Polecane posty

szylu12    0

Witam serdecznie, poszukuje pomocy w zwalczeniu wołka zbożowego. Nie jestem rolnikiem, jednak wśród was profesjonalistów mam nadzieję znaleźć odpowiedź.

Przeszukałem fora i ludzie doświadczeni polecają skuteczne środki chemiczne. W moim przypadku wołek zbożowy zalągł się w domu, a konkretniej mówiąc w piwnicy domu dwurodzinnego. Nie są to pomieszczenia szczelne. Najgorszy jest fakt, że wołek przedostaje się do mojego mieszkania na parterze. Kupując mieszkanie nie miałem o tym pojęcia. Proszę doradźcie co może pomóc. Dodam, że sąsiadka miała kury i zapewne ziarno trzymała w piwnicy, możliwe, że dalej te ziarno tam jest. Czy jeśli usunę całe ziarno, tym samym odcinając wołkowi dostęp do pokarmu to populacja wyginie? Lub czy są skuteczne specyfiki przeznaczone do domu? Jeszcze się nie wprowadziliśmy i możemy zagazować czymś piwnicę i mieszkanie. Martwię się bo spodziewamy się dzieciątka, dla którego chcemy jak najlepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyprzątnąć piwnicę, rozsypać tabletki po piwnicy i mieszkaniu. Nie otwierać okien przez tydzień i nie wietrzyć. Po tygodniu sprzątnąć szkodniki i rozsypać tabletki ponownie aż do momentu gdy ich nie znajdziesz. Później długo wietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman_h2    67

A gdzie on ma przez ten tydzień mieszkac? Wysprzataj stare zboże z piwnicy to z dnia na dzień będzie ich coraz mniej wygina z głodu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szylu12    0

Dziękuje panowie, napisałem, że jeszcze się tam nie wprowadziliśmy więc opcja z tabletkami jest, o ile wiekowa sąsiadka zgodzi się wyprowadzić na ~tydzień do córki mieszkającej nieopodal. Faktem jest, że szkodniki które przedostały się do mieszkania najzwyczajniej umierają. Od kiedy położyliśmy panele widać na nich truchła. Wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy gdyż na zakurzonej posadzce nie było ich widać.

Czekam na kolejne bezpieczne propozycje,  tabletki są ostatecznością gdyż musiałbym rozstawić je w piwnicach, parterze, piętrze i strychu. Wydaje mi się, że tylko wtedy wytępię je całkowicie. Dziękuje i pozdrawiam, Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się sąsiadka zgodzi wyprowadzić na ten tydzień to zatrudnij wyspecjalizowaną firmę z branży DDD i niech ci zrobi to kompleksowo - zdrowie kobiety w ciąży i pózniej noworodka jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szylu12    0

W najgorszym wypadku babka kipnie razem z wołkami... Oczywiście to szyderczy żart, bezpieczeństwo dla otoczenia jest bardzo ważne. Generalnie z postów w sieci wywnioskowałem, że tabletki w niepełni szczelnych pomieszczeniach mogą być nieskuteczne. Okazuje się jednak, że jest mniej lub bardziej drastyczna metoda pozbycia się szkodnika w moim przypadku. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Muchozol je nawet zabije, tylko podstawą jest usunięcie zboża, u mnie jak były na strychu to uprzątnąłem zboże i muchozolem poczęstowałem i już z 6 lat cisza....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szylu12    0

Dziękuję, na pewno spróbuję. Jestem pod wrażeniem, wasze szybkie odpowiedzi są na pomocne, treściwe i na temat. Nie o każdych forumowiczach można to powiedzieć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Uprzątniesz zboże, tylko dokładnie, to same zdechną z głodu i nie trzeba żadnej chemii Bez żarcia wytrzymują podobno max 4 miesiące po tym czasie ich los jest przesądzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uprzątnięcie samego zboża może nie wystarczyć. Wołek potrafi się zadomowić nawet w kaszy lub makaronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez szop01
      Witam wszystkich, mam plantacje malin odmiany Polka i Polana i pojawił sie pewien problem a mianowice krzaki zaczynają usychać od dołu i od góry. Prosze o pomoc w identyfikacji co to moze być i czym jest spowodowane. Czy to zaraza która coraz częsciej zabiera sie za nasze plantacje czy jakaś choroba?? No i oczywiście czy jest jakis sposób by to wyeliminowac najlepiej ze skutkiem stałym lub chociaż czasowym.
      Poniżej przesyłam zdjecia podglądowe co dzieje się z maliną.
       



    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez rolnik_zary
      Poszukuje może ma ktoś taka część. numer katalogowy 5110/40-020/0 
      Proszę o kontakt. 603  - 127  -  697      603  - sto dwadzieścia siedem  -  697
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj