Darek914

Sipma Z279 - Pierwsze uruchomienie

Polecane posty

Darek914    1

Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej o tej prasie co chcesz wiedziec , wiązanie masz na siatkę czy sznurek ?

No z podłączeniem trochę nieciekawie. Najpierw musisz podpiąć przewody od podbieraka i go ustawić na odpowiednią wysokość a poźniej odpiąć podbierak a podłączyć przewody od klapy żeby belować. Ja bym proponował coś przerobić, dołożyć sekcję hydrauliczną do ciągnika albo zamontować zawór trójdrożny.

Masz zegar ciśnienia w tej prasie czy lizak co pokazuje stopień dobicia beli ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36
michalzetor93 napisał:

napisz coś więcej o tej prasie co chcesz wiedziec , wiązanie masz na siatkę czy sznurek ?

No z podłączeniem trochę nieciekawie. Najpierw musisz podpiąć przewody od podbieraka i go ustawić na odpowiednią wysokość a poźniej odpiąć podbierak a podłączyć przewody od klapy żeby belować. Ja bym proponował coś przerobić, dołożyć sekcję hydrauliczną do ciągnika albo zamontować zawór trójdrożny.

Masz zegar ciśnienia w tej prasie czy lizak co pokazuje stopień dobicia beli ? 

Kolego jak się nie znasz to po co doradzasz chyba na oczy z bliska nie widziałeś tej prasy Jeżeli masz dwa wyjścia hydrauliczne w ciągniki to podłączyć pod nie musisz dwa przewody od otwierania klapy. Podbieracz z reguły opuszcza się i podnosi na początku i na końcu pracy, ale możesz podnieść podbieracz mając podłączone przewody od klapy wystarczy przełączyć dźwignią przy prasie na sterowanie Podbieraczem (dźwignia ta jest w miejscu gdzie te dwa przewody hydrauliczne wchodzą z przodu prasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha 

chyba ty czegoś nie rozumiesz

7 godzin temu, Darek914 napisał:

.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy

Czyli ktoś musiał pominąć ten rozdzielacz żeby nie wysiadać z ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael31    36

podłączasz te dwa przewody od sterowania klapą prasy do ciągnika  (zaznaczone w kółku na czerwono)

jeżeli masz dwa wyjścia hydrauliczne w ciągniku to ten trzeci pojedynczy przewód pozostaje niepodłączony 

dźwignią znaczoną w kółku przełączasz pomiędzy sterowaniem wysokością podbieracza a sterowaniem podnoszenia klapy 

DSC_4398.thumb.JPG.ce428bf735b7399cb3d0efae0b8021e3.JPG

17 minut temu, michalzetor93 napisał:

haha 

chyba ty czegoś nie rozumiesz

Czyli ktoś musiał pominąć ten rozdzielacz żeby nie wysiadać z ciągnika

trzeciego węża nie podłącza jak nie ma trzeciego wyjścia w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu prasa skonstruowana też pod 2 fabryczne wyjscia w ciągniku , takie mechaniczne bo trzeba wyjsc przełączyć wajche bo wajchą wybierasz czym chcesz sterować z kabiny, a w razie co dołożyli 3 przewód na 3 sekcje od podbieracza , no bo zazwyczaj większosc ciągników ma wiecej niż 2 sekcje z tyłu. Oto koledze michael chodziło. Tylko ciekawe czy autor posta tez ma taką prase z tym samym patentem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek914    1
Napisano (edytowany)

Tak taką samą mam prasę jak na zdjęciu tylko czerwoną owijanie sznurkiem.Nie  dawno kupiłem jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem jeszcze dokładnie nie wiem jak założyć sznurek ale myślę ze jakoś poradzę, dziękuje wszystkim za napisanie i wytłumaczenie.

Edytowano przez Darek914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj