farmer_89

JD 550-Włączenie się sznurka po podniesieniu klapy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Witam, po zimie wyprowadzielm prase z garażu i gdy otwieram klape ramie wysuwa się ale nie chce wracac z powrotem, ale gdy docisnę reka to kolo pasowe to wtedy wroci, o co tu chodzi, pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

przy otworzeniu klapy napinacz się podnosi i napina pasek przez co załącza się mechanizm owijania. podczas pracy wszystko powinno być ok. Gdy napełnisz bele owiniesz wypuścisz to cały cykl chodzi jak należy i wtedy nie ma problemu. Otwarcie ,,serwisowe najlepiej robić bez włączonego wom


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM.  Mam ten sam problem. wygląda tak ,jakby sprężyna  która jest odpowiedzialna za powrót zapadki od wyzwolenia owijania nie była w stanie dociągnać. wymieniłem ją na mocniejszą i jest tak samo. juz w tamtym sezonie zdarzało się, że mialem w polowie wielkosci ustawionej owiniętego balota, ale nie bylo problemow z owiniecjem go na koniec jak juz mial odpowiednia wielkosc. Wie, moze ktoś jaka moze byc przyczyna tego, bo teraz po Tych moich modyfikacjach tez mi siadki nie odcina, tak sobie pomoglem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

grzesiek- opisz co się dzieje


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak najprosciej pisząc, to po owinieciu beli i otwarciu komory zapatka blokujaca napinacz pompy nie wraca na swoje miejsce, myslalem, ze to wina sprezyny, ze nie dociaga. wymiana na mocniejsza nic nie dala i po kazdym owinieciu trzeba cofnac zapadke recznie, bo jesli tego nie zrobie z czasem jak jest robiona kolejna bela i zwieksza sie komora pasek od pompy sie sam napina i owija mi taka bele z automatu o srednicy ok 60cm, ale co jest dziwne nie ma problemu z koncowym owinieciem. masz jakis pomysl o co tu chodzi?  z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

mam to u siebie w 550 tylko u mnie jest nieorginalna sprezyna I zbieram sie juz dobtego 3rok. u mnie najzwyczajniej mam 2 sznurki do kabiny. 1 jest od manualnego owijania a drugim po zamknięciu klapy pociągam żeby zaskoczyła zapadka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie i skuteczne widzę... :) Panowie a jaki olej dolać do układu do tej prasy? Z tą sprężyna to dziwna sprawa, bo nie spadła, nie jest peknieta I tak sama z siebie przestała działać. Jeszcze jedno, gdzie ustawia się siłę zbicja beli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

Zabicie belki uprawiasz z przodu pokrętłem-TAM GDZIE WĘŻE DOCHODZĄ  

Olej lalek oryginał JD przeznaczony do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana sprężyny na trochę mocniejsza pomogła z dociaganiem zamka, jeden problem rozwiązany, ale przez tą mocniejsza sprężyn nie ma siły znowu napinacz od paska na pompie od podawania siadki... Wszystko to kwestia doboru odpowiedniej sprezyny, a to nie takie proste po omacku i nie czas teraz na to, więc zostają dwa sznurki:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Potrzebuje instrukcji obsługi do ranault ares 550RZ. Chciałbym poczytać troche o zasadach użytkowania i eksploatacji. Może być wersja papierowa lub pdf. Może ktoś ma do odsprzedania. Tel 726,461,262
    • Przez MichaDomagaa
      Witam
      Mam problem z prasa john dere 550 chodzi ze przy owjianiu sznurkiem zczyna normalnie srodniek tez ok a pod koniec z jedne strony nawija znacnzie wiecej sznurka da sie to jakos wyregulowac nawet do 10 razy owijnie tak jak by w jednym miejscu a nieraz nawet za bolem .
      Ktoś mial podobny problem ?
    • Przez michal7536
      Wczoraj podczas jazdy przestał działać mi obrotomierz, prędkość poniżej pokazywało, a zamiast obrotów były wyświetlone motogodziny i wciskając tą manetkę od wycieraczek mogłem zmienić jedynie na motogodziny które można resetować. Pojeździłem tak kilkanaście minut i nagle pojawiły się obroty i wszystko było ok. Dzisiaj w południe odpaliłem go, podniosłem agregat i znowu to samo, ale dodatkowo przestał działać podnośnik, na wyświetlaczu nic się nie pokazuje oraz zapaliła się kontrolka od akumulatora, ktoś ma jakiś pomysł, czego to wina jest ?
    • Przez mustafakali
      Mam kilka problemów z tą prasą po pierwsze to nie chce automatycznie owijać bel dopiero owija jak ruszę prętem który zmienia kierunek ruchu siłownika
      Drugi problem to po założeni siatki jest ona tylko po środku beli a po krańcach już nie
      I ostatni problem nie ucina siatki chociaż noż jest bardzo ostry
    • Przez Tomasz531
      Witam. Kilka dni temu zakupiłem prasę John Deere 550 i mam małe wątpliwości co do działania owijania sznurka. U mnie ramię od podawania sznurka jest po lewej stronie patrząc od strony podbieraka. Świeci się kontrolka środkowa żółta. Kiedy podniosłem klapę do góry i przytrzymałem owijania ręczne to ramię zaczęło przesuwać się w prawo jednak po puszczniu owijania ramię wróciło spowrotem na lewą stronę. Czy tak to powinno działać? Jeśli nie to co zrobić by ramię było w odpowiednim miejscu. Proszę o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj