warchest

Bizon Rekord-Regeneracja pękniętego bloku

Polecane posty

warchest    253

witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Może tańszy byłby zakup silnika z demontażu innego kombajnu? na olx sporo ogłoszeń....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, jonek98 napisał:

a skąd kolega jest ?

jestem z mazowieckiego , powiat płocki 

1 godzinę temu, Marl napisał:

Może tańszy byłby zakup silnika z demontażu innego kombajnu? na olx sporo ogłoszeń....

mechanicy mówili ze najlepiej jakby w kombajnie byl ten silnik jakby kupował zeby sprawdzic bo mozna kupic i pochodzi troche i bd lipa 

a moze wiecie kto regeneruje takie silniki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

jak powiat płocki to skocz do Lyszkowic koło Łowicza, koleś ma można powiedzieć cmentarzysko bizonów,może ma jakiś który można odpalić

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Jak się kupuje kompletny silnik to powinno się wymagać od sprzedającego żeby go odpalił , a nie tak kupować kota w worku.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a od czego pękł ? pewnie woda zamarzla lepiej odrzalowac i zalac plynem to az takie koszta duze nie sa tak na przyszlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krzysztof Krawiec, Paciorkowa Wola k. Zwolenia. wpisz w google. 2 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 godziny temu, Kacperkuj-pom napisał:

a od czego pękł ? pewnie woda zamarzla lepiej odrzalowac i zalac plynem to az takie koszta duze nie sa tak na przyszlosc

no woda nie zeszła wszystka , teraz to juz na przyszlosc plynem zaleje 

a co sądzicie o tej firmie ? http://naprawa-metalock.pl/realizacje/naprawa-zamrozonego-silnika-sw-400-produkowanego-przez-andoria-mot i takie pytanie jak mi pekł blok zima przez mrozy to wystarczy pospawac ten blok czy trzeba od nowa ustawiac tam wszystko w silniku ? czyli robic tłoki tuleje itd ? dodam ze silnik zdrowy był i było wszystko ok wczesniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, gustaww napisał:

Krzysztof Krawiec, Paciorkowa Wola k. Zwolenia. wpisz w google. 2 lata gwarancji.

znalazlem strone do niego ale numery tel sa za krotkie podane na tej stronie http://www.krawiec.com.pl/kontakt.html

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno trzeba sprawdzic czy tuleja nie pekla tez chodz wsumie zeby dobrze pospawac wypadalo by rozebrac zeby od srodka tez pospawac zawsze pewniejsze bedzie . No ogolnie przejrzec czy gdzieś jeszcze szkod nie na robilo glowica i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

dokładnie lepiej rozebrać,i sprawdzić dokładnie żeby potem nie rozbierać drugi raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Pytanie jak jest pęknięty. W niektórych przypadkach nie da się pospawać żeby było szczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Zależy,nieraz silnik kopyto pokazał i są spawane bloki po dziurze wielkości pięści i smigają wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

W którym miejscu pękł, bo jak tylko za pompą to wystarczy dobrze wyczyścić i na silikon łatę z blachy na wkręty założyć  i silnik będzie śmigał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Za pompą to u nas na wsi spawali elektroda do żeliwa tylko podgrzewali palnikiem żeby szybko nie stygł spaw. 

Miałem Perkinsa na mokrych tulejach, pękł między tulejami, nie pomogło spawanie, lutowanie ani żaden klej. Jak dostał temperatury to ciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
9 godzin temu, warchest napisał:

pekł blok zima przez mrozy to wystarczy pospawac ten blok czy trzeba od nowa ustawiac tam wszystko w silniku ? czyli robic tłoki tuleje itd ? dodam ze silnik zdrowy był i było wszystko ok wczesniej 

Próbowałeś odpalić, jak chodzi dobrze to nic nie trzeba ustawiać. Te sil. najczęściej pękają za pompą, jak tak się stało to jak piszą wystarczy przykręcić płaskownik na silikon w miejscu pęknięcia i będzie latał. Trzeba do tego tylko zdemontować pompę ale to nie wiele w porównaniu do wymiany bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w kilku miejscach pekło , i mechanicy zadecydowali i wyciagamy silnik z kombajnu i na wierzchu bedzie sie z nim kombinowac , w oleju wody nie było czyli zle nie jest , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez ziom5588
      Witam forumowiczów mam do was pytanie czy ktoś posiada instrukcję obsługi do prasy Carraro Rekord papierową lub w pdf , za pomoc bym był wdzięczny..
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj