Polecane posty

JarekBazydlo    780

Ja muszę iść na ciężką ziemię zobaczę czy w ścieżkach szczeliny się troszkę zmniejszyły po tych deszczach.

leszek1000    162

Trochę popadało a jak słońce się pokazało to kukurydza znowu liście zwija 

• Sad 1

Morion    121

Deszczomierza nie posiadam, ale z tego co pamiętam to w czerwcu padało u mnie tylko przez 2 dni jakoś w pierwszym tygodniu, później długo długo nic aż do 1 lipca  całe dziesięć minut kropił sobie wieczorem deszczyk, a rano nawet śladu w cieniu nie było :/ Dzis mamy 11, a u mnie nadal nic nie pada :(  Z resztą w maju podobnie jak w czerwcu-3 dni padało jakoś przed sianokosami a tak to cały miesiąc praktycznie bez opadów. Chciałem zasiać jakiś poplon na kiszonkę, ale co w takim popiele urośnie ehhh  :O

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    3035

+7🙁.  Połowa lipca,pięknie dla urlopowiczów.

Piotrek1975    479

Piękny dzionek się zapowiada, może coś pod kose jutro albo w niedzielę  pójdzie.

Wiesi0    184
19 godzin temu, Ywa napisał:

Tak się bałam wczoraj, kiedy rzeka wylała...

Ewa a gdzie twuj Adam wtedy był.

U mnie pochmurno.Ogólnie ładny dzień się zapowiada.

Rolnik1973    4504
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Piękny dzionek się zapowiada, może coś pod kose jutro albo w niedzielę  pójdzie.

Jutro popada aby niedziela była nierobna.

leszek1000    162

Rzepak wczoraj brat kosił ale plon będzie słaby 

Coś idzie z zachodu 

PRIMO    1521
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

To już żniwa zaczynasz? 

U nas jeszcze z tydzień będzie chyba poczekać bo słoma jak guma. 

13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jutro popada aby niedziela była nierobna.

Ty leniu jeden do roboty się weź a nie będziesz niedzieli albo suszowego wypatrywał. 

• Like 2

Rolnik1973    4504

Nie większy jak chciwiść i pazerność by mieć więcej niż sąsiad 😁

• Like 1

PRIMO    1521

Jesteś doskonałym tego przykładem Rysiu bo zabraniasz innym pracować w Niedzielę a sam na socjal wyglądasz żeby na konto wpłynął. 

• Like 1

zetorki12    8187

Taki piękny dzień , a tu jakieś kłótnie . Rysiek , kiedy w zboże ruszasz ? Jutro dobre by było ?

• Like 1

ZETOR TEAM

Rolnik1973    4504

Umnie nie, po 30 l deszczu to po niedzieli, namokniętę ziarnko jaj gąbka.

PRIMO    1521
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nikt nie broni Ci wyglądać socjalu.

Rysiu a ja pie****e ten cały socjal. 

Wolę zacisnąć pasa niż korzyć się przed urzędasami żeby dali jakąś jałmużnę. 

Rysiek trzeba mieć swój honor. 

Pięknie słonko świeci a na sobotę i niedzielę coś o deszczu mówią. 

• Like 1

zetorki12    8187

U mnie jedynie kilka razy porządnie pokropiło i tak się zastanawiam czy na jutro jakiej snopowiązałki nie zamówić .

ZETOR TEAM

Rolnik1973    4504
2 minuty temu, PRIMO napisał:

Rysiu a ja pie****e ten cały socjal. 

Wolę zacisnąć pasa niż korzyć się przed urzędasami żeby dali jakąś jałmużnę. 

Rysiek trzeba mieć swój honor. 

Pięknie słonko świeci a na sobotę i niedzielę coś o deszczu mówią. 

Przecie biere to co się należy żeby nie być frajerem.

Żadnych podań nie piszę o dodatkowe jałmużne.

3 minuty temu, zetorki12 napisał:

U mnie jedynie kilka razy porządnie pokropiło i tak się zastanawiam czy na jutro jakiej snopowiązałki nie zamówić .

A komisja była?

• Like 1
  • Haha 1

zetorki12    8187

A to to mnie nie interesuje . Jak znam życie , to i tak d*py z za biurek nie ruszą .

• Like 1

ZETOR TEAM

PRIMO    1521

@Rolnik1973 tylko jako jeden z pierwszych latasz po jałmużnę byle jak naj mniej się narobić. 

Roki212    227
Napisano (edytowany)

Zetorek a nie miałeś zapisu w suszowym że zobowiązujesz się utrzymać uprawę aż do oszacowania strat bo u mnie było i trzeba było się pod tym podpisać :P 

w mojej gminie już po polach śmigają :) oczywiście Ci od szacowania nie  kombajny

Edytowano przez Roki212

zetorki12    8187

Prawdę mówiąc , to nie wiem . Ja i tak jak się nadawać będzie , to olewam suszowe .

• Like 1

ZETOR TEAM

slawek74    910

A idźcie z tym suszowym na ty korzystają najwicej pobieracze wczoraj sąsiad co od niego dzierżawię pole pytał się co rośnie bo będzie składał suszowe normalnie nóż w kieszeni się otwiera pod gminą więcej niż połowa takich masakra ....

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?

EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/

• Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !

Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .

Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.