ZjaRanyPL

Massey Ferguson 3095 -Kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni

Polecane posty

ZjaRanyPL    0

Witam posiadam Mf 3095 i mam problem z kontrolką ciśnienia oleju ponieważ się świeci a wspomaganie kierownicy,podnośnik oraz przyśpieszacz działają prawidłowo i wyjścia hydrauliczne również.Nie działa wałek wom,blokada,napęd działa nie da się go wyłączyć i nie działa przebita biegów żółw-zając cały czas na żółwiu. Jest jeszcze coś takiego ze po puszczeniu sprzęgła wszystkie kontrolki po chwili gasną a po naciśnięciu spowrotem sie na chwile zapalają i gasną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Czujnik obrotów silnika oraz czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w deklu pompy do sprawdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

Trzeba zacząć od pomiaru ciś. w magistrali 17bar, bo po za przyspieszaczem nic nie działa co sugeruje brak ciś. i kontrolka też to pokazuje. Hydraulika zew. i wspomaganie nie mają tu nic wspólnego. Napęd przy braku ciś. jest włączony i nie można go wyłączyć-też wskazuje na brak ciś.

Jeszcze może być coś z elektryką, bo z opisu wynika że robi Ci się test sterownika za każdym naciśnięciem sprzęgła a tak powinno się robić tylko na zgaszonym silniku, może faktycznie czujnik obr. jest winny.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

kontrolka przy wciskaniu sprzęgła to mu pokazuje.... że ten traktor w ogóle nie jest odpalony dla sterownika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Nic nie zrozumiałeś. Co Ty chcesz od pompy jeśli wspomaganie i hydraulika zewn działa? Ty masz sprawdzić czujnik obrotów w deklu pompy ewentualnie czujnik ciśnienia również w deklu... Jeśli dalej nie wiesz to niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZjaRanyPL    0

A może być jeszcze jakiś inny powód tego że to ciśnienie czasem mi się zapalało a wszystko pracowało okey. Taki migała ta kontrolka to może dla tego ze ten czujnik przestawał pracować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie wiem... podłącz se ciśnieniomierz pod któryś korek trójdziału i se monitoruj. będziesz wiedział czy ciśnienie skacze, czy czujnik szaleje a może sterownik się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj