Polecane posty

Agrest    25581

Czyli jest szansa na śnieg i -5. 

Jak już pier**lą że połowę Polski ściśnie mróz a w drugiej połowie intensywnie padać deszcz będzie to na prawdę doyebie amplitudą maks 15 stopni dla kraju czyli Suwałki -10, Szczecin +5.

Jak żyć, ile wungla kupić, łańcuchy na koła zakładać, pługi wirnikowe i agregaty prądotwórcze kupować. Brrr.😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
21 godzin temu, pep14 napisał:

Spokojnie na wschodzie też dostaniecie dzisiaj i jutro. U mnie opolskie, w sobotę 2 l i to by było na tyle. Ogólnie kolejny rok z opadami w granicach 400 l, czyli 200 mniej jak średnia wieloletnia. Nie wierzę że jeszcze będą takie lata aby ta średnia została osiągnięta, lub przekroczona

U  nas  ,,Kujawy'''    średnia wieloletnia  450mm.  -  tak że  bez komentarza.......😧     Ważne żeby   opady   były  w odpowiednim okresie    tym bardziej jak ma się ziemie  5-6 klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Ta zima stulecia tysiąclecia to już od kilku lat ma być. 

Ale z resztą nie tak dawno bo w 2017 6 stycznia odnotowałem 27 stopni mrozu. Nawet śniegu w tedy trochę było. Pamiętam dokładnie bo tego dnia samochód kupiłem. W dyzlu. Ojciec twierdził że jak odpali o raz to bierzemy. No i się nie mylił, warto było zmarznąć przy oględzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No u mnie popadało a teraz ładny dzień, @Uziu92 Wiesz ze teraz w Łosicach jest diler mf i to podobno ciągniki w dobrych cenach sprzedaje i niby ludzie tak biorą a i cenści mogą ci się przydać więc tak pomyślałem ze może ci się przydać te info bo masz nie daleko.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
6 godzin temu, GRZES1545 napisał:

LRA też slonecznie, może uda się oprysk zrobić na pszenicy bo gorczyca polna się wdała.

przyjdzie przymrozek sama zmarznie

A pani smutna pewnie się nie sprzedaje .... ferdek oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
Wiesi0 napisał:

No u mnie popadało a teraz ładny dzień, @Uziu92 Wiesz ze teraz w Łosicach jest diler mf i to podobno ciągniki w dobrych cenach sprzedaje i niby ludzie tak biorą a i cenści mogą ci się przydać więc tak pomyślałem ze może ci się przydać te info bo masz nie daleko.

 

wiem, Wokas ma teraz tam MF , byli na targach, narazie puki co nic mi raczej nie potrzebne z części na szczęście 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Deszcz pada👍🏻

Wiedziałem że tak będzie, musiało tak być

Że studnia na daremnie🤔

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie marudź .

Było ze dwa betony w środek wpuścić i byś miał tanio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

kra-pada albo i leje a mialem dzisiaj kukurydze oddawac, dobrze ze na jutro dalo sie przestawic,  w tamtym roku nawet po polach pelnym tirem dalo sie jezdzic a tak trzeba bedzie wywozic,

oralem dzisiaj na ile- kurna  3-4 terenowa ,prawie 30 koni na korpus i nie szlo......


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pogoda dopisuje aby jakiś fundament zalać lub coś pobudować a mrozu na razie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Za noc i dzień 3.5 l ( trzy i pół litra) napadało deszczu.

I sie studnia utopi . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
4 minuty temu, Wiesi0 napisał:

Pogoda dopisuje aby jakiś fundament zalać lub coś pobudować a mrozu na razie nie widać.

Zalej najpierw formę w sypialni. Tu czynnik pogodowy jest drugorzędny.

3mm za noc. W sumie 10 w listopadzie.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Formę to już zalałem 2 razy i starczy na razie jak mi na starość coś nie palnie.Bo u mnie moda coś ostatnio ze przy 45latach sporo osób jeszcze się decyduje.Ja tam warsztat wyniósł na strych.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Chyba efekt 500plus i emerytury dla matek czworga dzieci bo i u mnie  kobiety 40+ z brzuchami chodzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj