asus921

MTZ 82 - Szerokość taśm WOM

Polecane posty

asus921    250
Napisano (edytowany)

Witam

Jest kilka tematow na temat przerobki WOM na szeroka i waska tasme, tylko nie do konca jest to moim zdaniem wytlumaczone.

W sklepach te normalne bebny raz maja opis 44mm, a raz 46mm, tez to dziwne, ze co sklep to inny wymiar. 2x 46mm = 92mm czyli te nowsze bebny 56mm + 36mm powinny pasowac, a w innych sklepach znowu te standardowe bebny opisuja, ze maja 44mm czyli gdzies nam zginely 4mm na calosci. 

Moje pytanie, czy napewno bez problemu do starszego womu wejda dwa bebny 56mm + 36mm ?

Drugie pytanie, ktos pisal, ze jeden z bebnow mozna stoczyc bez problemu na te 36mm, prawda? Bo ten hamujacy to jest razem z tymi satelitami jako jedna czesc, tak? Niczym sie nie rozni ?

Trzecie pytanie, czy cos oprocz bebnow i tasm musze kupic? Jedni pisali, ze tylko to, drudzy, ze te jarzmo wom z satelitami tez trzeba kupic. 

Czwarte pytanie, Czy jest w ogole sens to przerabiac czy ktos poleci innny patent, np. nacinanie bebna czy cos innego. A moze jakos te powierzchnie lekko "podrapac" zeby byla bardziej chropowata, a nie gladka.

Sytuacja wyglada tak, ze odkad chodzi z prasa pasowa, najpierw byly podciagane tasmy i to chyba jeszcze oryginalne, troche pochodzilo i poslizg, pozniej zamowilem nowe tasmy i dlugo nie pochodzilo i teraz juz dwa razy bylo podciagane i jest naprawde zle...

Poratuje ktos madrym sposobem jak ten WOM przywrocic do zywych, bo na ciagnik nie mozna narzekac, ale ten WOM i prasowanie to wiecej stresu niz to warte i juz ktorys raz musze usluge szybko zalatwiac, bo ciagnik nie zrobi roboty.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jest w uj o tym napisane a najlepiej zadzwoń czy pojedz do jakiegoś dobrego sklepu niech ci doradza a jak zle doradza to łaski nie zrobią czesci muszą spowrotem przyjac. nacinanie bebna pomoże ale na krótko bo momet ci taśmy sie zedra kup cały zestaw na przeróbke na szersza tasme ok 1000 zl i musi pasować


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

No tak w uj napisane, to dlaczego nie powiesz mi czy beben 56mm + beben 36mm z satelitami na 100% wloze w swoj WOM. Jezeli tak to po co mam kupowac za ponad 1000, jak caly srodek wymienie za nawet 200zl i to na tasmach kostkach, jakbym stoczyl ten jeden beben, a jakbym kupil wszystko to i tak sie zamknie w 350zl. No i zasadnicze pytanie czy ten szerszy beben robi robote.

Uwierz mi jakbym mial sie kogo zapytac, to bym to zrobil. U mnie w sklepach to jakby alergie mieli na MTZ, nie wiedza nawet jak ten WOM w srodku wyglada, ewentualnie czesci mi moga zamowic jak podam numer katolagowy, albo pokaze im w systemie ktora to czesc. Sklepy interentowe, a przynajmniej te z popularniejszych do MTZ tez w uja leca i moga mi sprzedac czesci, ale co i jak to oni nie wiedza i najlepiej zebym kupil ten sam beben co mam na wzor, a jak chce jakis inny wsadzac to oni nie wiedza czy to wejdzie...

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

nie jestem na tyle obeznany żeby ci odpowiedzieć a główny spec ds mtz Seweryn20 przestal udzielać sie na af😭 od siebie moge polecić sklep agrorolnik parczew sorzedaja tez wysyłkowo powinni ci doradzić a jak nie to poczytaj główny temat dotyczący womu w mtz i napisz wiadomość do tych bardziej obeznanych bo twojego postu moga nie zauważyć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Kup beben 56 i taśmę 56 i 36 kostkę w oryginale a bęben hamulca z satelitami inaczej jarzmo przetocz jak masz dostęp do tokarki. Ja tak zawsze robię. Kilka sztuk już zrobionych i chodzą. Sprawdź też jakiej średnicy masz sprężyne co napina taśmy bo w nowszych była grubsza. Najmocniejsze wom się robi w tych nowych jak jest na silowniku. Kiedyś zacząłem opracowywać przeróbkę na hydrauliczny siłownik do swoich starych ale czasu brak .Nacinania na początku może coś daje a później to taśmę niszczy szybciej. W pasowej prasie będzie się zużywać. Części ja biorę w grand czarna białostocka i wszystko w porzadku i doradza jak trzeba. Jak coś to pisz może pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

@damianraki3

I to jest konkretna odpowiedz. Dzieki. Mam juz kilka pytan. Po pierwsze o jakiej sprezynie mowisz? Rozebrane to bylo jakis rok temu i nie pamietam, zeby w tym mechanizmie byla sprezyna, tylko dwie sruby, ktore naciagaja tasmy, chyba, ze czegos mi tam brakuje. Chyba, ze mowisz o sprezynie tym "silowniczku" ktory jest na zewnatrz, co naciaga przeskok dzwigni ? Jezeli o tym mowisz to tez nie jestem pewien czy to mam dobrze ustawione.

Nastepna kwestia, to jak zakladalem nowa tasma i na sucho wkrecalem srube na warsztacie to tasma nie oplatala bebna calym obwodem, robilo sie tak zwane lekkie "jajo".

To jest normalne i tasma musi sie ulozyc tak jak niektorzy pisza, czy jednak cos nie tak ?

U mnie niestety nie ma tego mimosrodu, o ktorym wszyscy pisza i kazde naciaganie trzeba robic przez okienko, a mam tam milion ciegielek do odczepiania, bo to wersja na export i chyba jest troche wiecej rzeczy to odkrecenia.

Kolejna sprawa, mam sasiada tokarza, wiec nie problem stoczyc ten beben hamujacy, a nie kupowac gotowego jarzma, tylko musze sprawdzic jakos stan tych satelit, bo tego nie rozkrecalem wczesniej. One w ogole sa w stanie zrobic duza roznice w poslizgu WOM? Ale to raczej nie ma, az tyle do rzeczy zeby wymiana satelit pomogla w tym przypadku :)

Co do tasm. Kupujesz w tym GRAND Czarna Bialostocka? Jeszcze nie dzwonilem, ale na stronie i na Allegro nie maja za duzo do WOMu i zadnej tasmy, chyba, ze przez telefon cos zaproponuja.

O takiej kostce mowisz? Taka sie nada?

https://allegro.pl/oferta/tasma-wom-mtz-pronar-56mm-klockowa-85420210001-7823782287

Czy moze bardziej taka ?

https://www.sklep-mtz.pl/pl/p/TASMA-WOM-KLOCKOWA-56MM-ORYGINAL-85420210001-MTZ-BELARUS-PRONAR-/604

Obydwie niby "klockowe" ale widac, ze struktura tasmy jest inna. Pierwsza jakby miala ponacinane te kostki w materiale, a druga te kostki ma wypukle.

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Słowniczek. zmierz średnicę. Można to zmienić ale trzeba wymienić dekiel, wałek z mimosrodem i uchwyt taśmy. Robiłem żeby było taniej tylko wałek z mimosrodem i uchwyt tasmy i wiercilem kółka po ustawieniu prawidlowym ale nie ma regulacji z zewnątrz. Satelity nie mają nic do mocy. Części lepiej na telefon i oryginał tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Na tym silowniczku co teraz od waskich tasm nie pojdzie? Wytlumacz dlaczego, bo rozbieral bede dopiero w srode, a chcialbym to jakos juz w glowie ogarnac. Ja tego mimosrodu do regulacji nie mam wcale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

pójdzie ale nowy typ jest grubszy i mocniejszy a to ta sprężyna dociska tylko te taśmy. Jeśli damy wieksza siłę nacisku to się poprawi trochę moc. Nieraz jak się slizga komuś to jeszcze dźwignie w kabinie przedłużają i dociskaja 😊


wrzuć zdjecie jak Ci dolega ta taśma po rozegraniu i jak to wyglada w środku. Jaka maszynę chcesz ciągnąć na wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Prasa pasowa Feraboli 66H

To moze moglem troche bardziej te srube od tego silowniczka wkrecic i moze by sie nie slizgalo skoro mowisz, ze to pomaga. Ale wydaje mi sie, ze dosyc mocno jest wkrecona, bo dzwignia ma wyrazny przeskok miedzy wylaczonym, a wlaczonym.

Dzisiaj/Jutro ci wysle fotki jak to wyglada z zewnatrz, to mi napiszesz co ja tam mam, bo z tych opisow to jest troche inaczej niz u wszystkich. Napewno nie mam mimosrodu do regulacji zewnetrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Jestem świeżo po przeróbce na taśmę 35/56 działa ładnie wałek, co do uwag:
1. Jak kupujecie szeroki bęben 56 to można kupić też to wew koło zębate, które się z nim łączy, u mnie było 2 mm za krótkie, tak że stoczyłem o te 2 mm ten nowy bęben.
2 Toczycie na 35 ten bęben z koszem satelit,
3. Na cienką ośkę, pod szeroką taśmę podkładacie kilka podkładek tak by taśma nie zesunęła się do tyłu z bębna, potem rozpórka (mozna ją delikatnie przy szlifować jak równo nie siada, potem cienka taśma, i trzeba było u mnie naciąć nowy rowek pod pierścień ustalający ( równie dobrze można tez naciąć nowy rowek pod tylni pierścień, ale łatwiej było tam dać te 3 podkładki)
4. Taśmy oryginalne, Ja tą cienką kupiłem zamiennik, to trzeba było rzeźbić... Ta szeroka co była oryginalna Belarus siadła pięknie
5. przy montażu zwrócić uwagę, by kostki w które wchodzą te śruby pionowe był gwintami do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Tez zmienilem juz na szeroka i waska. Co ciekawe waska nie toczylem na 36mm. Z tego co pamietam to chyba byla tylko delikatnie liznieta, bo to i tak ten odlew zeliwny w "srodku" daje dystans i on i tak jest szerszy niz beben na nim. 

Pod sprezyne docisku podlozylem dwie podkladki i skrecilem mocno. Teraz WOM sie zalacza ostro, ale narazie zero poslizgu. Testowane w sianokiszoce z prasa pasowa i jezdzilem nawet 1 bieg wyzej. Wciagala, az milo :)

Co do uwag to ja dodam, ze bardzo ciezko sie wyciaga te ruskie zabezpieczenia, zeby wyciagnac beben napedzajacy. Jedno musialem uszkodzic. Nie wiem z czego to jest zrobione, ale mega twarde i siedzi jak zespawane.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez DomiAgro
      Witam , chciałbym się dowiedzieć jakim biegiem w mtz prasujecie warfama z543 , posiadam starszy ciągnik ze starszym typem skrzyni , tym z jedną wajcha , pozdrawiam
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez JumperTomek
      Działanie podnośnika i wyjść hydraulicznych naraz to objaw uszkodzonego rozdzielacza pod fotelem, czy ten przy kierownicy tez może być walnięty ?
      Dosyć szybkie opadanie podnośnika to wina rozdzielacza, czy uszczelnień w siłowniku ? Z rozdzielacza pod kierownicą jest mokro.
      Gdy dam dźwignie koło fotela na maksa do tyłu to pompa zaczyna wyć
      Jest ktoś z okolic Częstochowy kto ogarnia hydraulike w mtz ?
      Lepiej wywalić rozdzielacze i dać nowe czy bawić się z tymi starymi ?
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj