Polecane posty

ogarek    145

Podlaskie... pada cały tydzień a napadalo tyle co kot naplakal hehe 

zetorki12    7332

Rolnik, a jak tam stan wody w studni? he he

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

darek154    63

Śmieszą mnie osoby u których przez 2 miesiące nie padał deszcz a teraz od 4-5 dni pada ładny spokojny deszcz i narzekaja, że nie mogą nic w polu zrobić bo im deszcz przeszkadza hahah. U mnie tak samo było i się cieszę że pada i niech pada jeszcze z tydzień chociaż.

• Like 2
  • Thanks 1

fireseba    154
21 minut temu, Kujawy1990 napisał:

Pada  i pada  od  rana   ci  co  liczyli  na   suszę  i  kasę  ze  suszowego  chyba  się  w tym roku  przeliczą  :D  :D 

susza będzie a kasy nie będzie bo na wiejskiej pada

Sprzedam wode w proszku

JarekBazydlo    706
12 minut temu, darek154 napisał:

Śmieszą mnie osoby u których przez 2 miesiące nie padał deszcz a teraz od 4-5 dni pada ładny spokojny deszcz i narzekaja, że nie mogą nic w polu zrobić bo im deszcz przeszkadza hahah. U mnie tak samo było i się cieszę że pada i niech pada jeszcze z tydzień chociaż.

Ja bym wolal zeby popadało 2-3 dni i potem tydzien było pogody. A nie pada 2 tygodnie a potem 2 miesiace suszy...

• Thanks 2

Uziu92    3244

Rolnik płacze bo liczył na suszowe stary cwany lis :-D

• Like 1
  • Sad 1

Rolnik7343    2985
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

Ja bym wolal zeby popadało 2-3 dni i potem tydzien było pogody. A nie pada 2 tygodnie a potem 2 miesiace suszy...

a ja bym wolał żeby ziarno samo rosło w magazynie a qq od razu w kopiec sie robiła ...

• Haha 1
  • Confused 1

Rolnik1973    3892
18 minut temu, zetorki12 napisał:

Rolnik, a jak tam stan wody w studni? he he

Na średnioniskim piziomie, dramatu niema ale i deszczu trzeba by nie brakło na zimę. Opadło lustro wody o 1 krąg od najwyższego poziomu w tym roku.

18 minut temu, darek154 napisał:

Ja mam porobione, zostało prysnąć jare od grzyba i czekać żniw, więc mi nie przeszkadza czy pogoda barowa czy hamakowa na słońcu.

robercikj100    96

LZA wczoraj w nocy 15 mm . W maju już ok 60 mm a w prognozach codziennie deszcz nadają . 

Wiesi0    95

Ogólnie u mnie dzisiaj ani kropli a ziemia u mnie zlana wiec mi pasuje.WSI

kizak    143

Fajny deszczyk polatuje a na radarach nic .  Cud .bsu                                  

darek154    63
JarekBazydlo napisał:

12 minut temu, darek154 napisał:

Ja też bym tak wolał, tylko że jeżeli nie było tyle czasu deszczy w naszych stronach to powinniśmy się teraz cieszyć że coś pada wogóle. Powiat makowski u mnie codziennie pada jakoś od piatku-soboty i dopiero 20l spadło a od około 12 marca dopiero 22l.

Rolnik7343    2985
18 minut temu, leszek1000 napisał:

Od wczoraj 15l. Za maj 38l kujawsko pomorskie 

CZN od zeszłego czwartku ponad 40l

Szymi40    744

Ja  też  kuj-pom  i w  maju  47mm.   żeby   w kwietniu   coś  tam spadło  było by   super.   Powiat  cli.

Runder    16

Piekne te 4 dni były prawie codziennie padało i to dośc spokojnie. Ziemia przyjeła wszystko i jeszcze 2x tyle by mogła po tym suchym kwietniu dla mnie cąły maj może taki być. 

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

PRZMAS19821982    224

Przestało padać ,,,,,,parno się zrobiło trochu może jakas boza wyskoczy

I znowu popada

ZELKOW    482
damianzbr napisał:

A co ma deszcz w PL do ceny zbóż? Jeszcze co niektórzy nie potrafią zrozumieć że pogoda w PL nie ma wpływu na cenę zboża?

właśnie niby nie powinna mieć a ma jeszcze 2tyg temu mogłem kontraktować pszenice 680-700pasza a w tym momęcie 540 netto także trochę lipa, u mnie dziś ani kropla nie spadła jak komuś zbywa deszczu to niech śle do LLB bo jeszcze mało tej cieczy 😉

pedro2    862

No to dało 15min 5mm, dzisiaj już 10mm Łomża ☺️

• Like 1

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

PRZMAS19821982    224

U mnie meriolacja woda nie płynie ,to jeszcze nie namieklo wystarczająco....

Trochę się przejasnia

pedro2    862
Napisano (edytowany)

U nas już rowami woda poszła, w stawie rano stan alarmowy bo krata była zapchana. Dobrze jest oby tak dalej

Deszczomierz dostałem gratisowo do oprysków 18zl w kieszeni na weekend można zaszaleć 😂

Edytowano przez pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?

EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/

• Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !

Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .

Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.