News
Xojtekox

Likwidacja bydła mlecznego - czy takie proste?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xojtekox    0

Witam, chciałbym zlikwidować stado krów mlecznych ok 18 sztuk lecz do emerytury jeszcze pare ładnych latek.

1. Można z dnia na dzień czy taki np mlekpol by sie pieklił albo po sądach ciągał?

2. Można by coś porobić na tych ziemiach najgorszej klasy ale co? Wszystko aby nie dojenie, choroby, mastitisy 

3. A może by tak "żyć" z dopłat i dzierżaw?

Bartek933    3447

1. Pytałeś mleczarni lub masz jakieś warunki w umowie?

2. Najgorszej czyli jakiej?

3. ile ha i jakiej klasy? no i skąd jesteś?

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

tumiwisizm    147

W ostateczności bym wolał samemu dobrać gdzieś byle jąką dzierżawę i trzymać mięsne... bo na słabych glebach bez hodowli(obornika) to d*pa nie uprawa. Do tego iść gdzieś do pracy na "umowę na czarno" i tak ciupać jak już koniecznie nie mleko.

Wiadomość z agroFakt.pl

Xojtekox    0

Wolę dokładnie nie mówić, podlasie

Patrzę że będzie 2 miesiące wypowiedzenia. 

Co do pytania o dopłaty - czy można wydzierżawić te 15h i dać jeszcze jako pastwisko/pokosy które sobie obrabia ten który dzierżawi, i mieć i za dzierżawę i za dopłaty?

Bartek933    3447

Jak słaba ziemia to oddaj za samą dopłatę i idź do pracy

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

ptaszyna    152

Wszystko zależy po ile dzierżawa chodzi w danym rejonie.

mszk8    109

Na Podlasiu, to śmiało pińćset+ do ha, plus paliwo, i dopłata... ale to już od powiatu zależy...  A jeszcze jak 18 ha?? To bauerzy na rękach by Ciebie nosili...

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

jarecki    991
Napisano (edytowany)

zależy ile masz lat jak brakuje do emerytury z 10 lat,i potrzeby finansowe nieogromne to z tych 15 ha. dopłat mozna ze 25 tys , trzymać z 7 sztuk miesnych mamek do tego dobre pakiety do dopłat i można żyć. jak całe zycie pracowałes na roli to ciezko pewno tak zostawić .

Edytowano przez jarecki

wojtal24    454

na udziały z mleczarni będziesz musiał poczekać 5lat a tak to zakończyć to proste gorzej jak następca będzie chciał zacząć hodowle to już proste nie będzie chyba ze następców nie ma

ZETOR TEAM

Każdy kto skończył z mlecznymi to mówi, że teraz wie że żyje. Spi spokojnie, brak wycieleń, zacieleń, odwapnień itd. Można spokojnie wyjechać i nie myśleć co tam się dzieje w oborze. Ludzie żyją i bez trzepania się w gnoju. I to dużo lepiej.

• Like 2

pedro2    1071

Dokładnie coś o tym wiem bo ostatnio sam zlikwidowałem mleczne. W mlekpolu 3 msc wypowiedzenia we wrześniu składasz i do końca roku musisz doić. Przy likwidacji nie robią problemów, idzie się nawet dogadać, u mnie chorubsko dopadło i z dnia na dzień rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron bez żadnych kar i bez okresu wypowiedzenia. 

Jeśli nie masz zamiaru się rozwijać, jakieś większe inwestycje to rzucać. 

No i najważniejsze nieoceniona wolność, dużo mniej pracy i spokojna głowa. Mam opasy i jałówki cielne

• Like 1

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

HANK    4

a można bez okresu przejściwego przepisać udziały i umowę np na sąsiada, który oddaje mleko do innej mleczarni? Tam by zerwał umowę i przeszedł do mlekpolu.

Mi jeszcze powiedzieli, że jeżeli w roku poprzedzającym zerwanie umowy było mniej niż 50tys. litrów to nie bedzie problemów z zerwaniem umowy, szczegółów nie pamiętam.

pedro2    1071

Nie wiem, ja odstawiłem 190tys litrów nikt nie stękał, ale to inna sytuacja...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Xojtekox    0

jeszcze mozna by z tymi somatycznymi zmienic mleczarnie, moze nagle zmaleja o polowe bo badania w niezaleznym laboratorium pokazaly calkiem niezle wyniki

ale na to ze krowy regulranie sobie cycki niemal urywaja to juz nic nie poradze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cedox
      Cześć!
      Planuję zakup grubera 3m marki Mandam i zastanawiam się czy warto dopłacać do wersji z zabezpieczeniem na sprężynie? Słyszałem skrajne opinie od sprzedawców: jedni twierdzą że zabezpieczenie bolcowe potrafi się zerwać w suchym roku od samego oporu ziemi, a dodam że planuję uprawiać nim na głęboko, aby móc wykorzystać uproszczoną technologię siewu i taka sytuacja jest dla mnie niedopuszczalna. Drudzy mówią, że na niezakamienionych glebach dopłata do sprężyn jest zbyteczna. W pługu, który mamy na zabezpieczeniu śrubowym przez 6 lat pracy nie zdarzyło się, aby bolec został zerwany. Nie wiem co na ten temat myśleć, może wypowiedzą się posiadacze w/w maszyn? Dodam, że dopłata za zabezpieczenie sprężynowe w Mandamie Top z dziesięcioma łapami wynosi 5600 zł. 150 konny traktor wystarczy by wykorzystać pełny potencjał tych maszyn na glebach mozaikowatych?
      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez TheJanekTV
      Witam. Wczoraj w pszenicy wykonałem zabieg regulacji dodam że samej. Planowałem w tym roku wjechać z regulacją i grzybówką osobno (grzybówka około 1.5-2tyg po regulacji) Pierwszy raz będę pryskał od grzyba i się dopiero uczę i tu stawiam pytanie. Czy nie lepiej było od razu zmieszać środek regulacji z grzybówką i zrobić od razu T1? Czy będzie miało to jakieś negatywne skutki z tego powodu że na grzyba pryskam później? Proszę o pomoc. Pozdrawiam ;)
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

• Przez macko94
      Cześć :) Stoję przed wyborem rozsiewacza nawozu. Do wyboru mam trzech producentów taki jak podałem w temacie. Amazone ZAM 1001 Kverneland Exacta CL 110 Rauch Axis 20.2 K W każdym z wyposażenia będzie plandeka i ewentualnie nadstawka. Który z nich będzie najlepszym wyborem?  Zależy mi na tym aby nie mielił nawozu, wysiewał do końca, był stosunkowo prosty do ustawienia no i wysiewał tyle ile mu się ustawi. I co ważne aby posiadał tabele wysiewu do polskich nawozów takich jak polifoska 6, saletrosan, saletra itp.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj