Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.

Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104

ewentualnie New Holland T5.

 To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38
Napisano (edytowany)

Ja osobiście byłbym za Valtrą serii N  no ale to pewnie najdroższy ciągnik z wymienionych chociaż i gabarytowo pewnie największy. Wszystko zależy z jakimi maszynami i na jakim areale ciągnik miałby pracować. Sam musisz się zastanowić do czego ci konkretnie ten ciągnik jest potrzebny. Mi się osobiście Valtra podoba i z tych wymienionych właśnie ją bym wybrał

Edytowano przez edi89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39
Napisano (edytowany)

Szczerze? Jako użytkownik modelu T5.100 EC w najlepszej wersji wyposażeniowej (brakuje ISOBUS)., powiem Ci, tak całkowicie szczerze, że najlepszym wg. mnie rozwiązaniem byłby wybór pomiędzy Claas Arion 430, przednia miękka oś, tuz, ze skrzynią dyna 6, bądź valtraN114E z miękką osią, a dlaczego?  New Holland ma świetne spalanie, jednakże przednia miękka oś jest niedopracowana, skrzynia działa poprawnie ale nie jest to poziom płynności działania jaki przypada na XXIw. Odnosząc się do dwóch wyżej wymienionych: 

Valtra:

plusy :

DMC masz 10t, co w przypadku głównego ciągnika jest ogromną zaletą, świetny silnik, ładny design, gwarancję 5 lat na cały ciągnik za dopłatą ok. 3 tyś (co przy obecnym stopniu skomplikowania maszyn jest bardzo ważne, 1 rok nie wystarcza - mówię Ci to jako kolega po fachu, a także inżynier elektronik.) , dobre finansowanie fabryczne, największa zaleta: Tryb ECO. Co to w praktyce oznacza? Po roku zlecasz profesjonalnej firmie zajmującej się optymalizacją parametrów ciągnika, przygotowanie dla Ciebie indywidualnej mapy, która pozwoli Ci na wykrzesanie ok. 135-140km, co będzie bezpieczne dla całego ciągnika i skrzyni. Zlecasz im wgranie tej mapy na tryb ECO. 

Na co dzień masz ciągnik o mocy ok 110-115km, natomiast, gdy będziesz wykonywał orkę, czy jakąś inną ciężką pracę, wciskasz guzik ECO i masz dużo większą moc, po skończonej pracy wychodzisz z trybu ECO i masz znów 110km. Jaka korzyść ? Mniejsze spalanie w ciężkich pracach, na co dzień mniejsze spalanie w lekkich pracach niż po optymalizacji w ciągniku co ma tylko 1 tryb pracy.

Możliwość wyboru wersji ACTIVE, gdzie masz osobny olej hydrauliczny do skrzyni, osobny do hydrauliki - chyba nie muszę rozwijać tematu ? Piękna sprawa.

minusy:

obrywające się przednie skrętne błotniki, skrzynia, która długo myśli przy zmianie zakresów, cena.

Claas:

plusy:

wg. mnie najlepsze silniki dostępne na rynku ze stajni FPT, najoszczędniejsze. Lepsza skrzynia biegów, niż w Valtrze, o 4 biegi więcej, co pozwoli lepiej dobrać prędkości pracy. Niższa cena niż w Valtrze.

minusy: 

niski DMC 8.5 tony, taki jak w NH, u mnie na wsi taki jeden model niezawodnością nie grzeszy (zdarza się w dzisiejszych czasach). Otwarty obieg hydrauliki.

 

Co mogę doradzić od siebie ? 

Polecam wziąć gniazdo ISOBUS, ja tego nie zrobiłem i bardzo żałuję .... ponieważ nigdy nie wiemy co będzie potrzebne, a wg. mnie rolnictwo precyzyjne to przyszłość i wcale nie trzeba mieć 100ha i więcej by się to opłaciło.

 

Zapomniałem dodać najważniejszego, niestety wielu z Nas patrzy na pieniądze, różnica między ceną NH, Claas, Valtrą  to będzie przeskok co 50 tysięcy, co daje nam ok. 100k różnicy między NH, a Valtrą.  Ale pamiętaj jedno, ja już się w życiu przekonałem, że jesteśmy zbyt biedni, by było nas stać na tańsze rzeczy. 

Edytowano przez NewVario
Filozofia końcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra to może ktoś się orientuje jaka była by różnica pomiędzy w/w valtrą i claasem a nh, ale nie T5 a T6?  Może w tą stronę warto popatrzeć... W mojej okolicy valtra nie ma dobrej opini. Pracuje kilka egzemplarzy serii T, znam trzech właścicieli  i u  jednego cały czas się pieprzy układ paliwowy, w drugiej przynajmniej raz też układ paliwowy siadł, a trzeci właściciel nie jest zadowolony za całokształt i teraz przyprowadził johna. Jak się go zapytałem czy valtra jest taka zła to odpowiedział mi "jest trochę lepsza od zetora" i że te słowa powiedział mu inny użytkownik serii T, a on się z nimi zgadza. (jedem miał, a drugi nadal ma forterrę).  Rozmawiałem niedawno z gościem, który przez lata był wyższym rangą handlowcem ursusa, później pracował w farmtracku, kiedy zeszło na temat valtry odpowiedział mi, że marketingowcy valtry w Polsce zrobili bardzo dobrą robotę, bo z marki, która na zachodzie jest uważana za solidnego woła do roboty bez fajerwerków zrobili u nas markę premium. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

O różnych rzeczach słyszałem na temat valtry ale żeby zajezdzić jeden z najprostszych układów paliwowych to już trzeba być specem, 

No chyba że mają valtry t0-t2 z elektryczną pompką paliwową która wytrzymuje 3-5 tys. Mth i o to im chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jakie to valtry, kilka lat już mają. w jednej wtryski były wymieniane, chyba jeszcze na gwarancji zresztą, bo facet dostał zastępczą valtrę od dealera na czas naprawy a w drugiej chyba i wtryski i pomp, tyle, że już po gwarancji. Serwis obarczył winą złej jakości paliwo, co jest mało prawdopodobne bo facet ma kilka johnów, dwa kombajny claasa, holmera i w pytę innego sprzętu i wszystko śmiga na tym samym paliwie a układ w valtrze się pieprzy. Może teraz to tylko pompka- nie wiem. Fakt faktem ta druga valtra robi pewnie dużo mth bo facet ma duże gospodarstwo, iluś pracowników i różnorakie usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

U mnie też są pracownicy, a jednak Case się praktycznie nie psuje pomimo 1tyś h/ rok, co do t6 Kolego to straszna "drożyzna" t6.145 AC, w dobrej opcji wyposażenia ale nie maksymalnej na GPS mi wyceniano ostatnio na 360 netto, więc przesada.


"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj