mirek65

Mustang Forte a pszenżyto

Polecane posty

mirek65    0

Dzień dorby,

czy pszenżyto ozime w fazie skłosowania(ok. 59 w skali BBCH) można jeszcze pryskać Mustangiem Forte i czego można się po takim oprysku spodziewać?

pozdrawiam,

Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Powiem szczerze że przy maksymalnej dawce to moze coś przetraci ale cudów to bym się nie spodziewał bo to już faza rozwojowa co się pryskac nie powinno. Ja osobiście bym nie pryskal bo trudno powiedzieć czy nie zadziała to negatywnie na rozwój klosa ale może inni eksperci coś więcej się wypowiedza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

lipa będzie, pryskałem w 17 roku na pszenicę w czerwcu, kończyłem dołki bo mokro było to pszenica juz się prawie kłosić miała to potem kłosy takie były czarne i pionowe praktycznie bez ziarniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystekc355    196

W tej fazie to juz za pozno na odchwaszczanie  na flagowy to jeszcze  mozna bylo dac Starane a teraz  zrobisz sobie wiecej szkody jak pozytku.Jezeli masz silne zachwaszczenie ktore uniemozliwi zbior zrobic desykacje ale raczej nie powinno sie jej robic zwlaszcza w zbozach z wiadomej przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez 1991Mateusz
      Witam. Jak w temacie potrzebuje 900kg pszenżyta ozimego do siewu, ładnego ,grubego po czyszczeniu . Odmiana jaka preferuje to rotondo choć inne też wchodzą w grę.
      Lokalizacja jaka mnie interesuje to małopolska lub świętokrzyskie.
      Kontakt 888-923-942  lub PW  
    • Przez Maju3060
      Sprzedam pszenżyto krótko słome 2 siew po kwalifikacje 70zł 100 kg około 10ton lokalizacja Raków Kielecki Świętokrzyskie
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez warchest
      sprzedam pszenzyto ozime gringo pierwszy rok po centrali https://www.olx.pl/oferta/pszenzyto-ozime-gringo-CID757-IDvk5FZ.html#6d9bb71e3f
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj