Seba7341

Claas Variant 180-Owija siatkę na wałki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Seba7341    0

Witam serdecznie 

Mam jedno pytanie.

Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 

Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.

 

 

Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 

Z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Miałem ten problem, ale zapomniałem jak go rozwiązać, wim tyle że to nóż tnący do siatki musi podać ta siatkę do komory. Przypomnę sobie to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Zobacz czy na gumowym wałku nie masz porwanej tej gumy, przy końcach, jeśli tak to proponuję zrobić jakąś tulejke dystansowe na tym precie który rozciąga siatkę albo zmienić siatkę na trochę węższa. Jeśli masz porwana to te zadziorki łapią siatkę i wciągają śpowrotem na wałek stąd się owija :)

Mam nadzieję że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba7341    0
16 godzin temu, Seba7341 napisał:

Kolego ale u mnie dzieje się tak że jak podaje siatke to ona nie leci na dol tylko zaczyna się zbierać tuż pod wałkiem gumowym i tak po 5 sekundach jak już tej siatki jest dużo to ona nie Ma się gdzie podziac i wtedy zacznę się nawijac na ten walek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

O tym właśnie mówię, sprawdź to i jeszcze musisz sprawdzić czy siatka nie zaczepia się za nóż tnący, od prawej i lewej strony masz taką dziurkę pookrogla i tam widać czy siatka się zaxzelipa za nóż czy nie, jeśli tak to weź jakiegoś patyka i odczep ja żeby spadła na dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj