Skocz do zawartości
jktuning

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Części
balcerek1    91

Podgrzej tłok palnikiem wejdzie ręcznie i nic nie pęknie.Po to ma ciasno osiąść żeby pracował na tulejce korbowodu a nie w tłoku.

Adi96    870

Ale czaisz chłopie że one nie chca praktycznie wchodzić otwór fakt mają ciasno ale nie aż tak po 2 sworzeń tłokowy podczas pracy się obraca i nie wiem czy nię bedzie sie klinował

Wiadomość z agroFakt.pl

Adi96    870

Dobra jeżeli tak sworznie są takie ciasne że nie chcą wejść na sucho  a jeśli dojdzie do przegrzania silnika to jest ryzyko że mogą pęknąć tłoki?

toffik    1

Niekoniecznie peknie.Poprzez wbijanie na chama mozna zowalizowac tlok ktury po osiagnieciu temperatury roboczej moze sie przycierac.Stary patent odwrucic tlok denkiem do dolu wlac troche benzyny podpalic i jak wygasnie mozna skladac

balcerek1    91

Możesz nawet na gazie w kuchni postawić rękawice spawalnicze wejdzie ręcznie bez młotka i nie pęknie w czasie pracy,

asharot    176

Dobra jeżeli tak sworznie są takie ciasne że nie chcą wejść na sucho  a jeśli dojdzie do przegrzania silnika to jest ryzyko że mogą pęknąć tłoki?

To masz tak pracować maszyną żeby jej nie przegrzać.Szybciej pierścienie pękną niż tłoki.

Sworzeń w tłoku ma być na ciasno spasowany,obraca się w tulejce korbowodu.

Adi96    870

Akurat nigdy nie przegrzałem nawet wody nie zagotowałem w ciągniku  i mam nadzieje że tak pozostanie 

up

Miałem dziś więcej wolnego czasu i sprawdziłem metodą co mi doradziliście.Tłok położyłem na kuchenkę elektryczną a sworzeń tłoka do zamrażalnika ,minęło około 10 minut sworzeń wszedł swobodnie  nie ma luzu po prostu pięknie.Dziękuje za porady

up

Witam.Jak mówiłem  mam nowe zestaw naprawcze do c-360 z czasów produkcji komuny Sprawdzałem wymiary tulei oraz tłoka i spasowanie sworzni tłoków wszystko jak jest najbardziej w porządku Zestaw pochodzi z roku 1987 .Myślałem czy ich nie sprzedać i kupic te zestawy http://allegro.pl/ze...5779367733.html   Co myślicie? Zakładać ze starych zapasów czy z nowych?

Roki212    83

Nie ma nad czym się tu zastanawiać zakładaj ze starych zapasów. 

Choć te zestawy Premium Plus to jest najlepszy dostępny zestaw na rynku obecnie

TheMariko12    409

Tylko że te zestawy ze starych zapasów nie  są tak dobrze zrobione, czyt. "precyzja i dokładność" jak te nowe dzisiejsze,  mam założone u siebie te premium plus  i silnik chodzi idealnie dużo lepiej niż na tych co wczesniej miałem

Moorgi    276

Szukam zestawu naprawczego do C-360, w mojej okolicy łepek ze sklepu polecił mi krotoszyn co Wy na to?

Adi96    870

Silnik już wymaga remontu? Z krotoszyn to loteria

Moorgi    276

Mówisz loteria...? No u mnie sobie paru chwali.. mhm

mieto35    2
Napisano (edytowany)

Co sądzicie o panewkach firmy mahle i pierścienie firmy Prima bo u nas w sklepie takie mają i jeszcze jedno wiecie może z jakim momentem dodciągać panewki na korbowodach .

Edytowano przez mieto35

corrado    217

Co do firm się nie wypowiem bo nawet nie słyszałem o nich lecz jeśli o dokręcanie to zależy o jakim silniku mowa. 

michal1993    350

Panewki jak i pierścienie możesz brać w ciemno. W panewkach lepsze są tylko BIMET, a pierścienie pierwsza klasa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?