24tys)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mi się prasy JD podobają-proste w budowie.w ostatnim RPT jest opis używanych pras JD i Claas.to do Claasa niektóre częsci dwa razy droższe,a nie które i trzy...

 

@kat

w jakich komisach byłeś???w strone wągrowca???

ja tam byłem w marcu to było w czym wybrać...kilka tygodni temu byłem koło kruszwicy i też było chyba 10 pras w tym 5 JD

 

@robertbara

pisałes kiedys że Twój znajomy jest uzytkownikiem nowej prasy JD i jej nie chwalił...dlaczego????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Byłem w Damasławku (6 pras) i zaraz obok ten większy (z 12 pras). I w stronę wągrowca się przejechałem ale tam pras nie było. Do Podolina nie jechałem bo tam i tak kicha jest. A koło Kruszwicy to gdzie jest komis?

Jak skończę siano to zacznę szukać na poważnie.

Ten numer co tomek podałeś to miałem zapisany. Na giełdzie rolnej znalazłem i pisało że Żnin to zapisałem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mam okazję zamienić moją kostkującą na prasę deutz fahr 120x150 z 2000 roku, owijanie na dwa sznurki, podbieracz 1,8m. Tylko szkoda że stało komorowa. Jutro jadę ją obejżeć.

Jak myślicie czy była by to dobra zamiana? A owijarka owinie baloty sianokiszonki 1,5m wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to jak będziesz to zrób zdjecia :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

zdjęcia na pewno zrobię :(

Powiedzcie mi czy są problemy ze sprzedaniem takiej prasy i czy one są tańsze od pras robiących bele 1,2m. Bo 1,5m to mało spotykany rozmiar pras. Znajomy twierdzi że są one dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@kat

w ogłoszeniach widzę że te o większych balotach są z reguły tańsze(porównanie pras claasa z tego samego rocznika)

może zainteresuj się claasem 44s,widziałem go w akcji w tym roku w jęczmieniu ozimym i ładnie chodzi

...sam prasy szukam,jutro rano jadę oglądac 46 roto cut z 97r. :(


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ja bym byl za prasa zmiennokomorowa,

-balot zbity od samego rdzenia

-w prasie lancuchowej (nie wiem jak w pasowej) nie wystepuje zjawisko zatrzymania balota

- mozesz sobie zrobic balot o odpowiedniej wielkosci taki jaki Ci pasuje

 

Znajomy robil u mnie zestawem MF 5455 + Krone KR 10-16 i powiem ze zarabiscie to szlo. Zadziwilo mnie to ze ukrecil super balota o srednicy 50cm (braklo juz slomy na polu) :(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja najchętniej to bym kupił 1,2m. Tylko że kostke ciężko jest sprzedać za przyzwoite pieniądze. A tak to bym się zamienił, zimą sprzedał tą DF i kupił jakąś inną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem najlepszy będzie claas. Jeżeli chodzi o 120x120 to polecam rollant 46 lub 42, dobrze sprawują się także 44. Jeżeli bele mniejsze, to polecam rollant 34 (120x90)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale prasa musi mieć podbieracz min 1,8m im szerszy tym lepiej


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Byłem. Pod dachem stala więc zdjęcia na af się zbyt nie nadają. Jak na 2000r to chyba była trochę intensywnie użytkowana. Koleś w dodatku trochę motał dlaczego chce się zamienić na kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Valtrą :(:):)

 

Ale po obejżeniu kilkunastu pras doszliśmy do wniosku że poczekamy do dopłat i albo kupimy nową Polską albo bardzo młodą zachodnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przed sezonem to napewno przebrane są..lepiej na jesieni pojeździć :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Valtrą :(:):)

 

Ale po obejżeniu kilkunastu pras doszliśmy do wniosku że poczekamy do dopłat i albo kupimy nową Polską albo bardzo młodą zachodnią.

 

Ja praktycznie stałem przed taką samą decyzją, tzn. czy jakąś nówkę w granicach 70 tys. czy używkę zmiennokomorową za którą musiałbym dać 100 tys. Wybrałem używkę Vicona i nie żałuje decyzji :)

Chociaż Ty jak nówkę Polską to za jakieś 50-60 tys. Skusiłbym się jednak na młodziutką używkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam prase claas rollant 250 pracuje juz zemna 2 sezony i narazie sprawuje sie dobrze i oby tak dalej :(

 

dalem zania 45tys zl


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nową czy używkę to się chyba zdecydujemy jak zimą zobaczymy co po komisach będą oferować. Bo jak znajdę 2-3 letnią zachodnią w dobrym stanie to nie będziemy się wiele zastanawiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Używki to może krone, w mojej okolicy jest dużo używek krone i się nie psują a mają po 10 lat

:(

 

Więc proponuje krone :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

Witam.ja bym polecal nowa Krone jezeli chcesz kupowac nowa polska.jest to roznica nie wielka w pieniadzach ale za to sporo w jakosci.ja kupuje nowa KR130 w tej prasie uwiniesz balot jak na pasowej od poczatku zakreca balot czywiscie siatka takze ja polecilbym Krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj