dragon661

JD 1075-Przepalający się bezpiecznik klimatyzacji

Polecane posty

dragon661    0

Witam.

 

 

Mam takie pytanie: mianowicie w zeszłym sezonie ( w żniwa ) pracowałem na kombajnie JD 1075.

 

Wszystko super tylko często przepala mi się bezpiecznik, który jest umiejscowiony przy pompie klimatyzacji ( przy sprężarce klimy ) w takiej gumowej obudowie. Z prądem wszystko w kombajnie ok.

Czasami bezpiecznik się przepalił 3 razy na cały dzień a pod koniec sezonu to nawet co 5 minut aż mi się już znudziło wymieniać. Sezon się zbliża a tu coś trzeba zrobić aby ta klima działała.

 

 

Macie jakieś pomysły, może doświadczenia w takiej kwestii ???

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

możliwe że przetarł się przewód na początku był mało przetarty i coraz bardziej się przecierał że co 5 min się przepalały. A przewody mocno się nagrzewały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon661    0

Nie przewody się nie grzały. Dodam jeszcze że w zeszłym sezonie strzelił mi pasek, który napędza sprężarkę klimatyzacji i kiedy wymieniłem na nowy to naciągnąłem go mocno a przy włączeniu sprężarki i tak się ślizgał i piszczał. Dociągnąłem go tak mocno że myślałem, że strzeli ale już nie piszczał więcej. Czy to normalne, że sprężarka daje tak mocny opór??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

sprężarka daje taki opór zwiększa spalanie paliwa myślę że masz uszkodzoną sprężarkę najlepiej pogadać z jakimś serwisantem jd jak sam widzisz nie ma na af ludzi którzy znają się na kombajnach jd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon661    0

Witam ponownie.

 

Dziś był u mnie serwisant z jd. Brakowało czynnika chłodzącego więc go uzupełnił i powiedział, że najpierw trzeba właśnie od tego zacząć. Jeżeli bezpiecznik dalej będzie się często przepalał, a czynnik nie będzie wyciekał to przyczyną może być cewka przy pompie klimatyzacji. Dziś kombajn chodził z godzinkę i klimatyzacja działała, zobaczymy jak długo. Aby wymienić tą cewkę w razie czego to trzeba całą pompę wyciągnąć i koszta na poziomie 1500-2000PLN. Mam nadzieję, że teraz będzie ok.

 

 

A co do oporu jaki daje pompa klimatyzacji to jest on zawsze bardzo duży. Czyli każda pompa daje duży opór na pasek.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon661    0

Można wiedzieć ile wziął serwisant kasy za tą naprawę?

 

 

Ten serwisant to mojego kolegi znajomy i dało się umówić aby ta usługa nie szła przez firmę jd tylko w czasie przejazdu od jednego klienta do drugiego zahaczył o mnie. Widziałem jak ważył ten czynnik od klimy i weszło do mojego kombajnu 1100gram. Coś tam jeszcze doliczył za sprawdzenie czy u mnie w traktorze (również jd) nie brakuje czynnika ( ale tam okazało się dobrze ).

 

Łącznie za to co zrobił chciał 200PLN ale zbiłem na 180PLN.Nie wiem czy to dużo czy mało, jednak jak dzwoniłem do innego gościa który robi klimatyzację stacjonarne (sklepy, itp.) to za sam dojazd do mnie ok. 28km w jedną stronę chciał 60PLN i nie powiedział prze tel ile bierze za czynnik chłodzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie jest ten bezpiecznik ? Ponieważ klima mi przestała chodzić bo nie dostaje prądu na sprężarkę, jak dam plus na krótko do sprężarki to chłodzi ładnie i wszystko gra , ale termostatem w kabinie nie mogę załączyć klimy, może jakiś bezpiecznik lub coś ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj