Polecane posty

robercikj100    1010
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Rankiem 5 l,

27 l za 30 godz.

Fajny gdyby był w czerwcu, teraz to już nic nie da.

Dokładnie . Taka pogoda to na początku czerwca była by jak marzenie . A tak wszystko upiekło przez te upały a teraz wkurzają te naloty deszczu co godzinę.  Teraz to taki deszcz na sianie rzepaku by się przydał ale znając życie wtedy będzie Sahara 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

patrząc na rozkład opadów od początku roku lipiec będzie mokry, bo na przemian jest miesiąc suchy i mokry, sierpień wypada sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 dni temu kopałem łopatą w ziemi i na 15cm jest wilgoć w polu, myślę że tragedii podczas zasiewów rapsu nie będzie, chociaż ten rok taki posrany, ni to deszcz ni słońce. Zboże niby prawie gotowe ale jeszcze z tydzień i tak się przeciąga wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Dnia 10.07.2019 o 11:33, damianzetor9540 napisał:

Skąd dokładnie jesteś bo u mnie nic.

Wy wszyscy wyżej z tymi opadami 10-20 l za dobe to sobie żarty robicie?

Powiat poddębicki,za wczoraj 15 litrów gdzie dzisiaj juz znaku po nich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Oby tak było bo to nie pora na deszcz.

Miał czas padać, teraz tylko robotę pier🐱oli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Patrzę że zaczynają pogodę zmieniać co godzine więc pewnie już więcej nie będzie deszczu.

U mnie zmniejszyli z 15 litrów na 10 litrów na sobote,ciekaw co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Niby ten deszcz potrzebny na kukurydzę i trawy ale już to starczy na jakieś 2tyg.

No nie u nas,to co popaduje szybko wsiąka i niedlugo nie widac ze deszcz spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Ja muszę iść na ciężką ziemię zobaczę czy w ścieżkach szczeliny się troszkę zmniejszyły po tych deszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Deszczomierza nie posiadam, ale z tego co pamiętam to w czerwcu padało u mnie tylko przez 2 dni jakoś w pierwszym tygodniu, później długo długo nic aż do 1 lipca  całe dziesięć minut kropił sobie wieczorem deszczyk, a rano nawet śladu w cieniu nie było :/ Dzis mamy 11, a u mnie nadal nic nie pada :(  Z resztą w maju podobnie jak w czerwcu-3 dni padało jakoś przed sianokosami a tak to cały miesiąc praktycznie bez opadów. Chciałem zasiać jakiś poplon na kiszonkę, ale co w takim popiele urośnie ehhh  :O

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, Ywa napisał:

Tak się bałam wczoraj, kiedy rzeka wylała...

Ewa a gdzie twuj Adam wtedy był.

U mnie pochmurno.Ogólnie ładny dzień się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Piękny dzionek się zapowiada, może coś pod kose jutro albo w niedzielę  pójdzie.

Jutro popada aby niedziela była nierobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Piękny dzionek się zapowiada, może coś pod kose jutro albo w niedzielę  pójdzie.

To już żniwa zaczynasz? 

U nas jeszcze z tydzień będzie chyba poczekać bo słoma jak guma. 

13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jutro popada aby niedziela była nierobna.

Ty leniu jeden do roboty się weź a nie będziesz niedzieli albo suszowego wypatrywał. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jesteś doskonałym tego przykładem Rysiu bo zabraniasz innym pracować w Niedzielę a sam na socjal wyglądasz żeby na konto wpłynął. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj