Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubi102    0

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie ciśnienie pokazuje podczas prasowania ? Może za szybko jeździsz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi102    0

Myślę że za szybko nie jeżdżę, dobijam prawie do 25, tyle że klapa jest wtedy otwarta 20-25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No z otwartą klapą , to nie dobije . Dociągaj klapę podczas prasowania , ale tak dość energicznie . Pewno wymiana zamka hydraulicznego Cię czeka .

@ogarek wie jak poprawić taki zamek .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi102    0

A jego regulacja nic nie pomoże? Słyszałem jeszcze o szlifowaniu jakichś zaworków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pogadaj z @ogarek

Po zamknięciu na "sucho" ciśnienie trzyma ? Bo nie tylko zawór odpowiedzialny za klapę . Siłowniki też mogą być wysłużone . No z nowym zakupem niestety tak bywa , że trzeba dojść do ładu . Ja sobie radzę dociąganiem klapy , ale "ogarniam" temat .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

wstępnie nabij ciśnienie na zegar to znaczy chwilę trzymaj na zamknięcie komory nie może spaść poniżej 10 w ciągu 3 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi102    0

Na sucho to ciśnienie trzyma, jak beluje też nie spada poniżej 10. Tyle że jak beluje i pakuje materiału to klapa szybko się unosi i nie zbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

w przedniej belce tam gdzie idą przewody hydrauliczne jest zawór z dwoma krokami ten z prawej strony odblokuj kluczem 13 i dokrec imbusen zawór o 2 obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jest też możliwe że siłowniki przepuszczają . No ale nie wiem jak to sprawdzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi102    0
Napisano (edytowany)

Niby są suche, nigdzie nie leci. Podciągne ten zawór, może pomoże.

Edytowano przez Hubi102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

musisz zaslepic przewody zasilające do jednego siłownika zamykasz komorę i patrzysz w jakim czasie spada ciśnienie w drugim silowniku a później robisz to samo z drugim. masz może kostki przy silowniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubi102    0

Teraz dokładnie Ci nie powiem, ale wydaje mi się że węże są bezpośrednio połączone do siłowników, bez żadnych kostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez cris10
      Prasa Sipma Z-224/1 rok 1992 . Garażowana od nowości , stan techniczny oraz wizualny bardzo dobry , nie wymaga wkładu , w pełni sprawna , w cenie również wałek . Jesli ktos zainteresowany to podam numer na priv . 
      Cena to 8000 zł do negocjacji 


    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was kochani mam pytanko posiadam belotnice z 279 z podbieraczem 2.40m i taka sprawa słyszałem że 10 razy musi bela owinac sznurkiem żeby nie rozleciała sie a jedni mówią że 16  razy mówię tutaj o słomie i pytanko kieruje do was ile zalecacie owinięć z waszego doswiadczenia ?
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj