News
agropiotrmosz

Problem z wajchą od regulacji siłowej/pozycyjnej w c-4011

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam

Mam problem z wajchą od regulacji siłowej/pozycyjnej w c-4011.

Ostatnio zdejmowałem plecak żeby wymienić oringi na wałku skrętnym i ruszałem wajchę (prędzej jej nie używałem, miałem ustawione cały czas na pozycyjną) . Teraz po złożeniu plecaka i ustawieniu wajchy na regulacje pozycyjną wajcha w czasie pracy  przemieszcza się i podnośnik, albo podnosi za nisko , albo za nisko opuszcza, zależy jak się przestawi . Jest też taki moment, że zamiast podnosić to opuszcza, a zamiast opuszczać to podnosi. Pytanie czy ta wajcha ma wchodzić w jakiś rowek czy tam w środku jest jakaś sprężyna co tą wajchę  dociska?

IMG_2457.JPG

IMG_2433.JPG

Edytowano przez agropiotrmosz

rolkam72    26

Wygląda na to że przestawiło się na siłowa regulacje i tak już zostało. Jest tam taka sprężyna co odciaga cały ten mechanizm dźwigienek i prawdopodobnie spadla jak coś tam grzebales 

Ewentualnie zabezpieczenie którejś z dźwigienek bo jest tam tego napchane więc bez ściągania plecaka się nie obejdzie. Spróbuj jeszcze trzymać ręką wajche od regulacji siłowa pozucyjna czy przestawi się na pozycyjna czy nie. 

BIZULEK    7

Tej dzwigni do zmiany regulacji nie wolno przestawiać gdy wajcha podnośnika jest w położeniu górnym. Spróbuj podnośnik całkiem w dół i przestawiaj dzwignię w skrajne położenie .

Wiadomość z agroFakt.pl

3 godziny temu, BIZULEK napisał:

Tej dzwigni do zmiany regulacji nie wolno przestawiać gdy wajcha podnośnika jest w położeniu górnym. Spróbuj podnośnik całkiem w dół i przestawiaj dzwignię w skrajne położenie .

O tym nie wiedziałem. Mam teraz rozkręcony plecak, bo koło ataku zmieniam. Sprawdzę jak to dokładnie chodzi

Cytat

Mam problem z wajchą od regulacji siłowej/pozycyjnej w c-4011.

Ostatnio zdejmowałem plecak żeby wymienić oringi na wałku skrętnym i ruszałem wajchę (prędzej jej nie używałem, miałem ustawione cały czas na pozycyjną) . Teraz po złożeniu plecaka i ustawieniu wajchy na regulacje pozycyjną wajcha w czasie pracy  przemieszcza się i podnośnik, albo podnosi za nisko , albo za nisko opuszcza, zależy jak się przestawi . Jest też taki moment, że zamiast podnosić to opuszcza, a zamiast opuszczać to podnosi. Pytanie czy ta wajcha ma wchodzić w jakiś rowek czy tam w środku jest jakaś sprężyna co tą wajchę  dociska?

Wajcha cały czas się przestawia czy to ma związek z rurą wałka skrętnego czy szukać przyczyny w rozdzielaczu?

Alamo    1410

Odkręć korek z plecaka ,17 klucz,tył-lewa strona,ruszaj dźwignią siłową i popatrz w otwór czy mechanizm się suwa.Dźwignia jak na zdjęciu może być urwana.

images.jpeg

problem rozwiązany :) Jedna dźwigienka od mechanizmu sterującego była pęknięta. Teraz działa tsk jak powinno.

Alamo    1410

Warto napisać albo wkleić foto dla potomnych która to.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dany1234
      Witam wszystkich ,czy może ktos wie czy da sie dokupić do mf 3060 wybierak do biegów ten co idzie pod kabina zlewej strony przy wejściu do skrzyni chodzi mi o tą kulkie i kielich od waichi od biegów bo sie ta kulka wyrobiła i wyskakuje z tego kielicha zgóry dzieki
    • Przez lukaszolawa
      Witam! Wszystkich. Piszę na tym forum 1 raz i chciałbym zasięgnąc porady. W swoim ursusie 4011 posiadam przód miękki 2 dni temu na prawiałem przekładnie kierowniczą aby zlikwidować luz - to sie akurat udało. Ale pozostał problem cięzko chodzącej kierownicy. Po oględzinach stwierdziłem że sypną się przód sworznie złapały luz - brak smaroania zrobiło swoje - i mam tu pytania:
      1. czy ktoś robił sam kiedys ten przód i czy znalazł części
      2. czy ktoś ma ksiązke ursusa 4011 i zrobił by zdjęcie strony z przodem miękkim
      3. czy można sobie poradzic samemu z tymi sworzniami czy lepiej zdecydowac sie na regenerację (tu mam akurat wątpliwości)
      To na razie tyle. dzieki za odpowiedź.
    • Przez jacektobolski
      Jako, że mamy weekend, można się zrelaksować i obejrzeć program o kultowym polskim ciągniku URSUS C-360.
      Oto link- http://dai.ly/x2banoi
      Miłego oglądania- Jacek

• Przez Damiano604
      Witam, planuję pomalować mojego zetora w niekrótkim czasie, i wstawiam tutaj fotke którą znalazłem w necie pewną 4011 i chciałbym żeby mi ktoś powiedział jakie są nazwy kolorów na tej 40-dziestce. Z góry dzięki

• Przez Damiano604
      Witam, mam do sprzednia kilka zbędnych częsci od Zetora 6711, wersja bez kabiny ale z pewnościa pasują do 4011 lub C-360 itp...Podana cena dotyczy całośći. Mogę sprzedawać pojedynczo. Pozdrawiam! Jak coś to dzwoń :-) 726467505

tutaj fotki: http://olx.pl/oferta/blachy-podlogowe-podloga-mocowania-zetor-6711-4011-ursus-c-360-CID757-ID8spI7.html
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj