Polecane posty

soltys48    19709
2 minuty temu, damianzbr napisał:

A co powiecie jak w żniwa słoma na klawiszach się zapchała. A ogon kombajnu (blacha) był tak gorący że jajko można smażyć. I trzeba było wleźć do środka ogona przez właz od góry  w tym kurzu wyciągać gołymi rękoma tą słomę, leżeć na niej cały mokry i w kurzu.

Te truskawki przy tym to wczasy na Majorce :D😛

Potwierdzam 

W jeczmieniu zajebało mi się to najgorszemu wrogowi nie krzyczę tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
3 minuty temu, damianzbr napisał:

A co powiecie jak w żniwa słoma na klawiszach się zapchała. A ogon kombajnu (blacha) był tak gorący że jajko można smażyć. I trzeba było wleźć do środka ogona przez właz od góry  w tym kurzu wyciągać gołymi rękoma tą słomę, leżeć na niej cały mokry i w kurzu.

Te truskawki przy tym to wczasy na Majorce :D😛

Weź nie przypominaj bo aż mnie tez kurz swędzieć zaczął 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się tak stało w owsie nagim / bezłuskowym. Pył jak z waty szklnej z niego leci tylko tej starej waty co kuła.

Samo kosić go kombajnem bez kabiny to udręka. Bo było to jeszcze za czasów strego kombajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
27 minut temu, Rolnik1973 napisał:

35° pokazuje termometr.

No zapisał się na prąd ze słońca☀

jaką dużą instalację będziesz miał,jakie dofinansowanie  i od kogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja mam w przyszłym tygodnou dostać umowe na fotowoltaikę z dotacją z województwa


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
13 minut temu, damianzbr napisał:

Mi się tak stało w owsie nagim / bezłuskowym. Pył jak z waty szklnej z niego leci tylko tej starej waty co kuła.

Samo kosić go kombajnem bez kabiny to udręka. Bo było to jeszcze za czasów strego kombajna.

starego drzazga w d*pę kłuła ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

albo w claasie w zbiorniku łożysko na przekładni wymieniać? w środku z 60 stopni, nic nie widzisz bo pot oczy zalewa, w zębach latarka bo rękami seger po omacku zdejmujesz bo jest od tyłu, a jeszcze te śruby odkręcić co miejsca tyle że jedna 10 min kręcisz 😀 jak sobie przypomnę to żyć się nie chce 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Za kierownica bez klimy ciężko wysiedziec a jak juz przyjdzie babrac sie z naprawą to odechciewa się kombajnu he. Ale jak maszyna idzie i zboże sypie to upalu jak by nie bylo...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

ja mam o tyle dobrze że obok podworka mam taki przydomowy las starych dębów cieniu od groma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Rolnik1973 w inny temacie wspominał o jagodach pewnie ma postawione w lesie ,,Jagodziarki'' pewnie z tamtąd czerpie profity 😀 Rysiu to nielegalne możesz za to pujść siedzić😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 powiadam wam lepiej zbierać truskawki jak leżeć i sie opalać na słoncu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
8 minut temu, slawek74 napisał:

Rolnik1973 w inny temacie wspominał o jagodach pewnie ma postawione w lesie ,,Jagodziarki'' pewnie z tamtąd czerpie profity 😀 Rysiu to nielegalne możesz za to pujść siedzić😉

Za co siedzieć? za to że jagodziarkom las wynajmuje? '-))))

59 minut temu, sumek666 napisał:

Ja mam w przyszłym tygodnou dostać umowe na fotowoltaikę z dotacją z województwa

jakie dofinansowanie i jaką wielkość możesz dostać? bo u mnie było zależne od wielkości zużycia prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
1 godzinę temu, kopin napisał:

jaką dużą instalację będziesz miał,jakie dofinansowanie  i od kogo ?

Europejski fundusz rozwoju regionalnego w lubelskiego 2014-2020

 Koszt ok 3.800, a moc ustalą rzeczoznawcy.

Narazie tylko zapisy chętnych, a do montażu daleka droga.

Edytowano przez Rolnik1973
Litera
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

albo w claasie w zbiorniku łożysko na przekładni wymieniać? w środku z 60 stopni, nic nie widzisz bo pot oczy zalewa, w zębach latarka bo rękami seger po omacku zdejmujesz bo jest od tyłu, a jeszcze te śruby odkręcić co miejsca tyle że jedna 10 min kręcisz 😀 jak sobie przypomnę to żyć się nie chce 😥

Lozysko na ślimaku wysypu,żeby dojść trzeba zbiornik wiatrem opróżnić 🤣

Mało tego źle zabezpieczone przy następnym zbiorniku znowu się rozdupczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ciocia "*ujnia" ble, ale pinionszki już ok ☺️ wróciłem z miasta, bez klimy to by się zagotował. A ojciec w największy skwar na pole w ziemniaki pojechał 😌 to rozum


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Mi się tak stało w owsie nagim / bezłuskowym. Pył jak z waty szklnej z niego leci tylko tej starej waty co kuła.

Samo kosić go kombajnem bez kabiny to udręka. Bo było to jeszcze za czasów strego kombajna.

Dobrze że tałunia przyszła to tera mamy klimy na Clasach i żniwa to bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

Widać że szkodujesz azotu 😂

  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
6 minut temu, DanielFarmer napisał:

Mięczaki,teraz będą całe lato stękać 😛😛😛 Ja tam dziś obornik od młodzieży wyrzucam 😅😅😅

Chyba nie fiskarsami? 😛

3 minuty temu, marulekk napisał:

Widać że szkodujesz azotu 😂

Może odżywka przypalił 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, damianzbr napisał:

A co powiecie jak w żniwa słoma na klawiszach się zapchała. A ogon kombajnu (blacha) był tak gorący że jajko można smażyć. I trzeba było wleźć do środka ogona przez właz od góry  w tym kurzu wyciągać gołymi rękoma tą słomę, leżeć na niej cały mokry i w kurzu.

Te truskawki przy tym to wczasy na Majorce :D😛

 

Screenshot_20190611-204008.jpg

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
DanielFarmer napisał:

Mięczaki,teraz będą całe lato stękać 😛😛😛 Ja tam dziś obornik od młodzieży wyrzucam 😅😅😅

Jak skończysz to wpadaj do mnie😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak trzeba to się robi, ale jak można sobie ulżyć to czemu nie 😉 Ja pojechałem wieczorem i dziś od 4rano robiłem, miałem jechać znowu na wieczór po chłodzie 4ha zostało, a ojczulek się zakręcił i pojechał. Obiadek się przyjął idę spawać łuparke 😎


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

A kogo stać na Fiskarsy, chyba tylko rolnik1973 😜,kij z lasu i 4 zęby i heja


slawek74 napisał:

DanielFarmer napisał:

Mięczaki,teraz będą całe lato stękać 😛😛😛 Ja tam dziś obornik od młodzieży wyrzucam 😅😅😅

Jak skończysz to wpadaj do mnie😃

Nie stać Cię na pracownika z moimi kwalifikacjami 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj