Polecane posty

Burkson    22

Cześć! :) Interesuje mnie zakup opryskiwacza ale nie wiem który wybrać :(

 Na początku byłem zainteresowany Woprol'em Protonem 2000l 15m hydraulicznie rozkładane(ćwiartkowanie) pompa UDOR 170 l/min komputer bravo 300s, dyszel skrętny, własna hydraulika i amortyzowana hydraulicznie belka. Kolega mi polecił też Burego Pelikana 2000l 15m pompa AR 185 182l/min Komputer Muller podobne wyposażenie rozwadniacz boczny i tam standardowe rzeczy (dysze do płukania beczki, zbiornik do mycia rąk i ledy na belce, oświetlenie drogowe, głowice  wielorozpylaczowe (3-poz.) ) I też wchodzi w grę Maschio Gaspardo Compo 20 C Start 15 i tu by był komputer Bravo 400s bez anteny GPS, 5 sekcji tak jak w każdym z tam tych opryskiwaczy wyposażenie, pompa Comet BP 235 222l/min 

Wszystkie maszyny mają prawie takie samo wyposażenie nie patrząc na pompy i komputery.

I co wybrać ? Czy ktoś ma z Was ten któryś opryskiwacz mógł by powiedzieć jego wady/zalety ? Jak wygląda stabilizacja belki ? (tu mają mieć wszystkie hydrauliczne)

Też się zastanawiam żeby wziąć te 7 sekcji bo też mam małe i duże pola.

Rozpylacze też jakie polecacie bo w zestawie jest 1 szt a resztę trzeba Sb dobrać mam zamiar zacząć RSM lać to też dysza jakaś dobra potrzebna.

W razie dokładniejszych informacji ceny czy jakie jest jeszcze wyposażenie mogę podesłać zdj ofert co mam na priv.

Dziękuję i Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Dlaczego taka wąska belka? Aż takie wąskie pola masz? Sporo przez to jeżdżenia po polu.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Pewnie taki limit przy jakimś programie agencyjnym.

Ja bym bez 2 zdań szedł w 21m.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wiesz Jacek, ja też bym szedł w większy ale u mnie 12m trza na 1ha składać 2 razy przez słupy i trafo :( no i od strony drogi dopryskać cześć za słupami. No i jest ze dwie działki o nieregularnym kształcie i na innej słupy telepsa i chciałoby się 20-21metra ale sam widzisz. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mam 7 kawałków pola, na nich 6 słupów :) myślisz ze po zmianie z 15 na 24m coś się zmieniło w kontekscie składania / cwiartkowania belki?

to chyba tez nie są proste pola

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Masz racje Jacek ale masz sporo więcej ziemi niż ja więc pewnie hydraulicznie składana belka u Ciebie a u mnie nie. No i w starym trochę się któregoś raza belka pogięła od słupa i łatwiej naprawić 12 czy 21 ;) Dawne dzieje. W sumie mi np te 12 metrów styka bo przy 4 m siewniku pasuje jak ulał w przejazdach. Tak wiem przy większym opryskiwaczu też pasuje ale to do przemyślenia kiedyś bo ten jeszcze z 4-5 lat pociągnie a wtedy będę szukał czegoś 800-100litrów zawieszanego bo 500 ciut mało (ograniczały wytyczne ARiMR pojemność). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mnie też ograniczała ARiMR, ale na szczeście już się to ograniczenie skończyło, kupiłem 10 letni opryskiwacz i wio w pole :)
Ma to plusy i minusy - ostatnio wypięła mi się wtyczka od sterownika hydrauliki i stałem w polu :P ale mimo wszystko - teraz nawet nie wychodze i nie dotykam opryskiwacza, tyle co na tankowaniu na bazie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

też o tym myślę ale aż obecny opryskiwacz się nie zużyje to nie kupię, po prostu te 500/12 obrabia 30ha ornego więc tyle co nic (marzy się 800-1000litra).
Natomiast po ostatnich zabawach w garażu to z10145 ma oprócz 4 std wyjść hydrauliki dołożony rozdzielacz i kolejne 4 wyjścia, nawet na ciapku założyliśmy 4 wyjścia żeby w razie awarii ciągnika ściągnąć brony czy podczepić opryskiwacz. MTZ ma 6 wyjść. Poza tym jak tato (on pryska) zaczął używać hydrauliki do podnoszenia lanc czy poziomowania to raczej wątpię czy wróciłby do mechanicznego ;) Wszystko podąża w celu nie wyłażenia z ciągnika i oszczędzania zdrowia ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez leszek1981
      Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj