Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.

Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.

Edytowano przez prasamchalle
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, tomek9514 napisał:

Dlaczego od razu do pozwu, serwis nie chce usprawnić prasy? 

Szczerze mówiąc to nie wiem, ja tylko pośredniczę, cały problem zna wujek i jego numer jest podany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Też w tym roku kupiłem v660 i na wiosnę robiłem żyto to bele takie normalne wyszły nie było zajeb...ego zgniotu jak w ogólnodostępnej propagandzie a zgniot ustawiony był na max  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Masz jakieś porównanie do innej prasy co do zgniotu? 

1 godzinę temu, strzymek napisał:

Też w tym roku kupiłem v660 i na wiosnę robiłem żyto to bele takie normalne wyszły nie było zajeb...ego zgniotu jak w ogólnodostępnej propagandzie a zgniot ustawiony był na max 

 

Edytowano przez tomek9514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

tak bo z boku robił kuzyn starą wergelką rp200 bele podobnie zbite u mnie zgniot na max u niego jeszcze dwie dziurki wolne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik4321    0
Dnia 5.06.2019 o 09:46, strzymek napisał:

Też w tym roku kupiłem v660 i na wiosnę robiłem żyto to bele takie normalne wyszły nie było zajeb...ego zgniotu jak w ogólnodostępnej propagandzie a zgniot ustawiony był na max  

Dobrze że kupiłem prase john deere

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

zgniot poprawił się w waszych prasach ? jakaś reakcja ze strony mchale była ?  był u mnie serwisant i stwierdził że prasa jest zapowietrzona coś tam porobił i miało być dobrze ale nic się nie zmieniło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Mam V660 pierwszy sezon. Zrobiła 1500 bel. Waga sianokiszonki z lucerny to 800 kg, zgniot ustawiony na 8, bela 120. Słoma 160cm zgniot na 9 waży 380 kg myśle ze to dobry wynik. Przy ostatnim pokosie traw kiedy był wąski pokos czasem pasy przesuwały się na boki czy u was było coś podobnego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak robi się krzywy balot to tak. 

Podobno z jednym pasem nie da się robić takiego czegoś bo rwie ten pas... 

PS autor niech sobie przełoży siłowniki na komorze podobno to zwiększa zgniot tak mówił serwisant jak mu nie wystarcza. 

U mnie belka 130 cm 240kg mi wystarcza i ludzie zadowoleni zgniot na 8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1
5 godzin temu, Patryk1222 napisał:

Jak robi się krzywy balot to tak. 

Podobno z jednym pasem nie da się robić takiego czegoś bo rwie ten pas... 

PS autor niech sobie przełoży siłowniki na komorze podobno to zwiększa zgniot tak mówił serwisant jak mu nie wystarcza. 

U mnie belka 130 cm 240kg mi wystarcza i ludzie zadowoleni zgniot na 8 

Co masz na myśli pisząc "Podobno z jednym pasem nie da się robić takiego czegoś bo rwie ten pas... "

U mnie serwisant tez wspomniał o przełożeniu siłowników ale TYLKO jesli ktos chce miec extremalny duży zgniot. Ale zdecydowanie zalecał standardowe położenie siłownikow i wg. mnie jest wystarczająco.

PS u Ciebie tez czasami przesuwają się te pasy przy wąskim pokosie ? 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

No przesuwają się nawet na slomie ale to nic nie przeszkadza. 

Prasa z jednym pasem podobno jest niedopracowana ponieważ ściąga ją na bok dokładnie sam nie wiem. Handlowiec odradzal to rozwiązanie bo sprzedali parę i są problemy a na 3 pasy wszystko jest ok. 

Serwisant potwierdził że z jednym pasem to porażka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

 

Miałeś jakieś problemy z prasą? Jakieś rady na przyszłość? U mnie dopiero żniwa obeszla ale te 5tys udało się zrobić. 

U mnie to kółko raz zgubiłem od podbieracza (teraz przykrecilem śruba bo te zawleczki to...) urwalo mi śrubę na tym łańcuszku co trzyma rolkę dogniatajaca pokos no i łańcuchy trochę naciagnolem bo już wisiały... 

Dla mnie wadą jest w tej prasie to że syffffff wchodzi wszędzie po wyczyszczeniu to ze dwie taczki z niej spadnie syfu. 

Za mały zbiornik na olej do centralki bo pod wieczór muszę iść i dolać a do tego trzeba otworzyć klapę boczną gdzie zamki nie chcą się otworzyć bo wchodzi w nie syf z olejem (zamek pod łańcuchem) i niekiedy trzeba się troszkę wkurzyc na to... Do odrzutnika bel też mam zastrzeżenia bo belki max duże zdarza się że się nie odsuna wystarczająco.

Ogólnie maszyna super wymiana rolki siatki w niej to mistrzostwo gdzie w niektórych maszynach trzeba się nieźle umordowac... 

Pozdro dla osób chcących kupić moim zdaniem 4160v fendt massey się chowa przy tej ;)

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidx    1

Problemów nie było żadnych. Zgodzę się co do tego ze syf naprawdę wiesza się wszędzie, ale to chyba nie tylko w McHale.

Jedyna wada która mnie spotkała to 2 tygodnie temu przy prasowaniu mokrej sianokiszonki którą ciężko było dosuszyć ze względu na pogodę. Wilgotna trawa obklejała rolki po których poruszają się pasy i chyba dlatego też wariował czujnik kształtu bel, no i czyszczenie tych rolek było czasochłonne ale to było tylko w przypadku zbyt wilgotnej trawy. 

Co do zakładania siatki super sprawa ! Bardzo dobra wydajność maszyny, zgniot i kształt bel od samego rdzenia. Maszyna godna polecenia :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz123    0

Mam luz na podpieraczu na jednej rurce w prasie V660 miał ktos z was podobny  problem?

Edytowano przez lukaszzz123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A ktoś wie może z jakim maksymalnym ciśnieniem zbija bele V6 750? Myślę że V660 będzie miała takie samo ciśnienie. Kuhn chwali się że biję z ciśnieniem 235 bar.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez 12newholland12
      Panowie planuje zakup nowej prasy pasowej która miała by robić  słomę i większość sianokieszonek musi być pasowa i tutaj moje pytanie co najlepiej Kverneland 6720 Mchale v 660 czy claasa 
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj