DANDYS

Zakup srodków , Przepisy

Polecane posty

DANDYS    3229

Witam, mam zapytanie , jako ze nie mam uprawnień , brat mi kupywał środki ochrony roślin i mi świadczył usługę , czy wedle przepisów mogł kupwać srodki na siebie i pryskać moje pola  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz mieć uprawnienia . Brat na legalu , a Ty mandat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

a jeszcze powiedz są oni w stanie sprawdzić czy został zakupiony oprysk w jakies firmie przez osobe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pewnie tak . Ale raczej takich śledztw nikt nie przeprowadza . Przy ewentualnej kontroli mogą być jakieś tam problemy , ale póki co do paki za to nie wsadzają . Także spokojnie . Zrób sobie uprawnienia i zapomnij o sprawie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

tylko ze dostalismy info ze bedzie kontrola , i teraz nie wiadomo co robić , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

o ile dobrze pamiętam z mojego szkolenia jeżeli podajesz kogoś kto robi ci taką usługę to automatycznie zrzucasz kontrolę na niego i ten ktoś musi mieć w swoim rejestrze zabiegi wykonywane u ciebie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no to mamy .brat ma opryski wpisane w swoja ksiażke a ja w swoją , jest szafa i badanie opryskiwacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

brat musi w swoim rejestrze miec wpisanego ciebie kiedy , gdzie na jakim polu , czym wykonywal oprysk, srodek mogles sam sobie kupic ale nioe masz prawa robic oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

ale jak na siebie kupil to chyba nie powinno byc problemu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd to info ? Nie wiedziałeś że mając gospodarstwo musisz mieć uprawnienia ? Teraz to jedynie improwizacja . Nie pryskałeś , chory byłeś ... Za brak uprawnień i tak się przyczepią . Najlepiej i najprościej nikogo nie obciążać . Nie pryskasz i tyle . Pełna ekologia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

brak czasu i pozniej pozniej i tak wyszlo ,ale boje sie ze moga sprawdzic ze na brata wisza srodki kupione , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

tak nam mówił prowadzący szkolenie ale ja też jestem zdania żeby udać "głupka" i mówić że nie pryskam bo takie odganianie urzędasów tylko ich niepotrzebnie zdenerwuje


a środki kupował na fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

ale głupoty pany wypisują .. fiu fiu   redaktorek jak nie wiesz to nie pierdziel  

chłopie co ty masz za problem brat ma uprawnienia i pryskał sprzętem z atestem  i jest ok ...wpisujesz w kartę  u siebie co i jak i kto robił zabieg i nr opryskiwacza 

do kontroli potrzebne będą uprawnienia brata i atest opryskiwacza i  Twoja rozpiska z zabiegu u ciebie a nie jego   .... miałem kontrole w tym roku i nie mam uprawnień ani atestu i podstawiłem kolegę i tyle ...środki kupiłem  i nikt nie pytał o żadne uprawnienia 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
DANDYS napisał:

ale jak na siebie kupil to chyba nie powinno byc problemu 

 

a jak na siebie kupiłeś fakturę masz imienna czy jak?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

a jak na siebie kupiłeś fakturę masz imienna czy jak?

fakturę jest na brata imienna ,bo ja nie mogę kupic bo nie mam uprawnień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

jest ok jezeli zabiegi ma wpisane w swoj rejestr ,mam uprawnienia  ale nie mialem ciaglosci opryskiwacza przez 25 dni mili panowie poinstruowali mnie ze wroca jutro o 12  a ja znalazlem goscia ktory z tego okresu wzial opryski na swoj papier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, ogarek napisał:

ale głupoty pany wypisują .. fiu fiu   redaktorek jak nie wiesz to nie pierdziel  

chłopie co ty masz za problem brat ma uprawnienia i pryskał sprzętem z atestem  i jest ok ...wpisujesz w kartę  u siebie co i jak i kto robił zabieg i nr opryskiwacza 

do kontroli potrzebne będą uprawnienia brata i atest opryskiwacza .... miałem kontrole w tym roku i nie mam uprawnień ani atestu i podstawiłem kolegę i tyle ...środki kupiłem  i nikt nie pytał o żadne uprawnienia 

Zapewne i gospodarstwa na siebie nie masz . Trzeba by sprawdzić , ale każdy posiadacz gospodarstwa z tego co pamiętam jest zobowiązany posiadać kurs chemizacyjny . Mam wrażenie że sam głupoty wypisujesz . Może ktoś usługi świadczyć , a i owszem , ale tu również kłania się urząd skarbowy . Nie wiem jak to wygląda w tak bliskiej rodzinie . Swego czasu u nas pół wsi "nie pryskało" , a zdarzyło się tak że niemal po kolei kontro;owali .

2 minuty temu, aderus napisał:

jest ok jezeli zabiegi ma wpisane w swoj rejestr ,mam uprawnienia  ale nie mialem ciaglosci opryskiwacza przez 25 dni mili panowie poinstruowali mnie ze wroca jutro o 12  a ja znalazlem goscia ktory z tego okresu wzial opryski na swoj papier.

A wystarczyło w tym okresie 25 dni niczego nie pryskać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

kura co za ciołek nie wie a pierdzieli ...gdzie masz taki zapis że każdy posiadacz gospodarstwa  ma mieć uprawnienia ? 

powtarzam uprawnienia ma mieć ten co wykonuje zabieg i sprzęt ma miec atest i tyle ....czytaj baranku co piszą inni i nie pierdziel tu swoich wypocin z kosmosu 

rozpiska ma być  u tego u którego był zabieg a w ostatniej rubryce w uwagach wpisujemy kto robił zabieg z imienia nazwiska nr.pozwolenia i nr atestu opryskiwacza 

Nie muszę pryskać bo mogę mieć same pastwiska a i zboża np . wsiewam tylko z wsiewką ....jak się ma kukurydzę to się nie migniesz i to już trzeba rozpisać .Koniec kropka i nie pierdziel głupot ...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez wyzwisk . Właśnie czytałem i faktycznie zapisy różnią się od tego co wmawiali na kursie . Nie wymyślam ,a tylko powtarzam co zasłyszałem . Koledze na pewno te wyzwiska nie pomogą i guzik się dowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

tez tak mysle ze spokojnie panowie , 

zetorki gdzie to wczyczytaleś ? podeślesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Małorolny ignorant będzie mi tu insynuował  swoje zwidy ....śmiech na sali :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wpisz coś o szkoleniach i poczytaj . Właśnie też na szkoleniu uczulali na zarobkowe pryskanie i dlatego mówię że i na US trzeba uważać .

3 minuty temu, ogarek napisał:

 Małorolny ignorant będzie mi tu insynuował  swoje zwidy ....śmiech na sali :D

 

Koło d*py mi lata twoje zdanie . Ja w przeciwieństwie do ciebie zawsze staram się dojść prawdy . Kuźwa - obszarnik bez szkoleń - chyba na białej sali . :P

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

  prawda jest taka że nie wiesz a wprowadzasz w błąd ...gdybyś nie był ignorantem to najpierw byś sprawdził a potem pisał a nie na odwrót :D

  jeszcze mi tu próbujesz dokazywać smarku jeden i samozwańczy polonisto od siedmiu boleści O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Zawsze sprowadzasz do jednego . ty , ty i o tobie . Ja staram się koledze pomóc . Przeszedłem kontrolę , Pamiętam co mówili na szkoleniu . Sam nie wymyśliłem . A do twojch drętwych docinków już się przyzwyczaiłem . To ty ciągle zmieniasz konto , więc to ty masz problemy , a nie ja .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co sprowadzam ? ...napisałem co i jak bo miałem kontrole  a ty mi tu swoje dyrdymały reku wsadzasz ...ogarnij się i nie podskakuj jak nie wiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin91
      Witam.
       
      Chciałbym prosić wszystkich chętnych o wypełnienie mojej ankiety, która jest niezbędna do pracy inżynierskiej.
       
      Wymagania, które niestety trzeba spełnić aby móc wypełnić ankietę to:
      - ciągniki rolnicze muszą być zakupione dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, bo taki jest cel mojej pracy,
      - wypełniacie ją w imieniu tego na kogo był składany wniosek o dofinansowanie, jeżeli na was samych to wypełniacie w swoim imieniu, ale jeżeli na tatę bądź mamę to wypełnijcie w ich imieniu, (chodzi tu głównie o wiek, wykształcenie żeby nie było jakichś baboli), przynajmniej początek ankiety dotyczy korzystającego z pomocy,
      - tam gdzie są miejsca do wpisania to wpiszcie w miarę konkretne informacje np. z jakiego programu skorzystaliście np. "PROW 2007-2013" albo jakie tam inne były,
      - tam gdzie pojawią się miejsca do wpisania do pozostałych pytań fajnie gdybyście uzasadnili tą odpowiedź, krótko i na temat, bez zbędnego rozpisywania się.
       
      Link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-39479/sec-xd8jcLZP.html
       
      Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi pomóc poświęcając swój cenny czas.
    • Przez witek356
      witam byłem dziś u nas w sklepie AGRO i jakiś gościu chciał kupić na groch oprysk na chwasty. A babka wyciąga katalog i sprawdza jakimi środkami można prysnąć.Moje pytanie czy znajde w internecie takie katalogi co by były na warzywa zboża .Dla herbicydów fungicydów i insekcydow.
    • Przez mumio
      Zdarzył się wypadek (dość głupia sytuacja), rolnik zostal uderzony przez koguta w żylaka. Żylak pękł, rozlał się i leczenie już trwa ogólnie drugi miesiąc. KRUS został powiadomiony na drugi dzień jednak to jest hodowla do własnych celów (dwa koguty i kilka niosek) i nie jest zarejestrowana. KRUS na podstawie tego odmawia przyjęcia wniosku o odszkodwanie. Czy można jakoś jeszcze dochodzić odszkodowania w tej sprawie? Rolnik ubezpieczony jest także w drugim ubezpieczycielu i tam bez problemu wypłacą odpowiednią kwotę na podstawie dokumentów.
    • Przez dami82
      Dostałem dzisiaj norm i wymogów obowiązujacych od 2015r. Zaciekawił mnie pewien artykuł(załącznik 2) z czego wynika ze usytuowanie kopca z kukurydzą w innym miejscu niż dotychczas mija się z celem i jest wręcz nie wykonalne w moim przypadku. Więc jeśli to wejdzie w zycie(a wejdzie od 1 stycznia 2015r) to będę musiał zrezygnować z bydła i nastawic sie na produkcje prosiąt. System koniecznie będzie bezściółkowy na z powodu norm unijnych nie mogę sobie pozwolić, a i chciałbym zadać pytanie czy w ogóle mogę sobie na taki pozwolic ponieważ chlewnia jest usytuowana 10metrów od rzeki i 30 od sąsiadów? Budynek ma 15 metrów długości i 10 szerokości i 2,5m wysokości od podłogi do stropu. Jaki byłby koszt przeróbki tego budynku jeżeli miałby sie odbywać caly cykl rozrodu 20 macior i chowu tych prosiąt?


    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj