Polecane posty

Gość   
Gość
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Rysiu a ja pie****e ten cały socjal. 

Wolę zacisnąć pasa niż korzyć się przed urzędasami żeby dali jakąś jałmużnę. 

Rysiek trzeba mieć swój honor. 

Pięknie słonko świeci a na sobotę i niedzielę coś o deszczu mówią. 

honorem dzieci nie wykarmisz.

Jak żeś taki honorowy to zrezygnuj z dopłat, zwrotu akcyzy, 500+ itp.

2 godziny temu, slawek74 napisał:

A idźcie z tym suszowym na ty korzystają najwicej pobieracze wczoraj sąsiad co od niego dzierżawię pole pytał się co rośnie bo będzie składał suszowe normalnie nóż w kieszeni się otwiera pod gminą więcej niż połowa takich masakra ....

Okazja czyni złodzieja. Po co dzierżawić od takiego? Bo jak nie ja to sąsiad złapie te pole? A niech ..urwa łapie i się nachapie.

Ja tam nie mam dzierżaw co bym oddawał całe dopłaty. Tylko pół dopłat, coś teraz mi marudzą i podnoszą czynsz chcą 70% dopłat, jeszcze nie dogadane ale mi szkoda odpuścić pola na których w końcu zaczęło się rodzić ale nie chcę im podnosić też.

Aha no i najważniejsze wszystkie dzierżawy są składane dopłaty na mnie. Także biorę i na akcyzę i na suszowe w tamtym roku za wszystkie dzierżawy.

A takich pajaców co by w trakcie suszy składali wnioski na swoje pole ale moje zboże to mógł bym do niedzieli z 50 ha dzierżaw złapać w promieniu 15 km.

 

Sławek, po prostu musimy my rolnicy przestać nadstawiać d. takim właścicielom gruntów i nie będzie takich patologi.

 

Dopłaty w PL wprowadzili o 10 lat za wcześnie. Wysprzedawali by to pole i na dziś dzień w PL byli by sami normalni rolnicy a średnia krajowa była by 30 ha.

2 godziny temu, tomo12 napisał:

@slawek74 Właśnie takie osoby na tym skorzystają głównie oraz Ci, którzy mają "Herbapol" na polach. Która komisja przyjdzie i oszacuje straty u rolnika który nawoził, pryskał doglądał, zainwestował w tą uprawę, tak samo jak u tego co posiał, raz od chwastów opryskał i wszystko. Oczywiste, że w drugim przypadku uzna większe straty aniżeli u tego, co dbał, doglądał i inwestował.

Właśnie to szacowanie strat jest bardzo nie sprawiedliwe.

W tamtym roku mi dali do 30% straty a przez miedze dopłatowcy po 90% straty dostali od komisji, w takim samym rodzaju zboża. Jeszcze się ironicznie śmieli ,,Panie ty to masz w miarę ładne, zobacz u sąsiada prawie nic nie ma,,

 

Do dopłat powinien być obowiązek robienia badań gleby i na tej podstawie suszowe obliczane i szacowane.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@damianzbr nie honorem a zaradnością. 

Jeszcze potrafię uhodować warzywa, królika czy świniaka i się przeżyje a jak tylko okupowanie MOPS-ów to taki będzie głodował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mi zaradność rezygnacji z suszowego. A może lenistwo, bo królik i warzywa mi starczą, co z tego że dzieci nic za młodu nie zobaczą i się nie ucieszą, grunt to to że żona się rwie do obory a nie na wczasy i to ci gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmmmm . Tylko kto jest bardziej zaradny ? Ten co żyje z socjalu , czy ten co się orobi  ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, damianzbr napisał:

Też mi zaradność rezygnacji z suszowego. A może lenistwo, bo królik i warzywa mi starczą, co z tego że dzieci nic za młodu nie zobaczą i się nie ucieszą, grunt to to że żona się rwie do obory a nie na wczasy i to ci gra ?

Socjal kiedyś się skończy i co wtedy dalej ha 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, zetorki12 napisał:

Hmmmm . Tylko kto jest bardziej zaradny ? Ten co żyje z socjalu , czy ten co się orobi  ?


Zaradny ten który się orobi i do tego pełną gębą pobiera socjal.

Ten co pobiera sam socjal to najgorszy gatunek ale takich jest nie wiele. Może po jednej rodzinie we wiosce to max.

Drugi gatunek to ten co się orobi ale głupi myśli że nie używając głowy samym orobieniem zwojuje świat. A finał taki że żona w wieku 40 lat ma garba, a dzieci były raz w Zakopanym z wycieczką szkolną i tyle widziały.

A trzeci gatunek to ten co się orobi ale z głową, a jak z głową to się zbytnio nie napracuje ani dareminie, a i socjal przytuli skoro darmo dają, głupi nie jest aby odpuścić darmoszkę.

 

I tak się tu irytujecie na Rysia, a on założę się że jest ta 3 grupa. Pracować trzeba ale z głową więc chłopak nie będzie łapał dzierżaw po 2tys zł i nie będzie zapierdzielał na kredyty tylko, starczy mu to co ma a i socjal jak dają darmo czy suszowe to głupi nie jest też korzysta.

A jak z ubezpieczenia mieli by mu dać 80% za 5 t/ha po 800zł/t za gradobicie, to też nie jest głupi i woli tą kasę bo co roku plony są średnie 3t/ha. Więc co lepsze, na przewalać się jak debil 3 tony/ha pszenicy po 600 zł, czy grad i darmowa kasa z ubezpieczenia 5t x 800zł x 80%?

 

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Kolejne 20 kg udek z lidla przytargane

I 13 kg żółtego sera.

Zapasy na zimę trzeba robić co by głodu nie zaznać.

Póki tanie to trza gromadzić.

Widział po drodze jak bizon ze stołem do rzepaku jechał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy tego chcesz  czy nie to i tak korzystasz z pomocy, czy to kredyt czy to socjal czy to unia. Wg. mnie to brać i nie patrzeć jak za kilka lat sąsiad będzie miał nowe zaplecze maszynowe a sam będę sobie pluł że nie korzystałem. Po to są programy i pomoce, dobrze że coś dają bo w jakiś sposób jest to ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
2 godziny temu, slawek74 napisał:

A idźcie z tym suszowym na ty korzystają najwicej pobieracze wczoraj sąsiad co od niego dzierżawię pole pytał się co rośnie bo będzie składał suszowe normalnie nóż w kieszeni się otwiera pod gminą więcej niż połowa takich masakra ....

Widzisz  znalazł ,,frajera''   [bez urazy ]   który  tyra na  jego  polu  a sam bierze  ,,czyste  pieniądze''  i  ma wszystko  z tyłu......                                        Dziś piękny  dzień- po niedzieli  żniwa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
28 minut temu, PRIMO napisał:

Socjal kiedyś się skończy i co wtedy dalej ha 🤔

Będziesz pluł sobie w brodę że nie brałeś jak dawali. Damian dobrze pisze, nie składaj wniosków o dopłaty bo to taki sam social - zadość uczynienie za droższe środki do produkcji, a tańsze płody rolne.

Średniowiecze - tutaj dopiero nóż się otwiera 😐

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale temat się rozkręcił ,ja powiem tak brać wszystko co się należy i można dostać i jest legalne.

Państwo nas się nie pyta czy chcesz wódkę czy papierosy z akcyzą czy bez akcyzy i ogólnie na każdym kroku podatek nie wspominając o VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

damianzbr i oto mi chodzi jak u jedneg przez miedzę może być 90% a u drugiego zastanawiają się czy jest 30% dla mnie to jest chore jak wszystkie ,,zmiany'' to dla nierobów i cwaniaków a ci co rzetelnie pracują to ich grabią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

północny wschód zmiana pogody znów nadają deszcz na sobotę i wtorek. opady pochodzenia burzowego więc nie u mnie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Mimo braku opadów w ostatnim raporcie IUNGu sytuacja u mnie się poprawiła. Cud.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Te wasze głupie sprzeczki przypominaja mi  niesmaczny żart o żydach -ich nie trzeba zabijać,wystarczy rzucić na ziemię 100$  a sami się pozabijają  w walce o nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Będziesz pluł sobie w brodę że nie brałeś jak dawali. Damian dobrze pisze, nie składaj wniosków o dopłaty bo to taki sam social - zadość uczynienie za droższe środki do produkcji, a tańsze płody rolne.

Średniowiecze - tutaj dopiero nóż się otwiera 😐

Szkoda dyskutować z obrońcami dobrej zmiany i beneficjentami socjalu. 😔

Ale słonko przygrzewa. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Wolałbym, żeby nie było dopłat, ani różnego rodzaju pomocy suszowych całkowicie. Wystarczą uczciwe pieniądze za naszą pracę. Ale jak już są ogólnodostępne to należy korzystać, a nie unosić się honorem moim zdaniem. Ludzie nie sprzedają/wydzierżawiają ziemi przez dopłaty, co blokuje niestety rozwój tym którzy chcieliby pracować na wsi. Tobie odda w uprawę, sam weźmie dopłatę, a jeszcze dodatkowo złoży o zwrot na paliwo, ale z kolei osoba która to uprawia nigdy nie zainwestuje w to pole tyle ile powinna, bo nie ma pewności ile czasu będzie to pole uprawiać, bo nagle ktoś zmieni zdanie. Tworzy się błędne koło niestety. Nie mam do takich osób nic, bo sam pewnie robiłbym ponownie, głupi nie wykorzystuje sytuacji, gdy może zarobić. Podobno dziś ma być komisja suszowa, także podzielę się spostrzeżeniami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, fireseba napisał:

północny wschód zmiana pogody znów nadają deszcz na sobotę i wtorek. opady pochodzenia burzowego więc nie u mnie

U mnie nadawali i już nie nadają... 

Od maja spadło nie więcej niż 5mm. Dramat jakiś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

No była komisyja,

Już i kumbajn rzepak kosi po sąsiedzku mego łowsa.

No to tera pogoda  aby i do młocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nie tak daleko mnie a u mnie nic.  we wniosku o suszowe nie ma ziemniaków nawet nie będę składał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj