Polecane posty

dziki19891    3

Witam. Tak jak w tytule szukam ciągnika o mocy 250-300km w budżecie do 100 tys zł oczywisice maszyna używana, ma byc to maszyna główna, do ciężkiej pracy, orka pług rabewerk 6 skibowy plus wał cambella, siewnik amazone cirrus 4 metrowy oraz horsch terrano 6 m szerokości. dotychczas robił to 150 konny claas arion, lecz to już do niego zbyt dużo.Zdaje sobie sprawe ze bedzie to już maszyna pełnoletnia, i może mieć swoje humory, ale myśle ze z tym sobie poradze. Jakie maszyny ,moglibyście polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

o kuźwa w tej cenie to trochę ciężko znaleźć jakiś w miare sprzęt może szukaj jakiegoś case magnuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

100k budżetu to raczej nie ma wyboru w tej mocy (ewentualnie 2xkirowiec na"sprzęgu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nie no kirowiec to chyba taniej wyjdzie taki do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

zgadnijcie jakich ciągników jest najwięcej przy założeniach autora?

zgadliście. 

C 360...

ta na poważnie to jest jeden JD 8310 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki19891    3
Napisano (edytowany)

zdaje sobie sprawe ze budżet nie pozwala na szlenstwa, ale starsze skrzynie biegów, sa stosunkowo proste w ewentualnych naprawach, wiec mysle ze z tym nie powinienem miec problemu. O MAGNUMIE myśłałem ale nie miełem własnie stycznosci nigdy z nim, po głowie chodzi mi rownież  massey ferguson 8280 konstrukcja bardziej mi znana.

 

Edytowano przez dziki19891

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
Napisano (edytowany)
17 minut temu, ZELKOW napisał:

nie no kirowiec to chyba taniej wyjdzie taki do remontu

z tym kirowcem to był żart oczywiście , nie ma innej alternatywy w tych piniądzaach 

 

no chiba że mowa jest o 100K Ojro

 

 

Edytowano przez pudło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Case Magnum "kanciak", tylko trafienie nie wyrobionego egzemplarza tak samo prawdopodobne jak to że Biedroń zajdzie w ciążę.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh troche duza rozbierznosc twierdzisz ze 150 koni z to robiło ( co raczej nie mozliwe z takim plugiem i reszta ) i zaraz ze 150 na 300 zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ogólnie jest to możliwe wystarczy obejżeć co potrafi case puma 165km, co byś nie wybrał w tych pieniądzach to będzie wytłuczone i trzeba będzie myśleć o remoncie więc szukaj naj bardziej zadbanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
8 godzin temu, pudło napisał:

z tym kirowcem to był żart oczywiście , nie ma innej alternatywy w tych piniądzaach 

 

no chiba że mowa jest o 100K Ojro

 

 

Nówka nie śmigana Kirowiec K-700 A 300KM  175 tyś zł , kiedyś kombinowaliśmy  jak takie coś ściągnąć,idzie obejść cło  targając to przez Litwę ale biurokracji w Rosji nie dało się ogarnąć , a z udziałem ich firm cena rosła o 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stary Case Magnum, 7250 to chyba najlepszy wybór. Części tanie i bardzo prosty ciągnik, sam naprawisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jaki by nie był to bedzie wyje.....ny na maxa. Ciagniki tej mocy często nawet nie były gaszone tylko całe tygodnie ryły w polu i nie z lekkimi bronami. Jak juz to moim zdaniem Case Magnum ewentualnie jakiś Jd serii 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Jest na Olx Case 7230 za 99 tys. Wygląda obiecująco. Kolega kupował u tego handlarza i jest zadowolony z ciągnika. Ewentualnie mogę Ci Deutza 200 km sprzedać, na moje małe działki jest za wielki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Swoją drogą dziwne, skoro potrzebujesz tak wielki ciągnik tzn. że musisz mieć co najmniej z 500ha i nie stać Cię na nowy w dobie kiedy 30 hektorowcy szeleją nowymi 150 konnymi bykami po swoich ogródkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Wszystko zależy gdzie ma gospodarstwo, jaki teren i czy ma hodowlę. Na płaskim bez zwierzaków to można 80km 100 ha oblecieć. Temat zresztą poruszany kilkaset razy. Wiadomo taki Case to nie mocarna szejdziesiątka ale daje radę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
12 godzin temu, Dastan napisał:

Swoją drogą dziwne, skoro potrzebujesz tak wielki ciągnik tzn. że musisz mieć co najmniej z 500ha i nie stać Cię na nowy w dobie kiedy 30 hektorowcy szeleją nowymi 150 konnymi bykami po swoich ogródkach?

Nie daleko mnie koleś ma Fendt 936 bo ma duza przyczepę krone i do tego 100ha lak oraz 100 krówek. Wiec ten Fendt jest wykorzystany na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
12 godzin temu, Dastan napisał:

kiedy 30 hektorowcy szeleją nowymi 150 konnymi bykami po swoich ogródkach?

Nie każdy pracuje tylko na roli i ma czas na powolne obróbki 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki19891    3

ja nie uważam za opłacalne kupowanie nowego ciągnika. w tych czasach na nowych zarabia serwis nie rolnik. Ja wole maszyny starsze ktore spełnią moje oczekiwania, ktore  w kwesti remontu czy ewentualnych napraw ogarne sobie sam. tereny mam rózne od gorek z 2 klasa ziemi do równych piasków 6 klasy, w roznych odległosciach nawet powyzej 30km. do tego dochodzi hodowla około 1500 szt trzody w cyklu zamkniętym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No zgadza się i takie ciągniki powinne właśnie kupować mniejsze gospodarstwa gdzie nie wiele będą pracowały. NA większych areałach lub przy większej pracy to nie wiem czy używka się opłaci. To będzie zakup raptem na kilka lat i potem na złom.

7 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Nie daleko mnie koleś ma Fendt 936 bo ma duza przyczepę krone i do tego 100ha lak oraz 100 krówek. Wiec ten Fendt jest wykorzystany na maxa 

U nas też jest taki jeden (może to ten sam? 😁) . Ale jest też spółdzielnia produkcyjna, która ma 600ha i też ma takiego jednego Fendta, właściwie to mniejszego, więc mówisz że ten na 100ha jest wykorzystany na maksa...? Czysta fanaberia, nie wspominając, że akurat musiał być fendt, a nie tańsza marka...Inaczej powiem, jak ten gość na 100 ha nie zrobi nim z 1500mth na rok to się nie opłaca... Zrobi ;) ?

 

7 godzin temu, sumek666 napisał:

Nie każdy pracuje tylko na roli i ma czas na powolne obróbki 

Sam pracuje w takim systemie na kilkudziesięciu ha i owszem mam większy ciągnik, ale nie nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Spójrz też na to, że biorąc nowy na PROW mając 60% zwrotu to też jest inna bajka. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Dastan napisał:

No zgadza się i takie ciągniki powinne właśnie kupować mniejsze gospodarstwa gdzie nie wiele będą pracowały. NA większych areałach lub przy większej pracy to nie wiem czy używka się opłaci. To będzie zakup raptem na kilka lat i potem na złom.

U nas też jest taki jeden (może to ten sam? 😁) . Ale jest też spółdzielnia produkcyjna, która ma 600ha i też ma takiego jednego Fendta, właściwie to mniejszego, więc mówisz że ten na 100ha jest wykorzystany na maksa...? Czysta fanaberia, nie wspominając, że akurat musiał być fendt, a nie tańsza marka...Inaczej powiem, jak ten gość na 100 ha nie zrobi nim z 1500mth na rok to się nie opłaca... Zrobi ;) ?

 

Sam pracuje w takim systemie na kilkudziesięciu ha i owszem mam większy ciągnik, ale nie nowy.

No zbierając 3-4 pokosy w roku ze 100ha plus do tego pola pola ma coś koło 30ha usługi, kosiarki krone czołowa i 2 boczne to trochę jednak chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Spójrz też na to, że biorąc nowy na PROW mając 60% zwrotu to też jest inna bajka. 

Oczywiście ale tak czy owak ktoś za to zapłacic musi ;).

 

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

No zbierając 3-4 pokosy w roku ze 100ha plus do tego pola pola ma coś koło 30ha usługi, kosiarki krone czołowa i 2 boczne to trochę jednak chodzi. 

Mało, mało. W tej spódzielni ten sam ciągnik robi kilka razy więcej, mają znacznie więcej łąk, pola. Opony idą co kilka sezonów i to się nazywa ekonomiczne wykorzystanie takiego ciągnika, a nie Fendt 936 na 100 ha... fanaberia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kopojno
      Jaki ciągnik Waszym zdaniem bardziej opłaca się kupić: nowy, czy używany?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez dawid199303
      Witam jaki proponujecie ciągnik o mocy jak w tytule? Same, MF, Lamborghini, czy jakiś inny? i cenowo do 60 tyś  
    • Przez artur4
      Czy ktoś szuka ciągnika używanego w popularnej mocy - 100 km?
       
      Kupując używany, każdy chciałby nabyć ciągnik w możliwie jak najlepszym stanie technicznym: w miarę młody rocznik, mały przebieg, skrzynia z rewersem, klimatyzacja i oczywiście w atrakcyjnej cenie.
      Czy ktoś z użytkowników forum szuka takiego ciągnika? Jakie modele macie na oku, jakie egzemplarze oglądaliście i jakie macie wrażenia? 
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !
      Mam pytanie gdzie w woj. wielkopolskim jest dobry handlarz maszynami rolniczymi. Chodzi mi o to żeby były tam wszystkie maszyny oczywiście używane od traktora po wóz asenizacyjny. Interesują mnie również firmy które naprawiają i sprzedają używany, wyremontowany sprzęt rolniczy. Kupiłbym wszystkie maszyny m.in traktor najlepiej mf taki 150 - 200 km i wszystkie maszyny do niego. Tak byłoby najwygodniej żeby nie jeździć po całej Polsce. Podajcie jakieś namiary. Z góry dziękuję jeśli nie ten dział to proszę przenieście
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj