damian7331

Żółte liścia truskawek

Polecane posty

KarolinaS    4

Przypomina mi chlorozę. Sprawdź czy na innych nie widać odbarwień między nerwami. Jeśli tak to magnez powinien pomóc. Zobacz pH przy zbyt wysokim tak też się dzieje. A i zobacz też spod spodu czy jakieś ustrojstwo nie żeruje, alenie wydaje mi się. A i czym było pryskane ostatnio? Bo może środek po prostu powoduje taki efekt. Sprawdź etykietę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian7331    0
Dnia 22.05.2019 o 11:50, KarolinaS napisał:

Przypomina mi chlorozę. Sprawdź czy na innych nie widać odbarwień między nerwami. Jeśli tak to magnez powinien pomóc. Zobacz pH przy zbyt wysokim tak też się dzieje. A i zobacz też spod spodu czy jakieś ustrojstwo nie żeruje, alenie wydaje mi się. A i czym było pryskane ostatnio? Bo może środek po prostu powoduje taki efekt. Sprawdź etykietę. 

Na chwasty było pryskane dwa razy beetupem a tak to na grzyba + zasilanie truskawek + kwieciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez Bartek96
      mam pytanie odnośnie ścielenia truskawek:D czym to robicie jakieś może własne wynalazki jeśli temat był to sorki
      Pozdrawiam bartek96
    • Przez przem159
      Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?
    • Przez Majster90
      Poszukuje ciągnika który będzie pracował przy plantacji truskawek i malin. Będzie używany głównie do opryskiwania, nawożenia i podlewania, od czasu do czasu będzie coś zaorane i zbronowane.
       
      Obecnie mam 0,7ha, ale na jesień planuję dołożyć jeszcze 0,5ha a w przyszłym roku najprawdopodobniej kolejne 0,5-0,6ha. Czyli docelowo ma być 1,5-2 ha.
       
      Myślałem nad C-330 lub 360. Kwotowo tak do 15 tyś. bo jeszcze musi coś zostać na osprzęt.
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam.Mam małe pytanie jaką dawke zastosowac oprysku beet up trio 180sc.Jest to pierwszo roczna plantacja truskawek.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj