vdan

JD 1470 -Wycena przed zakupem

Polecane posty

vdan    5

Witam.

Zamierzam zakupić kombajn JD 1470 z 2011 roku ze stołem do rzepaku. Kombajn serwiowany, FV do wglądu, serwis potwierdził mtg i obsługę. 

Jutro wybieram się go oglądać. Mam do pokonania jakies 500km. Zastanawia mnie tylko jedno, mianowicie cena 200tyś netto !!! Nie ma tego dużo w ogłoszeniach stąd nie mam jak porównać ceny. Czy to możliwe że taki młody kombajn z takim przebiegiem może kosztować tylko 200tyś?, bo na okazję nie liczę. Sprzedawca zaręcza mnie że stan jest bardzo dobry i maszyna nie ma wad ukrytych oraz nie wymaga remontu, to samo serwis JD. Co uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Zawsze mozesz powiedzieć że jestes pod takim wrażeniem że zamiast 200 dasz np. 240tys.zl😂

Jedź, zobacz, oceń. Każda maszyna jest warta tyle ile ktoś jest za nią w stanie dać. Jak ci się będzie widziało że wszystko w porządku i cena też okazyjna to kupuj, a nadwyżkę gotówki chętnie przyjmę na swoje konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

@vdan: na forum kilka tematów o nim. Przeczytaj: 

link 1

link 2

W drugim linku ktoś pisze ze w 2013 kosztował około 330tys netto. Teraz tez masz pewnie cene netto. Zapytałeś o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

mój kosztował w 2011 360 tys netto. Kombajn jak kombajn. Przez chwilę myślałem o jego sprzedaży ale jak zobaczyłem ile muszę dołożyć do nowego to stwierdziłem ze wole tym dalej kosić.
U mnie z większych usterek, ale dalej tylko usterek to był problem z łożyskiem wentylatora chłodnicy - finalnie trzeba było całą piastę wymienić. Druga sprawa to wybuch sprężarki powietrza - jej wymiana i wymiana pasków do okoła.
Tak poza tym to bez uwag, na małe gospodarstwo kombajn jak znalazł. My z bratem pracując i nie biorąc specjalnie urlopu na żniwa kosimy średnio 100ha na zupełnym luzie.
Maszyna robi koło 10-12 ton pszenicy na godzinę.
Na dziś mam zrobione 800ha

Te kombajny nie mają dobrej renomy - było trochę problemu z serią 1450, ta niby jest poprawiona. Niestety te kombajny mają beznadziejną klimatyzację. Układ jest bardzo mały i przy dużej gorączce zamarza i przestaje chłodzić. Jeśli temp na dworze w cieniu przekracza 34/35 to klima w kombajnie przestaje działać :( nawet u nas na forum wielu chłopaków pisało ze jest problem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442
Napisano (edytowany)

Pewnie chodzi o ta maszyne: https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-1470-ID6BuoIg.html? 

Wewnątrz kabiny jest prawie tak jak w serii 22xx, no tylko na prawym słupku sa inne zegary... 

@taurusteam : ciekawa sprawa z tym komorniczym. Komornik licytuje kombajn, który jest własnością człowieka/firmy handlującej maszymami... I weż kup coś od handlarza... Bedzie w banku zastawiony a przeciez nie ma dowodu rejestracyjnego... Gdzieś powinno sie sprawdzić, chyba w rejestrze rzeczy zastawionych. Było pare lat temu "u Jaworowiczowej" włascie o kombajnie, facet kupił a za jakiś czas przyjechał komornik i policja i zabrali kombajn... Bo był banku a nie rolnika... Pośrednik wystawił FV za 70 tyś chyba i d*pa...

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No i się zdecydowałem na niego. Jest w dobrym stanie. Kilka rzeczy do naprawienia. Sito końcowe, pogięte dwa cepy, panewki na wytrząsaczach, końcówka drążka kierowniczego, jeden łańcuch do wymiany, heder ( kosa, plastiki na motowidłach, motowidła powykrzywiane, pogięte obudowy boczne). Poza tym oleje filtry. Brak poziomowanie, brak odrzutnika plew, stół do rzepaku oraz wózek nieorginalne( rolmako). Cena 190 netto + transport+ 10 za części. Jak ponaprawiał to wszystko powinno być git. Wygląd zewnętrzny super, nic nie porysowane, cały czas garażowany, kosił po kilka ha gryki stąd pewnie taki stan hedera.Cały czas zastanawiałem się nad 1550 wts z 2005 roku, ale tam remont wyniósłby około 40 tyś. 140 tyś chciał koleś za niego. Ale zrezygnowałem. Dobrze zrobiłem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

@vdan: Gratulacje. Czekamy na opinie po sezonie pracy :) . Trochę dziwi mnie fakt, ze panewki juz na wytrząsaczach do wymiany... Trochę wczesnie jak na te godziny pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja wymieniłem po 600ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5
Napisano (edytowany)

Nie ma aż takich luzów, ale wole wymienić, serwisant z JD sprawdzał, może przesadził. Ale już kilku posiadaczy po 7 sezonach wymieniało. Dlaczego yacenty wymieniłeś? Pisałeś że klima i wentylator ci siadły, ha doszło?, nie wydajny?, coś więcej się sypało?.

Edytowano przez vdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Sorry, o czym innym pomyślałem, chodziło ci o panewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Tak o panewki. kombajn całkiem wydajny jak na takiego malucha, 12ton pszenicy robi. znam takiego jegomoscia co twierdzi że doszedł do 15 16 ton w pszenicy. tłumaczył mi jak poustawisc kombajn Ale nie doszedłem do takiej wydajności. może to kwestia odmian i ochrony? A może wysokości koszenia słomy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

A co z hederem?, 316 wydaje się delikatny, w sumie to przy nim będzie trochę zabawy. No i ten stół rolmako, jest nowy ale z podłączeniem pewnie będzie trochę zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja mam 616


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lampo55W
      Witam wszystkich:)
      W moim gospodarstwie nadszedł czas na wymiane popularnego Supra i tu moja wątpliwość co teraz kupić...posiadam około 55ha pod kose i usługi na które raczej wolałbym ostro nie iść, pola bez wzniesień a wydajności rózne, kombajn bedzie kosił tez rzepak.
      Najbliżej mi do
      DFa 5465 którego moge kupić za 300tys z wózkiem, stołem i sieczkarnią lepszą kabiną itp

      Panowie sprzedawca powiedział mi ze jest on produkowany w Finlandi w fabryce Sampo a silnik ma Sisu a nie Deutza... Czy ten kombajn jest produktem DFa czy jest to napodobnej zasadzie jak Fendt i Laverda?? Czy Sampo to były dobre kombajny?

      Jako alternatywe mam:
      DF 5485 silnik Sisu ale 190km +beben wstepny oraz zbiornik 1000l wiecej za 330tys netto
      Claasa Dominatora 150 za 317tys (bez stołu)
      Claasa Avero 240 za 380tys (też bez stołu)
      JD CWS 1470 350tys (bez stołu i wózka) tylko ze JD jest sporo wiekszy i z tego powodu raczej odpada
      Są jeszcze NH ale nie podobają mi sie za bardzo

      Pomóżcie mi w wyborze
    • Przez bambik
      Witam wszystkich użytkowników. Przymierzam się do zakupu kombajnu tej klasy i nie wiem na który się zdecydować. Jest wiele postów na temat 5070 i 1470 ale nie wiem jak one wypadają względem siebie. Parametry bardzo zbliżone, ale głównie chodzi mi o opinie użytkowników tzn. spalanie, awaryjność, trwałość, jakość wykonania i stosunek ceny do jakości czekam na wasze odpowiedzi. Z góry dzięki kombajn będzie użytkowany na ok 100-150 ha, i nie będzie kosił kukurydzy.
      Na TC z 2012 mam ofertę 380 netto z hederem 4,8 i sieczkarnią i separatorem
      Na 1470 z 2012 mam ofertę 345 netto z hederem 316 4,8m + dodatkowo separator +- 8 tys zł
    • Przez valterka99
      Hej mam do was pytanie a mianowicie czy jest ktos jeszcze chetny do grania w tę gre na multi.
      Warunki:
      Musi to byc gracz rozsadny(ostatnio gralem z czlowiekiem który wycinal mi wzorki w zbozu)
      Musi miec gg(najlepiej zeby mial,ewentualnie nie musi miec)
      Internet powyżej 2mb
      Nie jest potrzebny mikrofon
      Mozemy nie musimy grac z modami
      Zainteresowanych prosze o kontakt:
      GG:45822089
    • Przez oczkomac
      witam szanownych kolegów jestem posiadaczem nowego jd 1470 i mam prośbe odnośnie ustawień podczas koszenia w poszczególnych zbożach jeczmienia , pszenicy ,żyta, pszenżyta i rzepaku. instrukcja obsługi jest troche nie dokładna.
       
      z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj