hazel

Zabieg herbicydowy a dokarmianie- Jaki odstęp w czasie ?

Polecane posty

hazel    0

Witam chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie po oprysku herbicyd owym mogę stosować dokarmianie dolistne środki jakich używałem to apyros 75 wg i Mustang forte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hazel    0

Wydaje mi się że nie można mieszać odżywek z herbicyd ami 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Prowadzę ekologiczne gospodarstwo ale będąc na tym forum kilka lat już wiem że herbicyd osobno od dokarmiania...


najpierw herbicyd potem dokarmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrini
      Witam!!! Jestem w trakcie nabywania 13ha 8letniego a na niektórych kawałkach nawet starszego ugoru. Klasy IIIa,b i IVa,b. Pytanie; jak z tym walczyc zaczynajac mniej wiecej od polowy kwietnia, a przygotowujac pod kukurydze. Co o tym myślicie?
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.
       
      Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?
       
      Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez agrofoto
      Drodzy AGROFOTOWICZE !!!

      Zapraszamy na kolejny czat z ekspertem firmy Intermag, który odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku (środa) o godzinie 20:00

       
      Tematem spotkania będzie :
       
       
      Właściwe dokarmianie dolistne kluczem do utrzymania zdrowotności roślin i wysokiego plonu.

      Dokarmianie dolistne wzmacnia efektywność nawożenia doglebowego, sprzyja
      lepszej zdrowotności i zwiększa plonowanie roślin uprawnych.

      Sukces uprawowy, mierzony wynikiem ekonomicznym w gospodarstwie, jest efektem
      zaplanowanych, a następnie precyzyjnie wykonanych działań agrotechnicznych bezpośrednio
      wpływających na plonowanie roślin i jakość biologiczną uzyskanego plonu.

      Specjaliści INTERMAG mogą zaproponować wiele rozwiązań pomocnych w osiągnięciu
      dobrych efektów uprawowych i ekonomicznych.

      Zapraszamy do korzystania z wiedzy i doświadczeń Doradców INTERMAG w trakcie czatu,
      który odbędzie się we środę 15 kwietnia 2015 r. o godz. 20.
       
       
       
      Aby uczestniczyć w czacie, trzeba być zalogowanym na Agrofoto.pl
       
      Zapraszamy w środę 15 kwietnia na nasz czat:
       
      http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=chat
       
       
       Trzem uczestnikom zadającym najciekawsze pytania rozdamy nagrody - produkty firmy Intermag!
       
       

    • Przez dawidursus323
      Hey. Dzisiaj plewiłem mój bób. Miałem go bardzo zachwaszczonego bo przez 2 tyg lało i nie sie nie dało zrobić a ziemia to glina. Wiekszosc chwastów to 20% osty, 70% zboże [w tamtym roku na polu był owies i to jego jest najwiecej] i 10% inne. Co na nastepny rok zrobić aby zniszczyć te nasiona przed sadzeniem aby tyle tego nie rosło? roundap? gleboka orka?
    • Przez luteks77
      Witam,tak jak w temacie czy rzeczywiście po zastosowaniu tych herbicydów w uprawie zbóż, siew roślin motylkowych (lucerna, koniczyna,łubin.) możliwy jest dopiero po 24 miesiąca. Jakie są wasze doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj