Polecane posty

Uziu92    7974

-40 jakby teraz było to paraliż, pęknięte rury, wszystkie samochody, autobusy i wszystko inne stop, urwane linki elektryczne itp. Kraj stoi.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Uziu92 napisał:

-40 jakby teraz było to paraliż, pęknięte rury, wszystkie samochody, autobusy i wszystko inne stop, urwane linki elektryczne itp. Kraj stoi.

Tam w górze -40 to normalka-80 nawet jest na 11km wysokości ale tu na dole to tak jak mówisz.

W tej chwili na ventuskym na pułapie przelotów -63, i 170km/h prędkość wiatru.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak na górze jeszcze większa, to samoloty już tak dopracowane ze im to nie szkodzi,jedynie lotnisko śliskie lub zaspy.A w baku spiryt metylowy co się ślepnie od tego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
14 minut temu, Agrest napisał:

A wiela tych żon tak dobrze znasz że każda Ci to mówi?😁😉

Twojej jeszcze nie pytałem ,ale może sam zapytaj ,bo ja znam odpowiedż;-))))

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

samolotom nie szkodzi, lecą na paliwie lotniczym, są spryskiwane płynem przeciw zamarzaniu. Pamiętam jak kilka lat temu było poniżej -30 w siedlcach kilka dni to juz rury pękały, PKP miało cały czas awarie, autobusy zamarzały, a raczej paliwo, samochody zamarzały, rury z wodą w blokach, kamienicach i w innych miejscach, ogólnie nie ciekawie, a -40 ? to już katastrofa by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie szkodzi dopóki instalacja przeciwoblodzeniowa działa,a jak nie to spadasz jak kowadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

teraz to by się takie zimy przydały po -10 stałej i taki metr śniegu bo kurna wody brak a tak to zawsze coś zostanie 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Była by katastrofa, tylko mnie to dziwi ze te -41 musiało być akurat w wojnę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ciepła noc, ale jakiś ,,wiater" się większy zrobił, deszczu nie widać, w górach nieźle pizgało. Jest na AF jakiś Hanys co by opisał jak tam wiało?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

kumpel z weekendu w Zakopcu dzisiaj wrócił to mówił że miał spodnie na d*pie wczoraj a mu slipy na drugą stronę wywinęło

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jednak Kieleckie się chowa.Bu nas ludzie jak wieje to mówią ze piździ jak w Kieleckim.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Co drugi chce -20, -30° 🤣 już kurła widzę jak -10 wypadnie w Wielkopolsce i będzie sranie, że pszenicę wymroziło 😋 my na Podlasiu przywykli do -20,-25... codziennie trzeba hitlera odpalać, kuć kiszonkę i na dobranoc myśleć czy woda w poidłach przyłapie czy nie. 

  • Like 6
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mam problemu z kiszonką kukurydzy bo zamarza tylko z wierzchu a ze środka można wybrać,a co do poideł to też nie zamarzają,bo krowa przy krowie i dobrze grzeją tak jak kiedyś na zabawach wsiowych jak ludzi dopisało to przy -10 na dworze,w środku bez ogrzewania było 20.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

image.png.21d53d37c3882bb9fe9f5951ad5fcaf5.pngJanusz to nie raz i mądrego coś powie ;)

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

czyli na wschodzie nic się nie zmieniło,u nas już na zimę krowy zostają w oborach ,nie zabierają ich do domu jak kiedyś ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to do domu,pierwsze słyszę a historie trochę znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Cały ich domowy dobytek stanowiło kilka prostych przedmiotów: ława, stołek, wory wypchane słomą. W izbach nie stały żadne meble, a ludzi od prosiąt czy krów oddzielało jedynie przepierzenie. Zwierzęce łajno zimą zapewniało ciepło.

Takie warunki panowały w bogatej Burgundii, więc jeszcze gorzej musiało być na ubogich ziemiach Rzeczpospolitej. Polscy chłopi często mieszkali nawet nie w chatach, ale lepiankach z gliny i chrustu krytych słomą. Okna zakrywano zwierzęcymi błonami. Jeszcze w XVIII wieku szyby wciąż stanowiły na wsiach rzadkość

Zdarzało się, że cielną krowę i taką, która dawała dużo mleka trzymano zimą w izbie mieszkalnej, pozostałe w oborze. Uważano, że gdy krowa przebywa w izbie w tedy jest "cieplej i dobytek pod ręką".

Kiepsko u Ciebie z tą historią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozmaite głupoty na dzisiejszy rozum się słyszało jak było kiedyś,ze nic mnie już nie dziwi ale tak mogło być i stąd wszy,pchły które roznosiły rozmaite zarazy jak tyfus.

Kiedyś uważano ze jak porazi piorun a człowiek żyje a jest nie przytomny to go trzeba zakopać żeby ziemia wyciągnęła prąd a człowiek się udusił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Wiesi0 napisał:

Ja tam na Ventuskym widzę cały tydzień do przodu i ciepły ma być na wschodzie i przymrozków brak.

Według mnie zimówki w lato za śliskie na zakrętach.Nie wspomnę o zużyciu ze w jedne lato jak guma nowa to pójdą bo stare to twarde i co innego.

Miałem ventuskiego przez 2 miesiące. Śmieci tam pokazują. Choć na początku bylo obiecujaco. Są lepsze apki wg mnie 

Raz jeździłem w lecie na Michelin alpin coś tam. Nowy model z 2015 roku. Jedna z lepszych zimówek z jakimi mialem do czynienia. W lecie sprawdzala sie zaskakujaco dobrze. Nawt przy 30 st C na autostradzie czy w ciepłym deszczu.  Na jesień sprzedałem auto przy przebiegu opon ok 30-40  tyś i jeszcze było na czym jeździć. A taki Dunlop na lato potrafi się skończyć po 30 tysiącach. I to model z górnej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ventusky jak dla mnie dobry,w lato podczas zbioru traw,sprawdza się radar.

Michelin dobre opony,nauki jazdy je kupują bo niby 2 razy dłużej wytrzymują,nie ścierają się tak podczas manewrów w miejscu.

A u mnie pochmurno i nie pada,można działać , ale ma padać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj