Polecane posty

Gość   
Gość

Jaka stawka u Ciebie za siew ? Sam siewnik , czy agregat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Piękna pogoda, wiatr ziemię wysuszył niesamowicie, deszczów nie widać. Jak narazie to z wilgocią na przyszły sezon jest tragicznie. 

Na jutro lub wtorek trzeba kombajn do gryki umówić. Potem ostatni siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

stawka za siew -sam siewnik 100-120 zl za ha , agregat uprawowy- 120 zl na h, 

polaczenie tych dwoch urzadzen - jakos powszechnie sie nie u nas przyjelo, za duza mozaika gleb,  na ciezkich  glebach przewaznie trzeba przejechac przed siewem talerzowka czy samym agregatem, do tego tylko czynny wchodzi w gre-a to juz wymaga wiekszych ciagnikow i arealow, na piasku to znowu za dobrze uprawione ,jak nie urok to sraczka😊 i to czesto na jednym polu.

piekne sloneczko,rowerzysci jezdza, m ozna sie oplac,pogoda w sam raz na grilla polowego u szwagra-zaraz jade..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
jacus napisał:

stawka za siew -sam siewnik 100-120 zl za ha , agregat uprawowy- 120 zl na h,  To jaloś po taniości, koło mnie kólko rolnicze bierze talerzowym 3 m z siewnikiem 3 zł magodzinę ale bardzo u nas usług się nie robi bo albo ma się swój sprzęt albo nie gpsppdarzy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a kilka lat temu było -12 i snieg 2 tygodnie leżał i dopiero ze 2 dni przed św. wszystkich swietych roztopił się .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Świętokrzyskie 20 stopni 

W rękawku mozna chodzic 

36 minut temu, jarecki napisał:

a kilka lat temu było -12 i snieg 2 tygodnie leżał i dopiero ze 2 dni przed św. wszystkich swietych roztopił się .

Pamietam to jak dzis  wtedy snieg nas zastal w październiku orac ostatnie pole , cholernie ciezko bylo a chcial tata skończyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak by w grudniu było 20C to by były jaja bo w listopadzie nie raz było.Pre lat temu o tej porze potrafiło być 30C.Bo której niedzieli w październiku byłem ostatni raz na rybach i było 30C.Byłem któregoś wieczoru w mieście to smog jak cholera,a jeszcze mrozów nie ma.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
46 minut temu, danielursus3p napisał:

Ale pszenżyto podskoczyło raz dwa, a zytko jak się krzewi aż miło po polach pochodzić. 

Moje  się  nie  krzewi- 🤔     w tę sobotę   siane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Grzybków ni ma 🤔 mokro ciepło powinno się coś pokazać, a tu d*pa 6 maślaków 2 podgrzybki i kilka gąsek. U ciotki na Pomorzu już w skupach nie przyjmują, szwagier był w trasie koło Słupska, zjechał na pauzę w lesie i z kolegą w godzinę po dwie reklamówki nakosili


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Unie zonka nazbierała wiadro 10l w godzinę grzybów ale mówi ze same małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co myślałeś ze sromotniki bez wstydniki jak widziałem to podgrzybki przy obieraniu a ja dzisiaj w warsztacie po kościele i głosowaniu bo golfer się popsuł.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głos zły bo jebnęło to i huczy jak Lamborghini I trzeba było wspawywać bo inaczej w nocy niet.

lacznik-elastyczny-wydechu-63mm.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie sportowe to tylko huczą a nie idą,dla mnie klasą jest to co nie wygląda nie huczy a idzie.Po za ym całe życie z wariatami dziś wybory i już się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

WiesiO to co ty jednego samochoda masz? 😃 ja mam tyle co traktorów i jak jeden coś nie tego to drugiego się biere 😉 ładna pogoda lekki wiaterek po lesie pochodziłem grzybów niet😯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam wiencej ale nie lubię jak zonka jeździ moim zresztą mam duży silnik a jej się popsuł i huczał więc musiałem naprawić ze by sobie do pracy pomykała ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj