Polecane posty

Fenol    4

Czołem
Nabyłem maszynę, chciałbym nią wykosić GPS, a że nie mam doświadczenia to chciałbym zapytać o kilka kwestii. 
-czy można kosić żyto kemperem 4500? Czy ten kemper radzi sobie z żytem?

-czy konieczne jest wyjęcie gniotownika i założenie tunelu czy też mogę rozsunąć walce i tak kosić?
Przyznam że zależy mi na możliwości koszenia bez wymiany tunelu, mało mam na tą robotę czasu.
-jaka powinna być grubość cięcia? 
jakieś wskazówki w kwestii zbioru żyta czy traw?
Z góry dziękuję.

 


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Cześć! Bez wyjęcia gniotownika sie nie obędzie bo walce będą się notorycznie zabijać i zatykać a tym bardziej rozsunięte. Co do noży to wyjmuje się do drugi tak by sieczka nie była zbyt krótka.Co do zbierania kemperem to widziałem raz próbę ale nie wyglądało to zbyt estetycznie i żytko musiało być już wykłoszone i dość twarde. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Kiedyś jeden kawałek kukurydzy zarósł mi chwastnicą bo mokro było i nie mogłem z opryskiem wjechać... Później koszenie tego szło masakrycznie bo gościowi co rusz się kemper zapychał , obawiam się ,że z żytem może być podobnie... a koszenie wykłoszonego i twardego na kiche to raczej bez sensu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

czy możesz mi opisać postępowanie z wyjęciem bębna? 
wózek mam ale chciałbym wiedzieć jak się za to zabrać.
czy masz instrukcję obsługi?

 


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Odpuściłem, zebrałem przyczepą. sieczkarnią będę zbierał w przyszłym sezonie. Muszę się nauczyć maszyny.

 


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

A ogólnie przyczepą nie jest lepiej ? Gdy rozmawiałem kiedyś na temat zbioru żyta i poplonów sieczkarnią czy choćby orkanem to wielu mnie zbeształo za moje pomysły twierdząc ,że przyczepa najlepsza ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

lepsza i ekonomiczniejsza, ale żyta mam ok 25ha a przyczepę mam małą, jeżdżę i jeżdżę. sieczkarnią jest znacznie szybciej. Wolę stracić więcej paliwa a mieć to z bańki.

 


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroGarrison
      Witam, pytanie odnośnie sieczkarni Mengele SF 6600, gdzie dostanę do niej nowe części? Mianowicie tarczki sprzęgła do przekładni napędzającej heder, umieszczonej pod schodami.
    • Przez drax
      Cześć, mam możliwość zakupu MTZ, właściciel twierdził, że model 80, jednak na miejscu okazało się, że to 50, pali, jeździ , hydrualika działa jednak dość istotny jest dla mnie wom:
      czy da się w tym ciągniku w jakiś sposób uzyskać 1000 obr na WOM (np jak przez skrzynie w 360) ?
      Jaka jest prędkość tego ciągnika na drodze ?
      jakie ciśnienie oleju powinien mieć silnik ?
      Jaki tam jest rozkład biegów? udało mi się znaleźć 3 biegi do przodu, 1 do tyłu + reduktor
      czy da się jakoś wyregulowac kierownice żeby nie była na wysokości brody ?
      Ma ktoś może instrukcje obsługi do tego ciągnika aby doczytać i rozwiać pojawiające się wątpliwości ?
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi 
       
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

      I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!
       
    • Przez Arek84
      Witam, tak jak w temacie we czwartek dostałem zawiadomienie  z sądu zamiejscowego który zajmuje sie księgami wieczystymi o zmianie powierzchni działki z 1 ha 1984 m2 na 1 ha 1440 m2. Co w takiej sytuacji robić? dodam ze działka była mierzona przez arimr we wrześniu 2016 a w marcu 2017 miałem info że będzie mierzyła gmina i widać te 550m2 namierzyli mniej...Co w takiej sytuacji robić gdy się nie zgadzam z tym miał ktos. podobny przypadek??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj